Budowa łodzi zanętowej ze sklejki wodoodpornej o gr 4mm

/ 2 komentarzy / 5 zdjęć
  • konto usunięte
Wędkarstwo karpiowe

Budowa łodzi zanętowej ze sklejki wodoodpornej o grubości 4 mm

Od zakończenia budowy mojej łodzi minęło już trochę czasu, ale wreszcie wygospodarowałem trochę czasu i postanowiłem opisać jej budowę.

Budując łódź wzorowałem się na radach, spostrzeżeniach oraz wykonanych już łodziach innych użytkowników forum narybki.net. I tak zebrawszy niezbędne materiały rozpocząłem w kwietniu 2010r budowę mojej łodzi. Trochę to trwało, ale mając pomocnika w postaci rocznego "bobaska" nie dało się niektórych prac wykonać szybko i jednocześnie poprawnie.
Ale i tak jestem zadowolony z tego, że pomimo tak dużych problemów dobrnąłem do końca z budową łodzi. Oczywiście nie obyło się bez problemów. Największy problem okazał się ze szpachlowaniem a raczej z panującymi warunkami w jakich przyszło mi to robić. Otóż jak się okazało piwnica w bloku nie jest zbyt dobrym miejscem do tego typu prac, ponieważ panująca wilgoć powodowała nierównomierne schnięcie a także nawet miejscowe niewyschnięcie. Ale, że łódka nie idzie na wystawę a ma mi służyć do
konkretnego celu więc pogodziłem się z jej nie do końca takim wyglądem jaki bym chciał żeby miała - najważniejsze żeby pełniła swoją rolę poprawnie a wtedy będę bardzo zadowolony :)

Elektronika jaką zastosowałem to:
- 2 akumulatory żelowe 6V 7ah
- silnik z kompresorka samochodowego - obecnie jako rezerwowy, podstawowy napęd łodzi to silnik Makita a kolejny zapasowy silnik to od kompresorka samochodowego silnik Johnson
- regulator dwukierunkowy od Pana A. Bodziocha (osobom zainteresowanym mogę podać kontakt)
- 3 serwa Hitec HS322HD

Podzespoły:
- wał z kielichem M4 MP-Jet
- śruba Profil Service X32.5mm
- ster duży MP-Jet

Sterowanie odbywa się za pomocą aparatury Hitec Laser 4 - odległość jaką udało mi się uzyskać to 150 metrów ale łódka gołym okiem nie była już widoczna.

więcej szczegółów na www.hobbywedkarstwo.dbv.pl
link:
http://www.hobbywedkarstwo.dbv.pl/viewpage.php?page_id=33
Aby obejrzeć cały materiał z fotkami i filmikami należy zarejestrować swoje konto na stronie

 


5
Oceń
(3 głosów)

 

Budowa łodzi zanętowej ze sklejki wodoodpornej o gr 4mm - opinie i komentarze

pinex77pinex77
0
prawie jak MCgiwer pozazdrościć talentu (2012-08-14 23:03)
użytkownik76865użytkownik76865
0
oj tam talent :) (2012-09-23 21:17)

skomentuj ten artykuł