Bobry

/ 2 komentarzy / 2 zdjęć


Chciałbym opisać i przybliżyć problem bobrów nad naszymi wodami bo mnie samemu zniszczyły parę łowisk ogólnie zdegradowały cały teren. Trochę wiadomości ogólnych Podstawowe dane Długość ciała 70-100 cm Długość ogona 3-28 cm Masa ciała 15-30 kg Dojrzałość płciowa 2-3 lata Liczba młodych w miocie 2-4 Długość życia 10-15 lat.

Wygląd a małe oczy i uszy. Nogi ma krótkie, biega ociężale, palce stóp tylnej pary nóg są złączone błoną, ułatwiająca pływanie, ogon jest szeroki, spłaszczony grzbietobrzusznie i pokryty łuskami, służy jako ster regulujący głębokość zanurzenia. Futro koloru brązowego, ciemnobrązowego, a nawet czarne. Trochę wiadomości ogólnych Podstawowe dane Długość ciała 70-100 cm Długość ogona 3-28 cm Masa ciała 15-30 kg Dojrzałość płciowa 2-3 lata Liczba młodych w miocie 2-4 Długość życia 10-15 lat.

Wygląd a małe oczy i uszy. Nogi ma krótkie, biega ociężale, palce stóp tylnej pary nóg są złączone błoną, ułatwiająca pływanie, ogon jest szeroki, spłaszczony grzbietobrzusznie i pokryty łuskami, służy jako ster regulujący głębokość zanurzenia. Posiada silnie rozwinięte siekacze.Bobry żywią się głównie roślinami wodnymi i przybrzeżnymi, zimą odżywiają się łykiem drzew liściastych Bobry bez problemu ścinają drzewa w okolicach rzek. Starają się ścinać drzewo w ten sposób, aby przewróciło się ono w kierunku rzeki. Kopie nory w brzegach rzek oraz wałach przeciwpowodziowych lub w brzegach jezior. W przypadku braku dogodnych miejsc buduje kopce z gałęzi i mułu, otoczone wodą, zwane żeremiami. Wejście do nory znajduje się pod wodą. Nora zaopatrzona jest także w otwór wentylacyjny. Czasami w żeremiu bobrów zamieszkują także piżmaki .Tyle wiedzy ogólnej na temat bobrów nam wystarczy, a chodzi mi w moim artykule oto że gdy zaczęto hodować i zasiedlać różne rejony kraju stał się tak pospolity że zaczyna się patrzeć na nie jako szkodniki. zalewające duże obszary rolnicze oraz zmiany w systemie wodnym. Sam gdzie kiedyś łowiłem były dwa stawy teraz jest jedno wielkie rozlewisko gdzie nieda się już ryb połowic. Myślę i nie tylko ja ,ale mówi się w kręgach ludzi związanych z leśnictwem o zniesieniu całkowitej ochrony i odstrzale pewnej ilości tych zwierząt

 


3.8
Oceń
(17 głosów)

 

Bobry - opinie i komentarze

PiciuPiciu
0
Odsyłam do mojej wiadomości z dnia 26 kwietnia 2009 r. na temat bobrów. Faktem jest, że spustoszenie robią ogromne. Brzeg jeziora pozbawiany jest drzewostanu. W galerii przedstawiam zdjęcia dokumentujące ich działalność. Tu gdzie spotykam ślady bobrowe nie ma możliwości podtapiania terenów przez ich tamy, bo ich nie budują (jez. Niepruszewskie). Znalezione żeremia robią wrażenie. (2009-07-03 08:55)
u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
5 (2013-05-24 11:01)

skomentuj ten artykuł