Co lepsze - koło PZW czy stowarzyszenie?

/ 2 komentarzy

Panowie wędkarze chce zadać wam pytanie a może podać wątek do dyskusji ciekawy jestem jak odpowiecie na pytanie co lepiej wpływa lepiej na rozwój wody , akwenu stowarzyszenie wędkarskie czy Koło PZW. Jako wędkarzom chodzi nam o to by woda w której łapiemy ryby była czysta i oczywiście rybna .A co powoduje że woda taką się staje ano częstość zarybienia, materiał zarybieniowy ,sposób transportu ryb , kontrole nad wodą przez organy do tego uprawnione ,sprzątanie terenu otaczającego akwen .Współpraca z Urzędami na danym terenie.

Jako koło należymy do PZW czyli możemy korzystać z całego zaplecza posiadanego przez PZW ichtiologicznego ,prawnego , kontrolnego , szkoleniowego itp ,ale do czego zmierzam do stwierdzenia że duży morze więcej .Podam tu jeden przykład Pzw organizuje przetargi na rybę i na pewno ma większą szanse uzyskać lepszą cenę niż jedno małe stowarzyszenie.

Po opłaceniu opłaty okręgowej wędkarz ma do wyboru kilkanaście łowisk do wyboru a nie jeden akwen w danej miejscowości tu przykład opłacając okręg Katowice wędkarz z Wolbromia może łowić w Białej Przemszy , Wisła , Pilicy Kanał Szczakowiski zbiorniki wodne Sosina ,Przeczyce Poraj , Dziećkowice ,Dolina Trzech Stawów , Kozłowa Góra ,to tylko kilka bliskich łowisk od Wolbromia.

Oprócz tego w PZW przeprowadza się zawody wędkarskie na szczeblu koła okręgu polski europy świata .Zawodów wędkarski też jest bez liku spławikowe rzutowe spinningowe gruntowe muchowe itp , każdy znajdzie coś dla siebie. PZW troszczy się o rozwój młodzieży i organizowane jest coraz więcej szkółek wędkarskich wręcz olimpiady wędkarskich , mające na celu propagowanie wędkarstwa wśród młodzieży.

A teraz najgorsze pieniądze każdy morze powiedzieć że taka machina pożera ogromne pieniądze pewnie tak a czy w stowarzyszeniu prezes i jego poplecznicy nie łapią za darmo i mają różne przywileje ...........i co wy sądzicie o tych sprawach naświetlonych w tym artykule proszę o wypowiedzi.

Z wędkarskim pozdrowieniem dudi_1

 


4.3
Oceń
(6 głosów)

 

Co lepsze - koło PZW czy stowarzyszenie? - opinie i komentarze

bonek18bonek18
0
To ja powiem krótko jak jest u nas w stowarzyszeniu.Co do stanu zarybienia nikt nie powinien narzekać.Jedynie co do gatunku są zażalenia:pAle na rok kupowane jest przeszło 5t ryb. Składki są porównywalne do tych z PZW.Tu jest fakt iż można wędkować na 1 czy 2 zbiornikach należących do stowarzyszenia.Kolejno jeżeli chodzi o zawody wędkarskie to większy rozwój jest w kołach PZW. Szkółki wędkarskie, tego brakuje, aczkolwiek w takim stowarzyszeniu zależy od Zarządu.W przywileje zarządu nie będę wnikał bo wszędzie jest inaczej ale jakieś przywileje na pewno mają.PS. Pilica nie należy do okręgu Katowice tylko do Częstochowy, mówię o rzece (2011-01-27 15:52)
u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
5 (2013-05-20 17:45)

skomentuj ten artykuł