Biała Przemsza w Jaworznie Użytkiem Ekologicznym

/ 3 komentarzy

26 lutego Rada Miejska w Jaworznie podejmie uchwałę o ustanowieniu obszarów nad Białą Przemszą płynącą w granicach miasta- Użytkami Ekologicznymi. Stąd warto zapoznać się bliżej z powodami takiej decyzji, co się z tym wiąże, oraz poznać przyrodnicze walory terenów nad Białą Przemszą.
Jedną z form ochrony przyrody są tak zwane użytki ekologiczne.
To obszar w rodzaju rezerwatu, ale o mniejszej powierzchni, niemniej cennej pod względem przyrodniczym, na którym znajdziemy pozostałości ekosystemów, mających znaczenie dla zachowania różnorodności biologicznej.
Od niedawna w naszym portalu staramy się przybliżyć czytelnikom piękne miejsca na terenie miasta, gdzie warto wybrać się w ramach niedzielnego spaceru. Wśród tych miejsc są okolice Białej Przemszy, która płynie w granicach naszego miasta.

Na lutowej sesji Rady Miejskiej w Jaworznie Radni podejmą uchwałę o ustanowieniu terenu położonego właśnie nad Białą Przemszą, użytkiem ekologicznym pod nazwą "Zakola Białej Przemszy".

Zapraszam do artykułu - Jaworzno chroni przyrodę - zakola Białej Przemszy
- http://www.mojejaworzno.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2451

 


4.9
Oceń
(10 głosów)

 

Biała Przemsza w Jaworznie Użytkiem Ekologicznym - opinie i komentarze

ekciakekciak
0
"Zakola Białej Przemszy" nareszcie coś dobrego zrobili (2013-02-26 15:05)
marek-debickimarek-debicki
0
Każda taka inicjatywa jest do naśladowania. teraz tylko dopilnować, aby szczytne założenia zostały przestrzegane. Pozdrawiam i *****pozostawiam. (2013-02-27 19:38)
u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
***** (2013-05-08 17:17)

skomentuj ten artykuł