Ciężarki

/ 7 komentarzy

Zaczęliśmy przedwczoraj próbną wersję ciężarków. Rysiek przyniósł ołów, dzień wczesniej pozbawił mnie czterech łyżek-dwóch dużych i dwóch małych, by zrobić formy. Ja poszłam na zakupy. Wróciłam i zastanawiałam się na schodach czy nie wzywać straży pożarnej, bo skądś strasznie śmierdziało!! Im wyżej, tym gorzej! Co stopień to utwierdzałam się w przekonaniu, że to z mojej chałupy! I to prawda, bo jak weszłam to nie widziałam nic i nikogo, taki był dym i smród! A wśród tego zarys Ryśka.

Zaraz pootwierałam okna i dopiero wtedy zauważyłam co on robi, a mój facet stał nad kuchenką gazową z miną szczęśliwego dziecka, dzierżył w dłoni puszkę po kukurydzy w której bulgotał roztopiony ołów. W drugiej ręce w kombinerkach były moje łyżki, tzn.już forma do ciężarków z otworkiem wielkości łebka od gwoździa i w ten otworek Rysiek wlewał ołów. Po chwili ostudzenia ciężarek był gotów.

Potem zaczęłam mu pomagać. Robilismy je długo w noc. Rezultaty są widoczne na poprzednim wpisie. Skutkami ubocznymi tego przedsięwzięcia jest kaszel mojego odlewnika, porozrzucane wszedzie materiały produkcyjne, zapisany zamówieniami kajet i zapackana kuchenka gazowa, ale nie macie pojecia jaka to radocha widzieć produkt, który się samemu zrobiło!!!!

Może moje wpisy są nieciekawe, nudne, może myślicie, że zależy mi na punktach czy czymś innym. Nie!!! Jestem kobietą wędkarza skazaną na ryby i sprzęt, ale wiem, że nasze drobne chałupnictwo da rezultaty. Przyrzekłam sobie, iż za pierwszą zarobioną stówę kupie mojej teściowej( ona nam pomogła) ogromny bukiet kwiatów ona w nas uwierzyła i dzięki jej za to.

Dodam tylko, że chcę przetestować sama nasze ciężarki. Prowadze te moją manufakture i jeśli pójdzie pierwszy transport do kogoś z Was i będziecie zadowoleni to chyba sie upiję.

Pozdrawiam i przepraszam za te moje refleksje.

 


3.8
Oceń
(16 głosów)

 

Ciężarki - opinie i komentarze

SzalonaSzalona
0
Fajny pomysł, fajnie też ,że robicie coś razem ale... Pamiętajcie,że ołów jest cholernie szkodliwy i przebywanie przy produkcji rzeczy z niego zrobionych - może poważnie zaszkodzić zdrowiu Waszemu, jak i Waszej córeczce... Pozdrawiam (2009-01-29 15:48)
SzalonaSzalona
0
http://www.bryk.pl/teksty/liceum/biologia/cz%C5%82owiek/12283-szkodliwe_dzia%C5%82anie_o%C5%82owiu_na_organizm_cz%C5%82owieka.html (2009-01-29 15:56)
coralgol73coralgol73
0
Fajny artykuł! To że ołów jest szkodliwy to chyba karzdy wie, ale satysfakcja za to jaka jeśli zrobi się coś samemu! Pozdrawiam. ps: Z tą teściową to przesadziłaś. Kaktusa jej kup!! (2009-01-30 08:52)
mientus707mientus707
0
pozdrawiam i zycze powodzenia. ps nie robcie tego w mieszkaniu
szkoda zdrowia (2009-01-30 12:52)
ekooloekoolo
0
Zdecydowanie popieram Wasze optymistyczne podejście do życia.Jednak moim zdaniem Rysiu musi pomyśleć nad przeniesieniem wszystkiego daleko poza dom.Może to być np.komórka koło domu czy jakieś inne pomieszczenie gospodarcze,garaż.Na kuchence z butli gazowej też mozna topic ołów.Nie chcę powtarzać powyższych komentarzy,ale ołów naprawdę jest niebezpieczny. (2009-01-31 13:00)
u?ytkownik6247u?ytkownik6247
0
nie masz racji z tym kaktusem. ona zasługuje na ogromny bukiet róż. każdemu życzę takiej teściowej.a wracając do tematu. mamy sporo zamówień na ciężarki.koledzy podsuwają wiele pomysłów.oby udało nam sie sprostać wymaganiom. (2009-02-02 10:30)
ja1cekja1cek
0
Jestem zainteresowany ciężkimi ołowianymi wahadłami (gnom2)Czy jest możliwość zakupu? Pozdrawiam Jacek (2009-02-04 17:03)

skomentuj ten artykuł