Co każdy wędkarz wiedzieć powinien

/ 5 komentarzy / 2 zdjęć


Woda i jej zasoby , a w tym także ryby , są dobrem ogólnonarodowym i korzystanie z nich podlega określonym przepisom, do których powinni się dostosować bezwzględnie wędkarze.
Występowanie ryb w ograniczonych ilościach w naszych wodach, nakłada na wędkarzy szczególny obowiązek reglamentacji, określony regulaminem sportowego połowu ryb również wód krainy łososiowatych .

Osoby naruszające przepisy ustawy o rybołówstwie , ponoszą odpowiedzialność karną , a członkowie PZW dodatkowo podlegają sankcjom organizacyjnym . Względy gospodarcze i humanitarne zobowiązują każdego wędkarza do przestrzegania etyki wędkarskiej i dbałość o warunki rozwoju ryb poprzez ochronę gatunkową oraz przestrzeganie wymiarów i okresów ochronnych .

Sam zwróciłem ostro uwagę pseudo wędkarzowi ( mięsiarzowi ) jak po złowieniu szczupaka w okresie ochronnym ( miesiąc kwiecień) chciał zabrać rybę do domu. Dokładna znajomość regulaminu sportowego połowu ryb i jego bez względne stosowanie daje przyjemny wypoczynek nad wodą i osiągnięcie sukcesów wędkarskich - satysfakcji bez narażania się na kolizję z prawem i obowiązującymi przepisami.
Tego wam wszystkim życzę.

Christo-phoros. (Krzysztof )

 


4
Oceń
(20 głosów)

 

Co każdy wędkarz wiedzieć powinien - opinie i komentarze

jacuniojacunio
0
Zgadzam się z Tobą w zupełności. Regulaminy nie są po to aby nam wędkarzom uprzykrzyć życie tylko po to aby utrzymać odpowiednią populację ryb w danym zbiorniku. Mnie też denerwują "wędkarze", którzy za nic sobie mają regulamin i zasady łowienia ryb na danym zbiorniku. (2009-05-29 18:05)
adleradler
0
Ja także w zupełności zgadzam się z Tobą.To wszystko jest dla nas.Nie tylko o populację ryb chodzi ,ale o jakiś ład , porządek nad naszymi wodami.Niby drobiazg "czystość",a spójrzmy ,jak wokoło wygląda!!!!! BRAWO.!Trzeba otych rzeczach niestety przypominać .!!!!! (2009-05-29 19:52)
hubihubi
0
Dobrze napisane brawo nic dodać nic ująć pozdrawiam. (2009-05-30 21:04)
janunio1janunio1
0
Dołączam i popieram opinie kolegów przedmówców,pozdr. (2009-06-07 07:20)
u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
5 (2013-05-24 11:18)

skomentuj ten artykuł