Chemia a wędkarstwo

/ 9 komentarzy

Jak koledzy sądzą czy chemia w wędkarstwie ma wpływ na środowisko.

Bo moje stanowisko jest takie że za dużo jest tego świństwa chemicznego napakowanego w karpiarstwie, mimo to że producenci mówią, że może pan skosztować i się pan nie otruje to i tak to jest chemia. Wiem że w naszych produktach jest też lecz to nie znaczy byśmy jeszcze więcej jej dokładali tym bardziej że jest to środowisko naturalne. Wody naszych jezior stawów są w stanie opłakanym. Wody w kolorze mydła a nie jak kiedyś mogłeś widzieć dno. Na ten dam przykład woda znana Poznaniakom stawy na Debinie łowisko specjalne. Kiedyś wspaniała lustrzana woda a dziś trypel, karp zapanował i karpiarze jeden na drugim z kilogramami protein chemicznie komponowanych. Gdzie sie podziali ci karpiarze co poławiali na przynęty naturalne. Teraz karpiarz jak nie wyruszy na zasiadkę bez protein to nic nie złapie, a na naturalne nie umie łapać mało tego nie wie gdzie tego szukać, pozyskać bo po co idzie i kupuje te świństwa i on poczuwa się za rasowego wędkarza.

Na tym zdjęciu na blacie stoiska są szklaneczki z proteiną jest to pokaz jak się rozpuszcza, kolory, zapachy i co tylko. Jakość zdjęcia jest kiepska co prawda, ale coś tam widać ci co byli na targach to widzieli. Moja krytyka wynika z tego że nie wędkuje na stuczne świństwa tylko na naturalnych ziarnach. Krytykę karpiarzy mam gdzieś niech nauczą się dbać o środowisko. Wspaniałe jest to że jest teraz przepis na zawody ile stosować zanęty ,a nie tony.

 


4.7
Oceń
(13 głosów)

 

Chemia a wędkarstwo - opinie i komentarze

SamotnikSamotnik
0
Zgadzam sie z Kolegą w 100%. Często na spokojnej wodzie po rozegraniu zawodów pojawia się // dziwna / piana! . Wiadomo od czego . Pozdrawiam. (2015-02-12 17:40)
AnimalLineAnimalLine
0
Większy syf zostawiają spinningiści urywający tony silikonu i ołowiu w wodzie. (2015-02-14 09:46)
miecz-gazmiecz-gaz
0
Mi chodzi przede wszystkim o chemię. Która nie powinna mieć zastosowania i miejsca w wędkarstwie. Bo moim zdaniem jest to nie poszanowanie dziedzictwa wędkarskiego. to jest dalece nie tak. Natomiast chylę czoła tym co robią sami obciążniki do różnego rodzaju metody wędkowania z kamienia. W tym sezonie mam zamiar sam zacząć stosować takie obciążniki własnej produkcji. Do metody gruntowej jak i spławikowej. (2015-02-14 11:22)
JKarpJKarp
0
A możesz podać przykłady tej chemii skoro tak szafujesz tym słowem. Co jest tą chemią ? Bardzo stronniczo i płytko potraktowany temat bo chemia to też cała gama kolorowych sztucznych przynęt zaczepionych na kawałku ołowiu. Nie mam zwyczaju wystawiać jedynek. (2015-02-16 11:19)
LeoAmatorLeoAmator
0
Chemia to praktycznie wszystko co nas otacza i stosowana z głową raczej nie ma zgubnego wpływu .Problem pojawia się gdy używa się jej tonami bez żadnego opamiętania.Przykład zawody gdzie liczy się wynik i nic więcej. (2015-02-17 22:47)
zbyszek73zbyszek73
0
chemia to też woda i tlen ;)) zgadzam się z tym co w artykule może i nie szkodliwe ale woda zmienia się w syf (2015-03-07 10:25)
orbita9orbita9
0
No bo karpiarz nie łowiący na proteiny to nie karpiarz. Dawniej gdy kulki nie były znane walka z karpiem była zacięta a teraz upasione świnie nie walczą. Kto w latach 90 karpia nie złowił to nie wie. (2015-03-31 15:26)
SlawekNiktSlawekNikt
0
Jest tej chemii troszkę, chociażby w zanętach i przynętach bo nikt mi nie wmówi, że to "same naturalne składniki" ... ale jak ktoś już powyżej napisał stosowana rozsądnie, bardzo rozsądnie raczej nie wyrządzi nikomu krzywdy. Problemem jest gdy tony są wrzucane ... a tak się niestety dzieje bo przecież nie od dziś wiadomo, że "jak nie posmarujesz to nie pojedziesz" oraz, że "reklama dźwignią handlu", a tu mam na myśli filmy reklamowe gdzie to po wrzuceniu "magicznej" zanęty "znanej" $$$ firmy, przetarciu jej przez sita z "magiczną" gliną $$$ i założeniu magicznej przynęty $$$ uprzednio obficie podlanej "magicznym sosem" czyli atraktorem $$$ biorą super sztuki po kilku czy kilkunastu minutach. I w myśl tej zasady część smaruje, że aż strach ... a potem jeszcze jest w szoku, że nic nie bierze ... (2015-04-13 18:18)
SlawekNiktSlawekNikt
0
Ps. Kolega orbita ma rację ... Uciekło mi parę sazanów przed wojskiem ... (2015-04-13 18:21)

skomentuj ten artykuł