Błystki Rublex

/ 4 komentarzy / 7 zdjęć


Przynęty będące definicją klasyki, skuteczności i perfekcyjnej pracy - tak właśnie można określić błystki Rublex, zajmujące od lat znaczące miejsce w pudełkach najlepszych wędkarzy z całego świata. Estetyka wykonania i dbałość o najmniejsze szczegóły sprawiają, że błystki Rublex pracują znakomicie już od pierwszego ruchu korbką kołowrotka. To z kolei przekłada się na ich popularność wśród wędkarzy, dla których wykonanie błystki odgrywa znaczącą rolę w drodze do osiągnięcia wędkarskiego sukcesu. Cieszące się uznaniem błystki obrotowe i wahadłowe Rublex znajdziecie teraz w ofercie firmy Jaxon. Spośród kilku modeli przedstawionych w katalogu pragniemy przybliżyć Wam dwa legendarne modele błystek, które szczególnie przypadły do gustu polskim spinningistom…

Rublex Veltic

Na przestrzeni lat, model Veltic zyskał bardzo szeroką grupę zadowolonych użytkowników. Istota tej rewelacyjnej przynęty zawarta jest w jej unikatowej pracy. Zastosowanie wydłużonego skrzydełka w połączeniu ze specjalną budową korpusu pozwoliło uzyskać płynną pracę, dzięki której paletka wirówki obraca się bardzo blisko osi korpusu. Tego typu rozwiązanie konstrukcyjne pozwoliło uzyskać wyrazistą akcję błyski, dobrze wyczuwalną na wędzisku nawet przy wolnym i bardzo wolnym prowadzeniu. Błystka Veltic występuje w pięciu standardowych wielkościach, dzięki czemu każdy wędkarz znajdzie w ofercie model idealnie spełniający jego oczekiwania. W zależności od rozmiaru, polecamy do łowienia kleni, pstrągów, okoni i szczupaków.

Rublex Orlac

Jedna z dwóch błystek wahadłowych Rublex występujących od roku 2014 w ofercie Jaxon. Błystki Orlac do złudzenia imitują w wodzie ruch uciekających płotek i krąpi. Model ten został zaprojektowany z myślą o łowcach szczupaków, ale doskonale nadaje się do łowienia dużych okazów okoni, sandaczy i sumów. Błystka Orlac ma bardzo dobre właściwości aerodynamiczne, dzięki czemu za pomocą odpowiednio dobranego zestawu spinningowego można wykonywać nią bardzo dalekie rzuty, co ma duży wpływ na komfort łowienia z brzegu. Błystka występuje w trzech rozmiarach: 11g, 15g oraz 20g, a także trzech wersjach kolorystycznych, w których bazę stanowi srebro, miedź i złoto, a motyw przewodni to czerwone, metaliczne pasy, tworzące elegancką falę. 

Błystki Lukris – Hiszpanki

Wizytówką błystek Lukris jest ich doskonałe wyważenie oraz niezawodna praca, dzięki której pochodzące z Hiszpanii błystki obrotowe cieszą się uznaniem tysięcy zadowolonych użytkowników. W ofercie Jaxona znajdziecie przynęty wyprodukowane w znanej na całym świecie hiszpańskiej fabryce błystek Lukris, będące efektem współpracy polskich i hiszpańskich spinningistów. Przedstawiamy Wam cztery modele, których posiadanie polepszy Wasz komfort łowienia i ilość niezapomnianych wędkarskich przygód.

Lukris Reder

Seria uniwersalnych błystek obrotowych charakteryzująca się szeroką pracą skrzydełka oraz klasyczną, sprawdzoną od lat kolorystyką. Bogata oferta błystek Reder zawiera aż 11 wersji kolorystycznych, w których dominują barwy srebra, miedzi i złota. Atrakcyjny dodatek wabiący stanowią czerwone i czarne kropki osadzone na skrzydełkach obrotówek. Prawdziwym hitem jest błystka w kolorze P-M (matowe srebro), która sprawdza się szczególnie podczas łowienia w słoneczne dni. W zależności od rozmiaru, polecamy do połowu kleni, jazi, okoni, pstrągów i szczupaków.

Lukris Spark

Model Spark to przynęta na większość drapieżników występujących w polskich wodach. Zastosowanie skrzydełka typu long oraz doskonałe wyważenie pozwoliło na uzyskanie przynęty wiernie naśladującej niewielkie rybki. Zastosowanie unikatowego wzornictwa oraz czterech różnych wielkości czyni z błystki Spark przynętę w pełni uniwersalną, na którą skusimy zarówno klenie, jazie, bolenie, pstrągi, jak i szczupaki i okonie. 


Lukris Orion

Skrzydełko typu Comet zastosowane w konstrukcji obrotówki Orion od lat cieszy się uznaniem wędkarzy. Występują one w trzech wielkościach i dziesięciu wariantach kolorystycznych. Największe błystki doskonale nadają się do połowu szczupaków, natomiast mniejsze modele polecamy podczas wabienia okoni, pstrągów i boleni. Elementem charakterystycznym tej serii są kontrastowe kropki umieszczone na skrzydełkach. Okoniowym pewniakiem są modele PNA oraz ONA, w których czarne tło skrzydełka ozdobione jest żółtymi kropkami.

Lukris Mini

Obrotówki Mini są istnym rarytasem dla rzecznych drapieżników. Występujące w dwóch rozmiarach przynęty są częstym wyborem wybitnych spinningistów startujących w zawodach wędkarskich. To właśnie te wabiki wielokrotnie przyczyniły się do osiągania znakomitych wyników. Lekka konstrukcja błystek Mini umożliwia prowadzenie ich tuż pod powierzchnią wody w strefie żerowania jazi, kleni, okoni i boleni. W celu uzyskania idealnej, szybkiej pracy skrzydełka oraz osiągnięcia dłuższych rzutów polecamy zastosowanie żyłek niewielkiej średnicy.

/Tekst sponsorowany przez firmę Jaxon/

 


4.7
Oceń
(20 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 3)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(5)
Cena:
(4.3)
Użytkowanie:
(4.7)

Średnia ocena:

4.7Błystki Rublex - opinie i komentarze

grisza-78grisza-78
+1
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
Na Veltica łowiłem już chyba ze 20 lat temu. Dobra blacha! (2014-11-26 18:18)
piotr48piotr48
+1
legendarna WAŻKA 3 to była idealna błystka wirowa (2014-11-26 18:39)
kabankaban
+1
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
Hiszpanki "goszczą" w moich pudełkach od wielu lat. (2014-12-01 19:01)
SithSith
0
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
cyt.: "/Tekst sponsorowany przez firmę Jaxon/" czyli marketing czystej wody. Fakt błystki RUBLEX też mi się sprawdzają, niemal dorównują MEPSS-om. Mam ich sporo, jednak wolę błystki SPINEX, są równie dobre, skuteczne i znacznie tańsze. (2015-11-12 07:24)

skomentuj ten artykuł