Błędy które mogą popełniać początkujący wędkarze

/ 1 komentarzy

Witam, myślę że wiele początkujących wędkarzy lub tych zapisanych świeżo do koła ( Starsi wędkarze już o tym wiedzą więc o nich nie będę pisał.) Bierze udział w zawodach ( ten poradnik dotyczy spławikowych). No ale czasem pech się nam trafi i trafimy na słabe miejsce, lub mamy zły sprzęt. Na to pierwsze nic nie poradzimy ale ja mogę pokazać typowe błędy naszego złego sprzętu.
1. Zaciemniajmy zanętę w aktualnej wiosennej porze to jest ważne.
2. Jeśli łowimy w stawach, jeziorach zalewach to używajmy haczyków prostych a nie zagiętych dlatego ze haczyki zagięte nadają się na rzekę bo przy prądzie są zagięte i nie spadają z nich robaki. Haczyki zagięte to te które mają zagiętą końcówkę a proste mają prostą końcówkę.
3. To zanęty wsypujmy pinkę (nie żadną siekaną itp. tylko prosto z pudełka.) Małe ruszające się robaczki przyciągają ryby.
4. Ryby typu np. płoć i inne ryby sportowe czyli te które łowi się na zawodach lubią na haczyku pinkę biało-czerwoną, oczywiście nie jest to konieczne.
5.Urozmaicona przynęta czyli nie tylko białe robaki, są przecież przeróżne przynęty, jak jak dopiero zaczynałem łowić to używałem tylko białych robaków ale pan w sklepie powiedział mi żebym kupił pinkę.

Całą tą wiedzę mam od starych wędkarzy i sędziów na zawodach.
Pozdrawiam i połamania kija życzę.

 


3.8
Oceń
(10 głosów)

 

Błędy które mogą popełniać początkujący wędkarze - opinie i komentarze

u?ytkownik146378u?ytkownik146378
0
Cześć, fajnie, że zbierasz doświadczenie i starasz się przekazać to innym. Powodzenia http://wedkujzdominikiem.pl/ (2015-06-24 22:09)

skomentuj ten artykuł