Było tak pięknie a pojawiła się łza

/ 3 komentarzy / 3 zdjęć


 Wtorkowe popołudnie i telefon od Hindusa,pare wymienionych zdań i już mnie nosi a wszystko za sprawą propozycji wypadu w środę na lodzik.
 Transport jest, u mnie szybki przegląd szafy i sprzęt tez w miarę kompletny tak że jedyną niewiadomą jest stan lodu,nawet to okazalo się nie być problemem bo Hajnel z rana ma zaliczyc \\\"Haldex\\\" i dać znać co i jak a my zaplanowaliśmy wypad na wczesne popołudnie czyli w ciemno nie pojedziemy.
 Ok.jedenastej tel od Henia i wiadomość co do stanu lodu czyli kryształ między 12-15cm co oznacza tylko jedno - jedziemy,martwi tylko jedno że przez trzy godziny kumpel nie mial brania no ale może na żabich będzie lepiej.
 Kilka minut po dwunastej razem z Hindusem jesteśmy na miejscu ,wędkarzy sporo ,dziur jak w szwajcarskim serze czyli walimy na pewniaka bo rzeczywiscie lodzik konkretny martwi tylko fakt ze po rozmowie z łowiącymi wiemy tylko tyle że totalna kicha poza jedną godzinka że podchodził okonek wielkości palca.  
 Zaliczamy prawie wszystkie dziury na dwuch lowiskach ; ja blaszka made in Hajnel a Hindus mormycha i echo i mimo totalnej ciszy humor dopisuje bo i pogoda przednia no i spotkanie z kumplem samo w sobie jest pozytywne...
 Niestety na trzecim łowisku dobry humor nas opuścił bo okazało się że z powodu niskiego stanu wody staw przemarzł do dna i te kilka dni mrozu wystarczyły by łowisko przestalo istnieć,,setki ryb w lodzie i to jakich - w większości okonie,wzdręgi,linki a i karpie ...
Łza się w oku pojawiła,zaliczyliśmy jeszcze jeden stawik ale jakos milcząco i bez entuzjazmu - postanawiamy wracać :-(

 


4.3
Oceń
(6 głosów)

 

Było tak pięknie a pojawiła się łza - opinie i komentarze

Jakub WośJakub Woś
+1
Niestety tak to w zimie bywa. W tym roku będzie najgorzej ze względu na niski poziom wód. Ale jeśli chcesz uronić łezkę to przeczytaj to https://forum.wedkuje.pl/post/katastrofa-dziesiatki-ton-ryb-ugotowane-5-styczn/847443 (2016-01-06 18:06)
rysiek38rysiek38
+1
Jakubie .u nas stawy malo kiedy przekraczają głębokość dwu metrów a po takim suchym lecie ki8lka poprostu niestety zniknęło a los tych co przetrwaly zależy od mrozu na szczęście narazie odpuszcza (2016-01-09 21:30)
CACYCACY
+1
Na Chańczy też bryndza, na 16-tu chłopa nie było co na wagę włożyć przy regulaminie ryba min. 25 cm . Pozdrawiam w Nowym Roku. (2016-01-12 17:14)

skomentuj ten artykuł