Brzuszki dorsza po mojemu.

/ 5 komentarzy / 9 zdjęć


Po roku zabezpieczeń i uważania dopadło i moją rodzinę nie mnie bezpośrednio ale mam kwarantannę i muszę siedzieć przynajmniej dwa tygodnie w domu i się meldować .W okresie epidemii korono wirusa dla nas wędkarzy to chyba największa kara. Przynajmniej ja z Synem kilka razy byśmy zapolowali na miętusa. Ale cóż dla dobra Rodziny i Ludzi trzeba siedzieć i jakoś sobie radzić. Pogoda piękna słoneczna. Dziś piątek Rodzina w domku bo kwarantanna a Żona chora .Wyjść nie można ,zakupy zrobili Koledzy z pracy. No cóż żyć trzeba. A jak żyć to i jeść. Dzisiaj na obiadzik zrobię brzuszki dorsza po mojemu. Będzie to ryba w papilotach z warzywami , z piekarnika. Do tego będą ziemniaki i marchewka tarta z jabłkiem. A jak to zrobię wszystko opiszę i zrobię zdjęcia. Więc zaczynajmy:
Rybę rozmrażam i płuczę. Filet osuszam na ręcznikach papierowych lekko solę i pieprzę. Odstawiam do lodówki
Obieram kilka ziemniaków .
Obieram marchewkę szt -3
Obieram pietruszkę szt-1- małą
Obieram cebulę średnia szt-1
Obieram czosnek ząbek szt-1
Obieram jabłko-szt-1
Trochę papryki
Potrzeba łyżka masła.
Sól.
Pieprz
Folia aluminiowa 3 x 50 cm
Wykonanie:
Rybę kładziemy na folię wcześniej smaruję masłem i kładę talarki cebulki. Na rybę kładę posiekaną marchewkę i pietruszkę oraz czosnek i cebulę na to kładę drugi filet który smaruję masłem i kładę talarki cebuli. Wszystko razem szczelnie zakręcam. Wkładam do piekarnika i duszę około 20 -30 minut. Uwaga nie przekręcamy by się nie wylał sos powstały podczas pieczenia. Między czasie gotuję ziemniaki i surówkę z marchewki i jabłka oraz przygotowuję naczynia. Na talerz wykładam rybki i ziemniaki oraz surówkę. Smacznego .

 


4.1
Oceń
(10 głosów)

 

Brzuszki dorsza po mojemu. - opinie i komentarze

JulianJulian
+2
Do tego 0,5l schłodzonego piwa lub 2 x 50g ( przed i w trakcie degustacji) zmrożonej wyborowej takiej tradycyjnej a nie oszukanej 40% . I żadna izolacja nie straszna . Ps. Dużo zdrowia dla całej rodziny . I aby do wiosny ( tej prawdziwej a nie kalendarzowej) Z przepisu Na pewno skorzystam - moje smaki . (2021-03-19 17:59)
groniargroniar
+2
Dziękuję i Pozdrawiam proszę wejść dalej na blogu są inne przepisy sprawdone. (2021-03-19 18:06)
groniargroniar
0
Cieszę się i zapraszam też do blgu - Pomyślał i zrobił . (2021-03-21 09:29)
JulianJulian
+1
Nad wodą Zawsze opłaca się trochę poeksperymentować jeśli nie z przynętą , zanętą to z grilem . Dobra recepta na dwódniowe czy nocne zasiadki bo nieraz kiełbasa czy karkówka się może znudzić . A tak to zawsze jakieś urozmaicenie . Smacznego koledzy . Ps. I nie przesadzajmy z ,,poprawiaczami nastroju " Zawsze alkomat !!!! woże ze sobą . (2021-03-21 10:14)
groniargroniar
0
Ja dawniej jakieś piwko ale teraz czasem przy grilu.Pozdrawiam. (2021-03-21 13:12)

skomentuj ten artykuł