Czas na zdrowe hobby

/ 1 komentarzy / 32 zdjęćRealizując statutowe zadania PZW przy wsparciu Prezydenta Miasta Kutno i Zarządu Okręgu Płocko - Włocławskiego zorganizowaliśmy imprezę sportowo - ekologiczną pod hasłem "CZAS NA ZDROWE HOBBY" oraz przedstawiliśmy część kutnowskiego przemysłu. W realizacji zadania wspomogli nas : "AMZ" Kutno, sklep wędkarski "ARA" Kutno, telewizja "TOYA" oraz bank PKO SA. Zaprosiliśmy szkoły podległe Prezydentowi oraz gościnnie Placówkę Opiekuńczo Wychowawczą we Franciszkowie, którą w miarę naszych możliwości wspomagamy.
Rozpoczynamy zawodami wędkarskimi o puchar Prezydenta. Sędziują Marek Grzybowski i Mikołaj Derej. Mimo pięknej pogody ryba jest bardzo powściągliwa na współpracę z wędkarkami i wędkarzami. Po 1,5 godz. walce sędziowie rozpoczynają swoje ważenie wędkarskiego "urobku", liczenie i protokółowanie. W tym czasie kol. Mirek Piątek zaprasza młodzież na wędkarską pogawędkę. Przedstawia cele i zadania PZW na jego poszczególnych szczeblach. Opowiada o naszym Okręgu oraz o historii naszego Koła. Ważną częścią jest tematyka o działaniach na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz o współpracy z samorządem i innymi organizacjami pozarządowymi w zakresie ekologii.
Wreszcie sędziowie ogłaszają tak wyczekiwane wyniki dzisiejszej rywalizacji :
Szkoły Podstawowe : I miejsce drużyna POW Franciszków w składzie - Magda i Natalia Lipińska oraz Patryk i Dawid Śliwowski pod opieką pani Magdy Rosińskiej - Jaros, II miejsce SP nr 4, III miejsce SP nr 6.
Gimnazja : I miejsce drużyna Gimnazjum nr 2 w składzie Patryk Rojewski, Kamil Kiełczewski, Ruben Pietrzak i Gracjan Ziółkowski pod opieką pani Liliany Trzeciak - Podawca, II miejsce Gimnazjum nr 1, III miejsce gimnazjum nr 3. Indywidualnie najlepsi w swoich kategoriach są : Patryk Śliwowski i Gracjan Ziółkowski. Dla najlepszych szkół są puchary i dyplomy, a dla uczestników piękne nagrody. Wręczenia w imieniu Prezydenta Kutna Pana Zbigniewa Burzyńskiego dokonują : Sekretarz Miasta pan Jacek Korowajski i Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Ewidencji Działalności Gospodarczej pan Michał Kacprzak, a w imieniu wędkarzy Prezes Koła PZW"METALURG" Zbigniew Gralewski.
Pod opieką pani Edyty Michalskiej z UM Kutno udajemy się zwiedzić Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz firmę "AMZ". Pobyt w "AMZ" przerasta oczekiwania młodzieży i opiekunów. Pod opieką wspaniałych przewodników poznają proces produkcyjny i to co dla nich najważniejsze - produkt finalny, do którego można wejść i poczuć się kierowcą wspaniałych pojazdów. Są specjalne jednostki dla wojska, Inspekcji Transportu czy też opancerzone samochody. Na koniec Szef firmy przekazuje każdemu upominki a wśród nich model wozu bojowego "DZIK".
Przedstawiciele Pana Prezydenta już zaprosili młodzież na podobną imprezę za rok. Gdyby nie pomoc wspomnianych instytucji i firm ciężko było by to zadanie zrealizować, a bez takich ludzi jak pani Edyta Michalska wszystkie nasze działania były by bardzo utrudnione.

 


5
Oceń
(14 głosów)

 

Czas na zdrowe hobby - opinie i komentarze

Zander51Zander51
0
Nic tak nie rajcuje i nakręca jak współpraca z młodzieżą. Gratulacje koledzy... (2013-09-25 19:49)

skomentuj ten artykuł