Co mam z wędkarstwa?

/ 11 komentarzy

Wędkarstwem interesuje się stosunkowo od niedawna. Muszę jednak stwierdzić, że wędkowanie bardzo pozytywnie wpływa na człowieka. Przebywanie nad wodą wiele uczy, kształtuje, pozwala zauważyć aspekty pozornie zupełnie nie istotne dla normalnego człowieka.

Jeżeli chodzi o mnie, to w czasie przebywania nad wodą, nie tylko posiadłam pewną wiedzę na temat połowu ryb, ale pozyskałam kilka zupełnie nowych umiejętności, czy zdolności.
Na przykład nauczyłam się patrzeć w wodę, a nie na wodę, jak czyni to większość ludzi (w tym ja do niedawna). Chęć dostrzeżenia w wodzie ryby wyzwoliła we mnie umiejętność dzięki, której jestem w stanie patrzeć w głąb wody i widzieć wszystko co się w niej dzieje. Do tej pory patrząc na taflę wody mogłam jedynie obserwować przemieszczające się chmurki po niebie.
Ponadto mogę stwierdzić, że wyostrzyły mi się wszystkie zmysły. Wyostrzył mi się wspomniany już wzrok, ale także słuch, węch, dotyk. Możliwe także, iż poprawił mi się mój kobiecy szósty zmysł, gdyż jestem w stanie spojrzeć, a niekiedy i zarzucić zestaw w okolice miejsca, gdzie za chwilę spławi się ryba. Mój mężczyzna się ze mnie podśmiewa, że to takie szczęście nowicjusza, ale ja tam swoje wiem i już :>
Co więcej, przebywanie na łowisku nauczyło mnie pewnego nawiązywania kontaktu z przyrodą. Inaczej postrzegam teraz wszelkie elementy i zależności w środowisku.

Muszę przyznać, że wędkarstwo jest to sport, który daje nie tylko rozrywkę, ale też spokój, o który ciężko w dzisiejszych realiach. Poza tym jest to zajęcie, które w znaczący ( i pozytywny) sposób oddziałuję na osobowość człowieka.

Polecam ten sport wszystkim osobą, które go jeszcze nie spróbowały, a w szczególności kobietą. Naprawdę, wędka i kołowrotek to nic opornego :)

Pozdrawiam wszystkich i życzę Taaaaakkkiej ryby, aby tylko linki nie zerwała...

 


4.4
Oceń
(44 głosów)

 

Co mam z wędkarstwa? - opinie i komentarze

adleradler
0
Podziwiam i gratuluję samozaparcie,lecz pamiętaj swoimi sukcesami nie załamuj męża.Tak , nie jest ważne tylo łowienie lecz sam kontakt z naturą i umieć się nią cieszyć. (2009-05-15 11:41)
dziadekszuwarekdziadekszuwarek
0
Podziwiam za silną wolę i życzę połamania kija (sukcesów) - pozdrawiam Rysiek F. (2009-05-15 15:00)
MarksMarks
0
Gratuluję podejścia. To co napisałaś tutaj to wszystko jest prawdą. Jednak przeciętny wędkarz po jakimś czasie traci pewną świadomość i większość przychodzi mu na tyle naturalnie, że tego może nie dostrzec w swojej osobie. Pozdrawiam i życzę owocnych sukcesów nad woda i nie tylko. (2009-05-15 23:31)
elektroluperelektroluper
0
Dla niektórych ludzi wędkowanie to czas na imprezy dziś to zauważyłem.Kiedy zajechałem na łowisko {Narew}zdziwiłem się jak ludzie mogą zostawić po sobie taki syf.Wystarczyło to pozbierać i podpalić odraz się zmieniło to miejsce.Także mogę tylko apelować do wszystkich wędkarzy SPRZĄTAJCIE PO SOBIE!!!!!! (2009-05-16 15:38)
peterlolopeterlolo
0
Piątka za artykuł.To super że interesujesz się wędkarstwem.To naprawde dobry sposób na odpoczynek.Zycze Ci dużo wytrwałości w tym co robisz.Pozdrawiam (2009-05-19 10:10)
KYLONKYLON
0
Z Tomaszowa do Opoczna jest bardzo blisko,więc jeśli się namyślisz i miała ochotę zdawać na kartę wędkarską to zapraszam do koła nr 11 Opoczno-Miasto.U nas w kole już mamy trzy kobiety więc byłabyś czwarta.Oczywiście zrobisz jak będzie Ci wygodnie .Pozdrawiam (2009-06-13 14:38)
ricardoricardo
0
Witam!!!!!!!Gratuluję wyboru relaksu i obcowania z przyrodą,mnie ten bakcyl trzyma już przeszło 30 lat i zawsze odkrywam w wędkarstwie coś nowego.Sam odpoczynek nad wodą już daje satyswakcje a jeszcze tak rankiem lub o zachodzie słońca -jest cudownie i widzę z Twego opisu że to wszystko zauważyłaś.Powodzenia i pozdrowienia z nad Wisły. (2009-10-12 21:45)
Norbert StolarczykNorbert Stolarczyk
0
Witam kolejną wędkareczkę :) (2009-11-18 12:31)
czeskuczesku
0
no no niezla sztuka pozdrawiam (2009-12-01 22:04)
podzygpodzyg
0
Ja koleżanko po kiju w moim przypadku wędkowanie zaliczam do hobby które pozwala odpoczywać mi nad wodą i podziwieć naszą przyrode.Tylko martwi mnie żekomo popełniony przec Ciebie plagiacik o rzece Grabia (brak riposty z Twojej strony )pozdrawiam (2009-12-06 04:49)
u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
5 (2013-05-24 11:27)

skomentuj ten artykuł