Bez wiosennej ryby z Pilicy

/ 3 komentarzy / 4 zdjęć


Będąc ponownie w Tomaszowie Maz. postanowiłem wybrać się na wędkowanie nad moją ulubioną rzekę. Pogoda fantastyczna +18st.siedzenia w domu to masakra..Zakupiłem dwie paczki pinki i wyruszam w teren. Pojechałem na najbliższe znane mi miejscówki. Moja Daćka z trudem pokonała rozmokły dojazd. Jako że to wiosenny rekonesans przygotowań specjalnych do wędkowania nie czyniłem. Bacik 6m uzbrojony w delikatny zestaw. W miejscu łowienia wrzucam kilka małych kulek zanęty płociowej. Uzbrajam sprzęt i zaczynam łowienie. Przez ponad godz. nie zaliczyłem nawet brania. Nie zraziłem się. Zmieniłem miejscówkę ,efekt ten sam. Łowiący w oddali wędkarz również był bez ryby. Pobyt nad wodą w takiej scenerii to już radość. Wypadu nie uważam za klęskę,to nie po wędkarsku. Będąc już w domu w drodze po zakupy spotykam powracającego rowerem wędkarza. Pytam jak było? Kilka płotek odpowiada. A więc rybkę można złowić. Tubylec mi dołożył. Korzystając z wolnego czasu jutro wyruszam ponownie. Nie w drodze rewanżu. Po prostu na ryby i spotkanie z budzącą się do życia przyrodą.

 


4.9
Oceń
(8 głosów)

 

Bez wiosennej ryby z Pilicy - opinie i komentarze

barrakuda81barrakuda81
+1
Mnie się tak marzy przywitać ładnie Wisłę ale jeszcze musze się uzbroić w cierpliwość.W końcu ta wiosna przyjdzie.Teraz to nie ryby są najważniejsze ale oswojenie się na nowo z przyrodą i środowiskiem nad rzeką.Na wyniki przyjdzie czas. (2018-03-14 13:39)
erykomerykom
+1
Ja pod koniec marca przywitam wiosnę z bacikiem w ręku a w kwietniu starorzecza.Pod koniec marca będzie już zielonkawo :)) (2018-03-14 15:06)
oldboyoldboy
+1
A ja za parę(naście) dni pojadę nad swoją rzeczkę po drodze "zawadzając" o parę miejsc, w których w poprzednim sezonie znalazłem (po latach) tę samą, niezawodną zazwyczaj, moją ulubioną wiosenną NATURALNĄ przynętę na płocie. Nie splamię się zatem kupnymi pinkami. Od lat uważam, że najlepiej rybkom serwować takie przynęty, jakie są ich ulubionym przysmakiem, a nie takie, do których usiłujemy je "namówić" :) (2018-03-16 23:00)

skomentuj ten artykuł