Białe robaki wytwarzają azot ktury zniechęca rybe do brań

/ 6 komentarzy

Witam dziś chcę poruszyć pewien temat chodzi o białe robaki. Nie wszyscy wiedzą że białe robaki które kupujemy w sklepach wędkarskich, i są przechowywane w plastikowych pojemnikach z trocinami wytwarzają azot który może nie tyle co odstrasza naszą rybę ale zniechęca ją do brań. Jak poradzić sobie z tym problemem? Sposób jest bardzo prosty.oddzielamy nasze robaczki od trocin, wysypujemy na sitko i płuczemy pod zimną wodą około 2 min następnie wsypujemy ja do czystego pojemnika, dosypujemy kako i trochę wanilii. Dzięki temu nasze robaczki nie wytwarzają azotu i przy tym ładnie pachną o sprawią że rybki biorą jeszcze lepiej. Mam nadzieję że ten artykuł komuś się przyda ja tak robię i jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam i życzę wszystkim połamania kija

 


4.8
Oceń
(14 głosów)

 

Białe robaki wytwarzają azot ktury zniechęca rybe do brań - opinie i komentarze

sodimsodim
0
Bardzo ciekawe spostrzeżenia. Nigdy bym nie pomyslał, że azot wytwarzany przez białe robaki w jakiś sposób odstrasza ryby. Myślę, że metoda "oczyszczania" robaków stosowana przez ciebie może naprawdę polepszyć brania i napewno ją zastosuję... Czy do białych robaków można dodawać inne komponenty do polepszenia ich smaku i zapachu? (2010-05-10 11:03)
użytkownik38976użytkownik38976
0
Można. Ja robię to od kilku lat,brania naprawde sa lepsze,smrodu robali nie ma takiego jak od tego amoniaku w pudełku ze sklepu. Płucze białe na sitku w letniej wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń,potem obficie płucze pod bieżącą wodą ,a następnie wsypuję do miski z kaszką kukurydzianą,albo otrębami pszennymi wcześniej wymieszanymi z jakimś zapachem. Cukier waniliowy,kakao itp.  (2010-05-10 22:15)
coval40coval40
0
można również po kąpieli przechowywać robaki w gotowej zanęcie,przechodzą jej zapachem.
(2010-05-13 16:29)
Waldi FishWaldi Fish
0
Ja najpierw myję białe robaczki, podobnie jak to opisał Mastiff, następnie wkładam do zakręcanego pudełka z zanętą i dodaję trochę atraktora. Drobiny zanęty przyklejają się do robaczków, które wyglądają jakby były w panierce, a zapach atraktora nadaje im atrakcyjny dla ryb zapach. Następnie wkładam pudełko do lodówki, aby obniżyć temperaturę, przez co obniża się poziom metabolizmu robaczków, dzięki czemu wydzielają mniej amoniaku i wydłuża się okres przeobrażenia. Przed wędkowaniem należy wyjąc z lodówki wspomniane pudełko, aby robaczki podwyższyły swoją temperaturę na tyle, aby swymi ruchami na haczyku powodowały łatwiejsze dostrzeżenie przez rybę. Pozdrawiam!
(2010-05-17 21:42)
RoolRool
0
bardzo dobry pomysl tylko mam pytanie jakiej wanili trzeba dodawac? i kakao slodkie co nie?
(2010-05-18 16:27)
stecu8920stecu8920
0
Kakao najlepiej jak jest słodkie a wanilie to używam taką gotową wędkarską pozdrawiam
(2010-05-23 21:48)

skomentuj ten artykuł