Była praca , są nagrody

/ 16 zdjęć


Z okazji spotkania członków Koła Nr 109 PZW „METALURG” w Kutnie z przedstawicielami sponsorów, władz samorządowych i władz Okręgu Mazowieckiego wyróżniono kilku jego aktywistów za pracę na rzecz Polskiego Związku Wędkarskiego oraz lokalnego samorządu.
Skarbnik Koła Ela Grzybowska jako jedna z nielicznych kobiet w Polsce została odznaczona srebrną odznaką PZW, a odznaczenie wręczył V-ce Prezes Okręgu Mazowieckiego Mirosław Konopka wspólnie z wicewojewodą łódzkim Pawłem Bejdą i wiceprezydentem Kutna Zbigniewem Wdowiakiem.
Kol. Wojciech Jadczak za dziesiątki lat pracy na rzecz naszego Koła został wyróżniony największą honorową nagrodą w Kole. Prezes Koła wspólnie z członkami Kapituły tej zaszczytnej nagrody wręczyli puchar „ECCE HOMO Caritate et Justicia”.
Wójt Gminy Nowe Ostrowy Zdzisław Kostrzewa za duży wkład pracy w rozwój wędkarstwa na terenie gminy wyróżnił okolicznościowym pucharem kol. Jarosława Kolińskiego.
Mirek Piątek obchodził 50 lecie przynależności PZW. Z tej okazji Sekretarz Okręgu Mazowieckiego Tadeusz Szewczyk wręczył list gratulacyjny w obecności Przewodniczącego Rady Miasta W Kutnie Grzegorza Chojnackiego.
Prezydent Miasta Kutno Zbigniew Burzyński przekazał okolicznościowy list dla kol. Marka Gralewskiego z podziękowaniami za pomoc dla osób potrzebujących z terenu miasta i powiatu. Kol. Andrzej Cichowski oddał w użytkowanie dla Koła nową łódź aluminiową wiosłowa, a nasz Kapelan Ksiądz Ja Dobrodziej ufundował wiosła. W obecności społecznego radcy prawnego Koła podpisano stosowny dokument.
Po tej oficjalnej ceremonii Prezes Koła wspólnie z posłem na sejm Tadeuszem Woźniakiem i wiceprezydentem Kutna Zbigniewem Wdowiakiem otworzyli „XII Wędkarską Karczmę Piwną” ( która była jednocześnie XXV Karczmą odlewników i wędkarzy). Rozpoczęliśmy od hymnu kutnowskich wędkarzy, przy którym wtórowała Kapela „Krośniewiacy”. Rozpoczęła się wspólna biesiada przeplatana gromkimi śpiewami, w czy pomagał specjalnie wydany śpiewnik. Było wiele konkursów np. konkurs kawałów wędkarskich, rywalizacja ław. A wszystko to działo się w gościnnych progach hotelu „AWIS” w Kutnie .
Już w niedzielę reprezentacja Koła brała udział w meczu spinningowym z Kołem nr 110 PZW Miejskie w Kutnie. Mecz przegraliśmy 8 : 5. Okazją do rewanżu będzie mecz spinningowy na jeziorze w Kromszewicach. Zostanie rozegrany w dniu „Narodowego Święta Niepodległości” o puchar Przewodniczącego Rady Miasta w Kutnie.

 


5
Oceń
(2 głosów)

 

Była praca , są nagrody - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł