Zaloguj się do konta

Bolonka kontra odległościówka

Witam.
Jutro czyli 26.04.2009r.odbędą się zawody spławikowe, naszego Koła PZW Jarocin Miasto, z Okazji 130 Lecia Wędkarstwa Polskiego. Regulamin dopuszcza tylko wędki do 7m z kołowrotkiem, a więc baciki i tyczki odpadają. Skoczyłem więc, dzisiaj ze swoim synem na mały trening wagowy. Określiliśmy sobie czas jedną godzinę. Zawody odbędą się na Zalewie w Roszkowie , wiec oczywiście tam pojechaliśmy. Syn Darek zabrał swoją bolognese Avant firmy York, ja natomiast odległościówkę Golden Match firmy Kushiro. Na miejscu po wyważeniu i dokładnym wygruntowaniu nowo zakupionych spławików, ogłosiłem start.

Trening ten przerodził, się właściwie w ostrą rywalizację, pomiędzy synem, a ojcem, między bolonką, a odległościówką. Brały właściwie, same krąpiki, zdarzył się jeden jazgarz. Złapaliśmy kilkanaście sztuk tego gatunku. wagowo 1 kilo. Nie była więc to rewelacja, ale z przyjemnością sobie połowiliśmy. Utrudnieniem był niestety dość silny wiatr i duża fala.
Jesteście pewnie ciekawi, kto wygrał tą rywalizacje.

Moim zdaniem oczywiście ja, tym małym jazgarzem, ale syn niestety nie podziela tego zdania……..No cóż, sędziego nie było, a pewnie by się przydał co najmniej taki, klasy okręgowej haha. Nęcilismy zanętą uniwersalną firmy Traper,z dodatkiem wanili. Polecam wszystkim, chociaż takie krótkie treningi, przed zawodami fajna rzecz i można sprawdzić czego się spodziewać na danym łowisku.
Pozdrawiam Robert

Opinie (5)

ukleja

Fajna sprawa taki trening.Życze powodzenia na zawodach. [2009-04-26 11:50]

wawa100

mini zawody - 5 gwiazdek. [2009-04-26 12:09]

Zdzichu

Mówią, że trening czyni mistrza, więc warto przed zawodami "pomachać". Pozdro ... [2009-04-26 12:16]

menago

no pojedynek pomiedzy bolonka a odległościówką to ciekawe starcie ja jednak bardziej przekonany jestem do odległościówki choć moetoda bolońska ma swoje uroki pozdrawiam i oczywiście piątal [2009-04-27 17:22]

jurek

Bardzo fajnie sobie tak poeksperymentować ..........., jestem jak najbardziej ...za..., gratuluję Ci Robercie trafnego artykułu ( wpisu ) z pewnością wielu z tego skorzysta z miłą satysfakcją.................pozdrawiam Cię serdecznie Jurek. [2009-05-01 11:44]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Czytaj więcej