Ciepłe dłonie przez długi czas :-)

/ 6 komentarzy / 3 zdjęć


Jako, że trudno odstawić sprzęt na zimę i przestać łowić to jakoś sobie trzeba radzić z tą niesprzyjającą pogodą. Mi zawsze powtarzano, że nie ma złej pogody na ryby są tylko źle ubrani wędkarze. Najtrudniej się rozgrzać jeśli łowimy stacjonarnie, bądź na łódce (chyba że jesteśmy na wiosłach). Świetnym sposobem na rozgrzanie sobie rąk i nie tylko są ogrzewacze do rąk.
Ja osobiście polecam ogrzewacz do rąk marki ZIPPO. Ogrzewacz ten jest dobrze wykonany i działa nawet ponad 24 godz. Po rozgrzaniu się jest naprawdę ciepły i szybko ogrzeje zgrabiałe ręce. Po wrzuceniu do wewnętrznej kieszeni siatkowej (przeznaczonej na rękawiczki) w kurtce również mocno rozgrzewa Nas od wewnątrz. Na krótkie wyjazdy spinningowe wsadzam sobie w wewnętrzną kieszeń woderów kubek termiczny z kawką i daje też ten sam efekt.
Z minusów tego ogrzewacza to:
- długo się rozgrzewa i ciężko go wystartować – polecam go wystartować w domu a jak dojedziemy na łowisko już będzie w 100% sprawny;
- musi mieć choć minimalny dostęp tlenu – wrzucony do kalosza na dno szybko się wychładza i przygasa;
- cena ogrzewacza i benzynki (choć starcza ona na bardzo długo);
Z plusów:
- bardzo długo trzyma ciepło nawet ponad 24 godz.;
- trwałe estetyczne wykonanie;
- wysoka temperatura – po wyjęciu go ze specjalnego bardzo miłego w dotyku woreczka ciężko go chwycić za górną część. Oczywiście w woreczku jest ciepły ale nie oparzy temperatura jak dla mnie jest super.
Oczywiście używałem ogrzewacze chemiczne, ale nie osiągają takiej temperatury, ani również nie trzymają tak długo ciepła. Wszystko zależy od tego co kto poszukuje. Tak jak pisałem wcześniej na krótki wypad zabierz kubek termiczny z kawą, umieść go w wewnętrznej kieszeni woderów i jest ciepło, no i kawka na rybkach….
Ja jestem fanem produktów marki ZIPPO i może również z tego powodu moja ocena może być trochę zawyżona, ale mnie sprawdza się rewelacyjnie. Na dorszach w sobotę spisał się super a wiało i ciepło to nie było :-)

 


3.8
Oceń
(15 głosów)

 

Ciepłe dłonie przez długi czas :-) - opinie i komentarze

kumkakumka
+1
Faktycznie cena tego wynalazku jest zaporowa, ale na Allegro są dostępne podobne ogrzewacze katalityczne w cenie około 20zł. (2016-11-28 09:11)
PoznanskiWedkarzPoznanskiWedkarz
+1
No niestety ale wykonanie jak w przypadku zapalniczek tej firmy bardzo estetyczne i profesjonalne, ale oczywiście jestem świadom że trochę za markę się przepłaca, jednakże na zdjęciach i w rzeczywistości ciągle wygląda jak nówka a mam go już jakieś 3 lata i cykli to on musiał przejść minimum z 50. (2016-11-28 09:36)
kumkakumka
0
A w jaki sposób wygaszasz ten ogrzewacz? Zakładam, że nie czekasz doby aż samo się wypali. (2016-11-28 09:55)
PoznanskiWedkarzPoznanskiWedkarz
+3
Do niego dołączona jest taka specjalna miarka i możesz go zatankować na dowolną ilość czasu na 4h bądź 8h itp. Co do wygaszenia ja zawsze czekam, aż samo zgaśnie,a tankuję go na tyle czasu co potrzebuję. Oczywiście można go wsadzić w jakiś pojemnik, aby nie miał dostępu tlenu i też zgaśnie, bądź odłączyć ten katalizer (czy jak to się nazywa), ale nie wiem na ile jest to dla niego dobre i ta część podczas pracy jest bardzo gorąca. (2016-11-28 10:17)
SlawekNiktSlawekNikt
0
Można i termofor albo i dwa wkładać, jeden za pazuchę, a drugi na plecy ;-) (2016-11-28 13:43)
AskanAskan
+2
Mam ich trzy(dwa oryginalne ruskie)kupione od kolegi 30-ci lat temu gdy woził z Rosji za grosze.Woził tez mormyszki,blaszki,wiertła( mam jedno do tej pory)i jest zawsze dobre tylko trzeba umiejętnie ostrzyć.Kupiłem też jedną grzałkę na zapas 4-ry lata temu(chyba niemiecka) jak przyniósł do koła jakiś handlarz za 45 zł,ruskie są najlepsze chociaż trzeba je rozruszać w domu i pilnować żeby nie zadusić bez tlenu.Widząc wpis na stronie o grzałkach próbuję je teraz bo jeszcze jeżdżę na ryby a łódka jeszcze na wodzie.Pilnować trzeba aby nie zalać jakimś wynalazkiem bo po grzałce.Kiedyś najlepsza benzyna była w APTEKACH ale już jej nie ma bo aptekarze nie mają gdzie jej składować,są durne przepisy z durnymi obostrzeniami.Czysta benzyna gwarantuje ich długotrwałość i bezawaryjność..Pozdro (2016-11-28 14:13)

skomentuj ten artykuł