Członkowska składka okręgowa na rok 2010 w Okręgu PZW Opole.

/ 5 komentarzy

Wysokość członkowskiej składki okręgowej w 2010 r.Normalna roczna
110 zł

Ulgowa roczna 50 %
55 zł

Członka uczestnika
0 zł

Jednodniowa
20 zł

Tygodniowa
80 zł

Nie zrzeszeni posiadający kartę wędkarską i cudzoziemcy - roczna
400 zł

Nie zrzeszeni posiadający kartę wędkarską i cudzoziemcy - jednodniowa
40 zł

Nie zrzeszeni posiadający kartę wędkarską i cudzoziemcy - 7-dniowa
160 zł
Opłata egzaminacyjna - 30 zł

Opłata egzaminacyjna ulgowa dla młodzieży szkolnej i studentów do 24 lat - 15 zł

Młodzież szkolna do 16 roku życia jest zwolniona z tej opłaty.

Zakres i zasady stosowania ulg i zwolnień w członkowskiej składce okręgowej w 2010 r.


1. Członkowie PZW w wieku od 16 do 24 lat, posiadający legitymacje szkolne lub studenckie są uprawnieni do 50 % zniżki w członkowskiej składce okręgowej.

2. Honorowi członkowie PZW zwolnieni są z członkowskiej składki okręgowej na podstawie wpisów do legitymacji członkowskiej.

3. Członkowie PZW odznaczeni złotą odznaką z wieńcami PZW, zwolnieni są z członkowskiej składki okręgowej na podstawie wpisów do legitymacji członkowskiej.

4. Członkowie PZW odznaczeni srebrną i złotą odznaką PZW korzystają z 50 % zniżki w członkowskiej składce okręgowej.

5. Członkowie PZW w wieku powyżej 65 lat mężczyźni i 60 lat kobiety korzystają z 50 % zniżki w członkowskiej składce okręgowej.


6. Nie objęte są ulgami członkowskie składki okręgowe okresowe.

7. Ulgi w członkowskich składkach okręgowych dotyczą wszystkich członków PZW.
*************************************************************************************

Informacje zaczerpnięto ze str .Pzw.org.pl » Okręg PZW w Opolu

 


4.3
Oceń
(23 głosów)

 

Członkowska składka okręgowa na rok 2010 w Okręgu PZW Opole. - opinie i komentarze

u?ytkownik27894u?ytkownik27894
0

Dziwi mnie fakt, że zdecydowana większość członków PZW w swoich wypowiedziach opiera się na przepisach Statutu mówiących o możliwości zawierania porozumień między okręgami. Po drugie - wypowiadanie tych myśli świadczy o tym, że mówicie tym samym głosem co władze okręgów PZW.Przecież zapisy te są sprzeczne z innym zapisem Statutu, który daje prawo każdemu członkowi PZW do uprawiania wędkarstwa w wodach Związku.Innym bardzo ważnym szczegółem jest, że zgodnie z Ustawą - Prawo o stowarzyszeniach, stowarzyszenie ma prawo do ustanawiania składek członkowskich.Patrząc na ten zapis należy przyjąć, że ZG PZW jako stowarzyszenie może ustanawiać składki członkowskie.Czy zatem delegacja zapisu w Statucie PZW dająca prawo jednostkom organizacyjnym stowarzyszenia (jakimi są okręgi) do ustanawiania składek jest zgodna z prawem? Czy pobieranie tych składek jest legalne? 

Panowie zacznijcie logicznie rozumować przepisy prawne i to rozumowanie przedstawiać.Należy wyzbyć się mentalności osób sprawujących władze w PZW.   

(2009-12-30 13:14)
adleradler
0
Cierniku jeśli doczytałeś do końca są to informacje , dane ściągnięte z oficjalnej strony naszego okręgu . Zamieściłem je na życzenie wielu moich kolegów którzy o to prosili . Względem toku rozumowania nad zasadnością otych opłat i innych kwesti już myślę że wiele sobie wyjaśniliśmy , a także na inne nieprawidłowości wywodzące się z decyzji zatwardziałych rekinów starego systemu bojącego się dorosłego życia .  (2009-12-31 12:04)
piotrek5piotrek5
0
Panowie z opolskiego chyba są przekonani o  swoim "bogactwie" ryb i mysle ze stad ciagle podwyzki stawek i brak porozumienie z innymi okręgami. Naprawde cięzko zrozumieć ich postępowanie. Jakaś totalna masakra. (2009-12-31 12:32)
adleradler
0
Kolego Pitrze jak zauważyłeś podwyżkę miał każy okręg . A co do porozumień , to już nie w naszej gesti ( Twojej , czy mojej ) . Jeśli czytasz i przęglądasz nasz portal to powinieneś dawno wiedzieć iż trwa kampania na rzecz ujednolicenia składki członkowskiej i dostępu Do wszystkich polskich wód . Pozdrawiam.  (2010-01-04 14:12)
piotrek5piotrek5
0
Bez urazy, ale coś mi się zdaje że jeszcze pare ładnych lat będziemy dopłacać składki do różnych okręgów. Oczywiście w pełni popieram pomysł ujednolicenia składki i dostępu do wszystkich wód Polski ale niestety od "trudnych" ludzi to zależy... Pozdrawiam (2010-02-03 15:31)

skomentuj ten artykuł