Cormoran PEARL MASTER 4PiF

/ 10 komentarzy / 5 zdjęć


"Test kołowrotka Cormorana; PEARL MASTER 4PiF"

Chciał bym się z wami podzielić swoją opinią na temat kołowrotka Cormorana; PEARL MASTER 4PiF, który dostałem do testowania (za co Redakcji Wedkuje.pl, serdecznie dziękuję).
Pewnego dnia dowiedziałem się że zostałem wyróżniony i dostałem do testowania nowy produkt firmy CORMORAN, kołowrotek spinningowy. Super bo ten mój już troszkę ma lat i przydało by się wymienić go na nowszy model...
Gdy go rozpakowałem... byłem nieźle podniecony. W końcu spełniło mi się jedno z marzeń "Zostać testerem sprzętu wędkarskiego". I jest to pierwsza rzecz którą będę testował, na dodatek nie byle jaka, bo kołowrotek spinningowy.
Rozwijam z bąbelkowej foli i widzę białe pudełko. Otwieram i widzę ładny kołowrotek, małe zdziwienie (rozczarowanie) że brakuje karty gwarancyjnej. No cóż, oglądam i widzę na stopce napis; made in china. Szok, zdegustowanie (chińskie gówno sobie myślę). Ale przecież darowanemu nie zagląda się w zęby... Lecz to powiedzenie ni jak się ma do mej sytuacji. Przecież Ja go mam przetestować!!! Tak więc ja mu zaglądnę nie tylko w zęby, ale i pod ogon, jak też dam mu w kość!

Tak więc zacząłem go oglądać i macać... Kilka kręceń korbką i widzę że wszystko jest spasowane całkiem ładnie, pracuje dość dobrze jak na kołowrotek spinningowy o 3 łożyskach. Syn wziął do ręki, pierwsze słowa jakie padły z jego ust; jak płynnie pracuje... Tak więc lody przełamane, a dystans do chińskich wyrobów zmalał. Pierwsze wrażenie jest takie, że ten kołowrotek jest to dość solidny. Co dalej okaże się nad wodą....

Patrzę jego wyposażenie i parametry;
2 rodzaje aluminiowych szpul ((głęboka i płytka) to jest mój pierwszy kołowrotek z takim wyposażeniem...), I powiem że jest to naprawdę pożądane wśród kołowrotków. Gdyż nie mamy problemu z używaniem różnej grubości żyłek.
3 stalowe łożyska kulkowe; 2 zwykłe + 1 oporowe (blokada obrotów wstecznych Infinite). Tak więc praca nie naganna i natychmiastowa blokada obrotów wstecznych kabłąka. Co w spiningu jest bardzo istotne, i zwiększa precyzję/dynamikę zacięcia.
Mikro-precyzyjna regulacja przedniego hamulca. Sprawdzam i faktycznie można naprawdę dokładnie regulować hamulec. Nad wodą też spisywał się wymielicie.
Wzmocniony kabłąk PowerBail. Kabłąk jak kabłąk. Spisuje się normalnie. No wygląd jego jest dość estetyczny, jak też że nie wadzi o żyłkę i pracuje bez najmniejszych zakłóceń. Tak więc plus.
masa: 300g. Sprawia że całkiem ładnie wyważa wędzisko spinningowe i nie męczy ręki.
Przełożenie: 5,2:1. Standard, ale jest też podane że jeden obrót korbką powoduje nawój: 78cm żyłki. Tak więc już wiemy ile żyłki zwiniemy...
Cena na wędkuje; 177 zł
Wielkość/rozmiar kołowrotka to 3000. Czyli dobry na szczupaka i sandacza, oraz okonia.
Uchwyt korbki Soft-Touch. Wygląd nowatorski i troszkę dziwny. Ale za to bardzo wygodny.


Kołowrotek miałem już na 10 wypadach po 4-6 godzin spiningowania, parę zaczepów i sporo wyholowanych ryb.... Okazów nie było, bo dziś o nie trudno i trafiają się bardzo rzadko. Orał wodę przez około 50 godzin, wyciągną z 40 szczupaków (największy 1,7kg) i 7 okoni ( od 18 do 25 cm), zerwałem 5 zestawów na zaczepach... Testowany był przy 2 wędkach i na 3 łowiskach...
Po pierwszym wypadzie, musiałem go przesmarować. Gdyż lubię dobrze nasmarowanie kołowrotki, co jest gwarancją ich długiej bez awaryjnej pracy, a na pewno zwiększa ich żywotność. Ale jak narazie do tej pory działa bez zarzutów jak na kołowrotek z 3 łożyskami (w tym 1 oporowe).
Co jeszcze mogę wam o nim powiedzieć?
Całkiem udany kołowrotek za przystępną cenę. Pracuje płynnie i bez zakłóceń. Dobrze nawija i oddaje żyłkę. Obudowa sztywna i porządnie pasowana, co jest najważniejsze w kołowrotkach. Wygląda estetycznie i dość nowocześnie. Jego wielkość "3000" sprawia że jest uniwersalny na drapieżniki słodkowodne, takie jak Szczupak, Sandacz, Okoń, na klenia, jazia i pstrąga też się nada, i powinien sobie poradzić z łososiem i głowacicą. No jedynie na suma raczej za mały... Jego innowacyjna rączka sprawia że chwyt mamy pewny i komfortowy, jak też naprawdę super leży w dłoni. Wyposażony w precyzyjny przedni hamulec, z wygodnym i estetycznym pokrętłem na szpuli. Usytuowanie wyłącznika blokady hamulca, pod spodem korpusu tuż przy rotorze kabłąka. Sprawia że jest łatwo dostępny i można nim operować nawet podczas holu ryby
Co bym w nim zmienił?
Dodał automatycznie składaną korbkę, bo bardzo się do tego przyzwyczaiłem, i jest t bardzo dobry patent.

Co jeszcze mogę o nim powiedzieć?
Jestem z niego zadowolony. I mimo że jego poprzednik jeszcze dobrze działa. To odstawiłem go na półkę. Bo teraz na szczupaki okonie, będę wybierał się wyłącznie z nim. Dlaczego Bo mi on naprawdę odpowiada i test się jeszcze nie skończył...

 


5
Oceń
(28 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 2)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(4.5)
Cena:
(4)
Użytkowanie:
(4.5)

Średnia ocena:

4.3Cormoran PEARL MASTER 4PiF - opinie i komentarze

grisza-78grisza-78
0
Cóż można dodać.... na fotce kołowrotek wygląda solidnie i oby długo Ci służył i nie zawodził, czego serdecznie życzę. Za treściwy, konkretny opis leci piątak. (2013-06-06 18:55)
maverick314maverick314
0
Bardzo fajnie opisany test kołowrotka. Życzę ci aby posłużył ci jak najdłużej :-), a za wpis ode mnie 5. Pozdrawiam (2013-06-08 00:00)
esox61esox61
0
Da radę :) Jak Użytkownik zna się na kręciołkach i potrafi je obsugiwać to nawet bezłożyskowiec mu pochodzi :) Gratuluję fajnego prezentu :) Niech się kręci :) (2013-06-12 10:43)
dunster35dunster35
0
Dobrze opisany kołowrotek:D ,piękne szczupaki. Zostawiam 5 (2013-06-27 17:24)
pawel75pawel75
0
Bardzo rzetelny opis kręciołka ! Pozdrawiam i ***** zostawiam ! (2013-07-24 17:59)
użytkownik145303użytkownik145303
0
A mnie zaciekawiła ta wędeczka... - idealny wybór do zestawu spinningowego !- czyżby była w komplecie zestawu ? (2013-08-17 19:43)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
No chyba trzeba dać drugą część. Bo już ma ślady zużycia. Rolka ma ślad po żyłce, no i już troszkę szoruje. Tak po za tym sprawuje się całkiem nieźle... (2013-09-10 20:29)
kamil11269kamil11269
0
Bardzo fajnie wygląda, życzę, aby długo się jeszcze kręcił :) Pozdrawiam. (2013-09-11 15:47)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
CD opinii. Kołowrotek dalej działa. Tyle że są luzy bo wyrobiła się tuleja plastikowa. a wymienić się jej na łożysko nie da. Bo za mała średnica gniazda. Dlatego lepiej kupić z większą ilością łożysk... (2013-11-23 15:59)
użytkownik155838użytkownik155838
0
Artur czyli pod plecionkę będzie lipa z tą rolką. Kołowrotek będzie pod okonia... (2014-12-02 18:46)

skomentuj ten artykuł