CZŁONEK NASZEGO KOŁA -MISTRZEM OKRĘGU W WĘDKARSTWIE SPINNINGOWYM

Stanisław Brener mistrzem okręgu po raz trzeci z rzędu!!!

W dniach 16 i 23 września na rzece Bzurze w okolicach Witkowic i Bednar odbyły się dwie tury zawodów spinningowych o Mistrzostwo Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Skierniewicach. W zawodach wystartowało ponad 40 zawodników z Głowna, Skierniewic, Rawy Mazowieckiej, Żyrardowa, Sochaczewa, Chodakowa, Strobowa, Teresina, Bolimowa i Łowicza. Łowickie koło PZW reprezentowali Marek Rosa, Stanisław Brener i Józef Kołaczyński. Po pierwszej turze, która odbyła się w okolicach Witkowic, wędkarze z naszego koła uplasowali się w pierwszej dziesiątce. Stanisław Brener był I-wszy, łowiąc jednego szczupaka i trzy okonie, VII był Józef Kołaczyński, a na VIII miejscu uplasował się Marek Rosa. Złowili oni po kilka okoni.

Tydzień później w okolicach Bednar odbyła się druga tura zawodów. Ten odcinek rzeki jest łowickim wędkarzom dobrze znany, bo niejednokrotnie rozgrywane tam były zawody spinningowe, w których uczestniczyli i stawali na najwyższych stopniach podium. 23 września już od godz. 6 rano wędkarze zjeżdżali na wyznaczone miejsce zbiórki – było to przy niebieskim moście w Bednarach. Po sprawdzeniu listy obecności i krótkiej odprawie rozpoczęła się 4-godzinna rywalizacja. Teren zawodów obejmował odcinek Bzury od mostu w Bednarach do mostu w Kompinie, po obu brzegach rzeki. Już po godzinie napływały informacje o pierwszych złowionych rybach. Najczęściej brały one na błystki obrotowe i przynęty gumowe imitujące rybki. Po godz. 11.00 zakończyła się rywalizacja i zawodnicy zdawali sędziemu głównemu karty startowe, gdzie wpisywano złowione ryby, które zaliczały się do punktacji. Gdy podliczono wyniki, wiadomo już było, że mistrzem okręgu w wędkarstwie spinningowym na 2018 rok został po raz trzeci z rzędu nasz kolega z koła: Stanisław Brener, łowiąc tego dnia cztery okonie i jednego jazia. Drugie miejsce zajął Aleksander Dylewski (Koło Sochaczew Miasto), trzeci był Marcin Wyderka (Koło PZW Rawa Mazowiecka). Pozostali łowiczanie zajęli odpowiednio: IX miejsce – Józef Kołaczyński i XI – Marek Rosa. Zwycięzcy zostali nagrodzeni pucharami, dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi w postaci sprzętu wędkarskiego. Stanisław Brener będzie reprezentował Okręg PZW w Skierniewicach na Mistrzostwach Polski w zawodach spinningowych, które odbędą się w Katowicach w połowie października. Trzymamy kciuki!

5
Oceń
(1 głosów)

CZŁONEK NASZEGO KOŁA -MISTRZEM OKRĘGU W WĘDKARSTWIE SPINNINGOWYM - opinie i komentarze