Białe wilki.Wapnowanie akwenu koła Strzelce Opolskie

/ 18 zdjęć


Coś się jednak dzieje! Koledzy jak co niektórzy zauważyli że na naszym Dewizowcu przybywa wody, tak przybywa, lecz trzeba przed tym jeszcze przygotować podłoże. Więc w czwartek 19.10.2017 trójka rosłych „młodych Białych Wilków” zabrała się do pracy, czyli wapnowania podłoża akwenu. Robota jak te wapno paliła im się w rękach. W dobrych humorach zeszła robota szybciutko. Wapnowanie przeprowadza się zarówno w celu poprawy odczynu jak i odkażania stawów (np. po inwazji drobnoustr ojów chorobotwórczych). Istnieją metody wapnowania:
• na suche dno,
• na wodę.
Do wapnowania stawów używać można:
• Węglanu wapnia – CaCO3,
• Wapna palonego – CaO,
• Wapna hydratyzowanego (gaszonego) Ca(OH)2.
Węglan wapnia nie ma właściwości odkażających i służy jedynie nawożeniu stawów. Wapno palone i hydratyzowane (słabsze niż palone) mają właściwości odkażające. Najczęściej stosowane są na dno (rzadziej na wodę).
Zalecanym terminem wapnowania jest jesień lub w wczesna wiosna. 
Zatem widzicie koledzy wędkarze mamy w kole kilka, kilkanaście osób które to poświęcają swój czas osobisty by przygotować nasz akwen Dewizowiec do użytkowania. Tymi „białymi wilkami” od kurzu wapnowego są to: kol. Janek Gruszka, kol. Adam Majchrowicz oraz Grzegorz Krawiec. Popatrzcie jak się zmienia otoczenie Dewizowca po rewitalizacji.

 


4
Oceń
(2 głosów)

 

Białe wilki.Wapnowanie akwenu koła Strzelce Opolskie - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł