Co z tą przyduchą

/ 5 komentarzy / 2 zdjęć


'PRZYDUCHA' dziwna nazwa ale najwidoczniej istnieje, komentarze do niej i owszem, badania, wykresy, opinie ale które z nich wiarygodne? Każdy z nas ma oczy a często zachowuje się jak ślepy i obojętny na to co się dzieje w okół, czy nie wydaje się to lekko dziwne? Człowiek zawinił w tym przypadku Zegrza to na pewno, człowiek ratuje to widać słychać i czuć, poprawę widać i to cieszy ale czy to wszystko?

Przyroda miała różne katastrofy i tragedie w przeszłości, ale czy nie jest dziwnym fakt, że obecna sytuacja się poprawiła po rozgłośnieniu jej w mediach, przecież jeśli coś gnije i spływa to gnije dość długo, ryba nie ma tlenu i roślinność nie powinna też mieć tlenu w wodzie i zginąć co mogło by być już wielką tragedią. Temperatury i wilgotność sprzyjają procesom gnilnym i nie tylko więc PRZYDUCHA powinna niby trwać i trwać a tu jak szybko się to PIĘKNIE powoli kończy za co chwała z jednej strony.

Myślę, że większość z nas, a w szczególności służby odpowiedzialne za wody i wszystko związane z ich czystością powinny bić się lekko w piersi i zerknąć głębiej w to co FAKTYCZNIE wpływa do wód. Dlaczego obecnie uczestnicząc w wyprawach wędkarskich nie napotykamy śniętych ryb w stojących zbiornikach, do których nie ma żadnych dopływów wód bieżących mogących je dotlenić mimo, że w okolicach są jak nie wysypiska to przedsiębiorstwa lub fabryki? Moim zdaniem najwidoczniej władze takich miejscowości na których występują wody stojące nie śpią i na bieżąco monitorują to co się dzieje i jak się składuje odpady w ich 'podwórku'.

Szanowni Państwo APELUJĘ zastanówmy się zanim cokolwiek lub kogokolwiek (np. Rolników- którzy też pewnie nie są bez winy) skomentujemy, sprawdźmy wszelkie możliwe zagrożenia, począwszy od nas samych zostawiających najdrobniejsze zanieczyszczenia i śmieci nad wodami a skończywszy na większych obiektach mogących podtruwać nasze przyszłe 'ELDORADA', obiektach o których nic się nie mówi albo udaje że nic się z ich strony nie dzieje.

Nie jestem fachowcem ani chemikiem od wód ale jedno wiem na pewno, że nie jestem ślepcem i nie widzę co się dzieje od dłuższego czasu z odpadami, które moim zdanie wypływają teraz na jaw po nieszczęsnych obfitych opadach. Nasze NIEDBALSTWO oraz milczenie może doprowadzić do tego, że większość pięknych okazów będziemy oglądać nie po złowieniu a po kupieniu biletu wstępu do pobliskiego ZOO.

 


4.6
Oceń
(23 głosów)

 

Co z tą przyduchą - opinie i komentarze

StachuStachu
0
Piotrek, przecież mogło być tak, że wysoka woda wypłukała jakieś gówno, które wydawać by się mogło leżało w "bezpiecznej odległości" od cieków. A mało to odpadów przywożą zza granicy! Nikomu widocznie nie zależy na prawdzie, więc sprzedali nam bajkę o gnijącym sianku i innych głupotach, żeby nikt nie dochodził prawdy. Ani fachowców, ani sprzętu nie mamy w Polsce, ani nikomu tak naprawdę nie zależy. Politycy zajęci są walką o stołki, rządzący tym, aby najlepiej wypaść w sondażach, a lokalni patrzą, co by tu [ pi ]. Widzę, że jesteś z Mińska, a ja mam działkę koło Siennicy. Byłem i Mińsku i bywam w Siennicy, aby załatwić coś po urzędach - kupa skorumpowanych [ pi ]ów i nic więcej. Patrz, tu niby Warszawka, więc dlatego trochę szumu, ale gdyby tak Świder podtruli, to kogo by to obeszło... połamania (2009-07-16 00:20)
jokerjoker
0
dzięki za wyrozumiałość, szczerość i "otwarte oczy" (2009-07-16 10:41)
mario11mario11
0
... ale tak na zdrowy rozum gdyby to jakies chemikalia albo inne swinstwo zabiło ryby, to czy zniesli by tak szybko zakaz kąpieli ryzykując zdrowiem i życiem ludzi?
przecież gdyby komus coś się stało to dopiero wtedy był by szum i myślę, że nikt wiedząc jakie mogą byc tego konsekwencje świadomie by tego nie zrobił (2009-07-16 13:23)
jarcyk18jarcyk18
0
Ja jak juz wspomnialem na moim forum.Nad ZALEWEM bylem 2 miesiace temu i juz ryby lezaly po brzegach .Zglaszalem to policji .No i na zgloszeniu pozostalo. A teraz ogladam telwizje i odkrywaja Ameryke w konserwach. Ku........a straszne jest te nasze panstwo. Marzylem o łowieniu ryb w tym roku------to teraz sobie pare lat poczekam .Narazie (2009-07-16 23:42)
u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
5 (2013-05-20 18:18)

skomentuj ten artykuł