Zaloguj się do konta

Bieżące informacje

31 stycznia br. w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy i Miasta w Goleniowie odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawcze za rok 2015 naszego Koła. Na zebraniu zatwierdzono plan pracy oraz budżet Koła na 2016 rok. Zebrani wędkarze zostali zapoznani ze sprawozdaniami Zarządu Koła, Komisji Rewizyjnej, Sądu Koleżeńskiego,   Rzecznika Dyscyplinarnego Koła oraz Komendanta Społecznej Straży Rybackiej powiatu goleniowskiego. Dyskutowano również o codziennych problemach i przestrzeganiu obowiązujących   zasad i przepisów wędkarskich. Przy okazji dziękuję zaproszonym gościom i wędkarzom za czynny udział w zebraniu.

Informuję, że ustaliliśmy plan zawodów naszego Koła na rok 2016.   W planie tym oczywiście dominują zawody spławikowe, które cieszą się największym zainteresowaniem wędkarzy. Pamiętając jednak o wszystkich zaplanowaliśmy również zawody gruntowe i spinningowe, natomiast   inne są możliwe do realizacji w zależności od potrzeb i zgłoszeń   naszych wędkarzy. Z tegorocznego planu zostały już zrealizowane   zawody podlodowe, które spośród wszystkich zawodów są najtrudniejsze do wykonania. Realizacja ich jest uzależniona głównie od grubości lodu, a tym samym zagwarantowania bezpieczeństwa wędkującym. Nam się to udało i nie ukrywam pewnej satysfakcji z tego powodu, ponieważ   sprawiliśmy tym dużo radości wielu wędkarzom.

Plan zawodów   znajdziesz w zakładce „ Terminarz zawodów 2016 ”.

Ponadto w zakładce „ Regulaminy ” znajduje się między innymi Regulamin Amatorskiego Połowu Ryb obowiązujący od 2016 roku z którym należy się zapoznać i stosować.

Przypominam również, że wykupienie znaków tj. opłacenie składki w danym Kole jest równoznaczne z deklaracją przynależności do tego Koła. Są pewne reguły obowiązujące przy przyjmowaniu opłat składek, lecz nie przez wszystkie Koła są one respektowane. Wielu wędkarzy ( przez brak odpowiedniej informacji)   nie zwraca uwagi na ten fakt i często przypadkowo zmienia swoją przynależność nie zdając sobie z tego sprawy, a sytuacja taka w danym roku jest nieodwracalna.  

Jakie są prawa, obowiązki i zasady działania Kół określa Statut PZW oraz Regulamin Organizacyjny Koła PZW.

Przy okazji zwracam uwagę, że sklep Centrum Wędkarskie „Okoń”   w Goleniowie nie ma nic wspólnego z Kołem „ Okoń” w Goleniowie.

Siedziba Koła nr 14 „ Okoń” mieści się przy ul. Pocztowej 15/18 w Goleniowie, gdzie zapraszamy w środy i piątki w godzinach 16.00-18.00.

Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia nad wodą.Opinie (0)

Nie ma jeszcze komentarzy do tego artykułu.

Czytaj więcej