CAST’IZM 25QDA - niepozorny mistrz odległości

/ 13 zdjęć


Kołowrotek o zakresie nawoju wynoszącym 25mm niekoniecznie sklasyfikowalibyśmy jako model do dalekiego zarzucania. Niemniej jednak technologia konstrukcji szpuli zastosowana przez Daiwa pozwala mu osiągać maksymalne odległości wyrzutu.

Pierwszym strategicznym punktem jest średnica szpuli. Nie chodzi tylko i wyłącznie o samą jej wielkość ale o optymalne dopasowanie tego parametru do wielkości przelotek wędziska. Harmonijna współpraca tych elementów zapewnia maksymalne odległości wyrzutu i redukuje plątanie się żyłki. Dobierane przez nas średnice szpul gwarantują perfekcyjne zgranie ze wszystkimi wędkami karpiowymi Daiwa.

Kolejnym istotnym aspektem jest profil szpuli. Zwężający się korpus sprzyja uzyskiwaniu dalekich rzutów, ale zbyt ostry kąt prowadzi do problemów z plączącą się żyłką. Nasze szpule cechują się optymalnie dobranymi profilami zapewniającymi doskonałe parametry wyrzutowe i maksymalne bezpieczeństwo.

Te dwie cechy prowadzą do jednoznacznej konkluzji: średnica szpuli wynosząca 64 mm oraz zwężenie jej profilu pod kątem 2 stopni gwarantują optymalne osiągi zarówno w zakresie osiąganych odległości wyrzutu, jak i komfortu połowu.

Nazwa produkt –Cast’izm 25QDA;  kod produktu –CZ25QDA; ilość łożysk-6; przełożenie-4.7; pojemność-0,32mm-320m (12lb – 350yd); szybkość zwijania-96cm (37,8in); waga kołowrotka-450g (15,9oz); maksymalna siła hamulca-12 kg; rodzaj hamulca–QD

Atrybuty specjalne: Obudowa Zaion, Rolka prowadząca Twistbuster , Przekładnia Digigear2, Uszczelnienie Mag Seal, Kabłąk Air Bail, System Silent Oscillation

Komentarz Darrel’a Peck’a odnośnie kołowrotka Cas’izm 25QDA

Współpraca z tak renomowanymi producentami sprzętu wędkarskiego jak Daiwa ma swoje zalety. Chociażby możliwość testowania najnowszych produktów. 

Kilka miesięcy temu Danny, Damian i ja zostaliśmy poproszeni o porównanie nowego kołowrotka z legendarnym Basia.

Cast’izm to nieco mniejszy młynek o bardzo zbliżonych parametrach wyrzutowych.

Odległości uzyskiwane podczas prób z żyłką 0,40mm różniły się zaledwie o ok. 2-3 metry, co jest wręcz nieprawdopodobne w przypadku tak niewielkiego kołowrotka.

Inżynierom z Daiwa udało się stworzyć prawdziwą kieszonkową rakietę łączącą doskonałe parametry użytkowe i świetne wyważenie z najwyższej klasy wyposażeniem. 

Technologia DAIWA

MAG SEALED

MAG SEALED utrzymuje płynność pracy kołowrotka przez znacznie dłuższy czas.

MAG SEALED to unikalna koncepcja zatrzymywania wody za pomocą oleju magnetycznego MAG OIL

MAG OIL; to inteligentne rozwiązanie wykorzystujące pole magnetyczne do formowania uszczelniającej blokady.

Chronimy funkcjonalność kołowrotka przy pomocy MAG SEALED; barierę tworzy olej magnetyczny MAG OIL oraz specjalne magnesy. Największą różnicę odczujemy po dłuższym okresie użytkowania, kiedy wciąż będziemy mogli cieszyć się nienaganną i bezszelestną pracą mechanizmu. Każdy prawdziwy pasjonat wędkarstwa doceni zalety MAG SEALED.

ZAION

Materiał o wysokiej gęstości bardziej wytrzymały i lżejszy od magnezu.

Maksymalna zawartość włókien węglowych zmieszanych w odpowiedniej proporcji z żywicą pozwoliła na uzyskanie tak niskiej wagi i sztywności.

Ta technologia umożliwia tworzenie złożonych kształtów, jak nasze rotory, których produkcja przy użyciu konwencjonalnych materiałów byłaby niemożliwa. 

Nowy Cast’izm 25QDA posiada wykonany z ZAION korpus cechujący się niską wagą i wysoką sztywnością, dzięki czemu gwarantuje optymalne oparcie dla mechanizmu i rotora.

AIR ROTOR

Nowy kształt i nowy materiał: AIR ROTOR uderza sztywnością i lekkością pracy. 

Znikoma masa przyczynia się nie tylko do obniżenia całkowitej masy kołowrotka, ale i szybszego startu rotacji.

QD (Quick Drag)

QD umożliwia dowolny wybór siły hamowania od „free” (wolny bieg) po „tight” (maksymalna moc) poprzez niepełny obrót pokrętłem. 

Pozycja „free” pozwala rybie swobodnie wybierać żyłkę, dając nam czas na reakcję i zmianę ustawienia hamulca w momencie podnoszenia wędki.

QD dzięki błyskawicznej regulacji stwarza wędkarzom dodatkowe możliwości zarówno w trakcie prezentacji przynęty, jak i holu zaciętej ryby. 


/Tekst sponsorowany przez firmę Daiwa/ 

 


4.8
Oceń
(18 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 1)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(5)
Cena:
(1)
Użytkowanie:
(5)

Średnia ocena:

3.7