Członek uczestnik PZW

/ 9 komentarzy

Chcę przypomnieć ,a może nie jednego zaskoczę że zgodnie z Regulaminem PZW (RAPR), członek uczestnik może wędkować w ramach własnego łowiska, czyli również na dwie wędki metodą gruntowo-spławikową , spinning naturalnie jedną.Wyłącznie pod opieką osoby  pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską. Natomiast prawo do samodzielnego wędkowania ma wędkarz, który ukończył 14 lat, z tym, że młodzież do lat 16 nie ma prawa do wędkowania w porze nocnej bez nadzoru osoby uprawnionej do opieki.

Co najważniejsze członek uczestnik PZW ,może wędkować w całej Polsce na wodach ogólnodostępnych PZW bez względu na przynależność okręgową.

To to  ,o czym marzy zdecydowana większość wędkarzy dorosłych.

W przypadku naszego Koła w Okręgu Sieradz opłaty dla uczestnika wynoszą :Składka PZW 18 ,okręgowa 26 , legitymacja 0 , wpisowe 0 (uchwała zarządu Koła).

Razem 44 zł ,do lat 14 nie otrzyma karty wędkarskiej ze Starostwa. Przychodzi z opiekunem (+ jedno zdjęcie) do siedziby Koła , zgłasza chęć wstąpienia do PZW ,skarbnik kasuje i wystawia legitymację członkowską i już .

Nie musimy na wczasach zwijać jednej karpiówki itp. robić jakieś dziwne ruchy przy kontroli ,za 44 zł. dziecko ma prawie lepsze możliwości niż tatko .

Nie może jeszcze głosować na walnym zebraniu ,ale tatko może i nie chodzi  ....

Wracając do naszych pociech ,gorąco namawiam do zainwestowania tej skromnej sumy .Dodam jeszcze że ten młody człowiek z opłatami może  brać również udział w zawodach wędkarskich rangi mistrzowskiej .Nie czekajmy że za mały/a , latka lecą szybko po to są podziały na kategorie że dadzą sobie radę.Z marszu , od razu nie wygrywa się zawodów trzeba parę razy spróbować . Ani się  obejrzymy a zaczną się sprawy damsko-męskie i na hormony to nic nie pomoże.

Pozdrawiam

Marek

 


4.9
Oceń
(12 głosów)

 

Członek uczestnik PZW - opinie i komentarze

DizelDizel
0
Drugi rok już z moim młodym korzystamy z tej opcji. Super sprawa. Jedyne nad czym ubolewam to fakt , że młody w przyszłym roku kończy 16 lat ,skończy się członek/uczestnik i po opłaceniu trochę wyższej składki będzie mógł łowić tylko w danym okręgu (z uwzględnieniem porozumień). Pozdrawiam (2015-01-16 20:18)
DizelDizel
0
Drugi rok już z moim młodym korzystamy z tej opcji. Super sprawa. Jedyne nad czym ubolewam to fakt , że młody w przyszłym roku kończy 16 lat ,skończy się członek/uczestnik i po opłaceniu trochę wyższej składki będzie mógł łowić tylko w danym okręgu (z uwzględnieniem porozumień). Pozdrawiam (2015-01-16 20:19)
marek-debickimarek-debicki
0
Ważna informacja, z której warto skorzystać wędkarzom posiadającym w danym przedziale wiekowym dzieci. Jedna z niewielu możliwości, czy też udogodnień sprzyjających zarażeniu młodzieży tą piękną pasją, nawet dla celów rekreacyjnych. Pozdrawiam i *****pozostawiam. (2015-01-18 20:45)
jokerjoker
0
Ciekawie to wszystko zabrzmiało i widać, że jest grono ludzi którym na czym więcej zależy niż na wędkowaniu. Lekkich dreszczy dostaję jak widzę w całości tekstu fajną frazę "skarbnik kasuje i wystawia..." W jednej z własnych opinii na ten temat dodanej w art. "Opłaty a rozsądek" postanowiłem zapobiec podobnemu procederowi. Bo i z czego tu być dumnym - z kasowania dzieciaków, które jeszcze nie pracują? Pozwólmy niech malcowi rodzić w to miejsce zakupi cokolwiek ze sprzętu na start a nie zastraszać już na starcie formalnościami. Starym zwyczajem co prawda w innej materii ale pamiętam, że żaden szanujący się człowiek nie pozwolił sobie postawić nawet przysłowiowego "piwa" przez żołnierza służby zasadniczej wiedząc ile ma żołdu a my tutaj mówimy o czymś co raczej moim zdaniem można zaszeregować nawet do służby kandydackiej bez jakiegokolwiek wynagrodzenia. Tak więc na zachętę dajmy im swobodnie oddychać na dotychczasowych zasadach a jeśli już jest to konieczne zostawmy samą opłatę za przysłowiowy blankiecik skoro urzędowych spraw nie da się obejść. Może nikomu się nie naraziłem ale proszę wiedzieć, że lepiej pozwolić większemu gronu w młodym wieku zacząć czerpać od nas wiedzę niż czekać na fakt, że może się zniechęcą. Pozdrawiam. (2015-01-23 19:51)
zwir73zwir73
0
To nie jest nic nowego cyt. "Tak więc na zachętę dajmy im swobodnie oddychać na dotychczasowych zasadach". Nadal udostępnianie 1 wędki jest możliwe za friko. "6. Młodzież niezrzeszona w PZW w wieku do 14 lat ma prawo wędkować: a) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień, stanowiska i dziennego limitu połowu ryb osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą gruntowo-spławikową maja prawo wędkować dwie osoby, każda na jedną wędkę. Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedną wędkę; b) wyłącznie pod opieką i w ramach uprawnień i dziennego limitu połowu, osoby pełnoletniej, posiadającej kartę wędkarską, metodą spinningową i muchową. Przekazanie uprawnień nie wyklucza wędkowania opiekuna na jedna wędkę. (2015-01-23 22:34)
zwir73zwir73
0
Tu można sprawdzić co przygotowaliśmy dla początkujących : https://wedkuje.pl/wedkarstwo,mgpk,81045 (2015-02-21 12:51)
skalpelskalpel
0
Z niecierpliwością czekam jak mój młody osiągnie wiek umożliwiający mu utrzymanie w łowisku bacika... na razie jest to zabawa, ale samo trzymanie wędki w rekach daje płomyczek nadziei na późniejszego bakcyla.... 3 latka to za mało na poważną naukę wędkarstwa.... cóż muszę jeszcze poczekać. Najważniejsze jest zarażanie młodzieży i dzieci jakimś hobby odciągając ich od facebooków i gier komputerowych. Każda zmiana przepisów na korzyść młodego człowieka zaprocentuje na przyszłość.... lepiej jechać nad wodę niż skończyć pod klatką ze szlugiem i piwskiem.... (2015-03-24 10:48)
WieslawKazmierczakWieslawKazmierczak
0
Od dwóch lat wędkuję razem z wnukiem który ma teraz 11 lat, oczywiście jest członkiem pzw z legitymacją i opłaconymi składkami. Wspólnie startujemy we wszystkich zawodach (parami), a gdy są indywidualne oczywiście On ma pierwszeństwo. Decyzja o zarażeniu go wedkarstwem była chyba najlepszą jaką mogłem podjąć. Oczywiście gdy jedziemy "na ryby" on ma swoje stanowisko  i wedkuje na dwie wedki, ma własną siatkę i rejestr połowów, wprawdzie ryby zabieramy z łowiska sporadycznie ale od małego wpajam mu zasadę ze wedkarstwo to jest sport i relaks, a nie sposób na pozyskiwanie jedzenia. Dobrą sprawą jest fakt że może wędkować na wszystkich ogólno dostępnych wodach w kraju, wtedy on wędkuje a ja jestm tylko obserwatorem. Ale z ubolewaniem muszę stwierdzić że jeszcze wielu strażników nie zna przepisów w tym zakresie. (2018-01-05 13:32)
halski021halski021
0
Od 2016r, to co napisał zwir73 już nie jest aktualne.Obecnie obowiązuje: ,,Udostępnienie stanowiska i limitu dwóm osobom wyklucza wędkowanie opiekuna na jedną wędkę ", (2018-01-05 17:13)

skomentuj ten artykuł