Czterdzieści lat istnienia koła w Cekcynie

/ 8 komentarzy / 24 zdjęć


W dniu 02.02.14r. o godzinie 11,00 spotkaliśmy się na Walnym Zebraniu Członków Koła PZW nr. 86 W Cekcynie.Niestety ze względu na brak kworum - otwarcie zebrania musieliśmy odłożyć o 15minut
A zebranie o godz 11,15 otworzył nasz prezes Kaziu Banach. Przywitał on wszystkich członków naszego koła , oraz zaproszonych gości w osobach : Starosty powiatu pani Doroty Gromowskiej,wójta gminy Cekcyn Jacka Brygmana , niestety zabrakło przedstawiciela okręgu PZW Bydgoszcz. A mieliśmy do niego tyle pytań- szkoda. Pewnie ważniejsze są dla nich składki które odprowadzamy. Po co na zebraniu odpowiadać na trudne pytania. Na wstępie zebrania wybrano przewodniczącego  oraz sekretarza zebrania. Przewodniczącym został :Mirek Smoleń, zaś sekretarzem Jan Glazik. Uczczono minutą ciszy tych którzy od nas odeszli. Harmonogram zebrania przedstawiał się następująco:

1) Przyjecie uchwały w sprawie przyjęcia porządku obrad.

2) Wybór komisji mandatowej i uchwał i wniosków.

3) Odczytanie sprawozdania z poprzedniego zebrania.

4) Odczytanie sprawozdania komisji uchwał i wniosków oraz przyjecie protokołu z poprzedniego walnego  zebrania.

5) Wręczenie odznaczeń pucharów , statuetek i dyplomów.

6) Sprawozdanie z działalności zarządu koła.

7) Sprawozdanie z działalności  komisji rewizyjnej koła i złożenie wniosku w sprawie absolutorium dla zarządu koła.

8) Dyskusja nad sprawozdaniami .

9) Wystąpienie zaproszonych gości .

10) Głosowanie nad wnioskiem komisji rewizyjnej w sprawie udzielenia absolutorium dla zarządu koła.

Przewodniczący zebrania poddał pod głosowanie wniosek komisji rewizyjnej o udzielenie absolutorium dla zarządu koła. Wniosek przegłosowano jednomyślnie- 32 głosy za.

Skarbnik koła : Wiesiu Pawlak przedstawił informacje na temat aktualnych składek ,oraz dobrowolnych opłatach na cele statutowe .Uchwalono , że dobrowolne wpłaty wynosić będą w roku 2014 : 10,00 zł na zarybianie naszych akwenów.

I najprzyjemniejszy punkt zebrania- wręczanie pucharu , dyplomów i statuetek.Dla najlepszego wędkarza V latki 2008-2013 Adam Smoleń, drugi : Marek Kak i trzeci : Mariusz Bąk. Dla najlepszego wędkarza roku dyplomy :
1) Kaziu Banach 2) Jan Glazik i 3 ) Henryk Gumiński i Mirek Smoleń.

Dla najstarszych i najaktywniejszych wędkarzy statuetki i tak : Henryk Gumiński najstarszy i jednocześnie założyciel koła, Czubak Zygfryd, Jan Galiński, Edek Wasiela, Adam Gumiński, Henryk Ziółkowski - niestety nie doczekał.

W tym całym zamęcie zupełnie wywiało z głowy: piękny prezent od starosty powiatu : Doroty Gromowskiej dla naszego koła. Jest to książka napisana przez żonę wędkarza John Wilson. Jej spostrzeżenia co do zachowania takich ,,nawiedzonych ludzi ,,wędkarzy" jak my.

Plan pracy na nowy 2014rok przedstawiony przez Kazia Banacha , oraz projekt budżetu - został przyjęty beż uwag.

Komisja uchwał i wniosków przedstawiła następujące projekty :Wykonanie tarlisk, utrzymanie porządku nad naszymi wodami, utrzymać system diet dla skarbnika, ilość zawodów organizowanych przez nasze koło, utrzymać dobrowolne składki na zarybianie naszych wód, poczynić starania o dofinansowanie naszej działalności z innych źródeł.

W/W wnioski zaakceptowano - jednogłośnie.

Przewodniczący złożył wszystkim uczestnikom zebrania najlepsze życzenia na nowy rok i zakończył zebranie o godz 13,45.

Następne zebranie zaplanowano na 01.02.2015r.

Sekretarz zebrania : Jan Glazik

 


4.8
Oceń
(20 głosów)

 

Dokumenty (2)Czterdzieści lat istnienia koła w Cekcynie - opinie i komentarze

grisza-78grisza-78
0
Witam panie Janku. Jak widać, nie było u was delegata z Bydgoszczy, co świadczy o tym, jak oni " u góry" traktują nasze mniejsze koła. Też mieliśmy wczoraj zebranie, poruszyłem kilka spraw,o których mówię od lat i .... I jestem na 100 % pewien, że znowu nic z tego nie będzie. Kiedy mówiłem swoje, pan delegat coś notował, ale myślę, że zamiast pisać o problemach, które poruszałem, pewnie pisał, że jakiś burak ze wsi mu tu podskakuje... Najważniejsze, żeby w naszych kołach było jak najwięcej ludzi, żeby do okręgu płynęło dużo pieniążków. Pozdrowienia dla pana Janka i sąsiadów z Cekcyna! (2014-02-03 08:23)
rybka67rybka67
0
Piękny jubileusz -gratuluję. Brak przedstawiciela ZO na tak zacnym jubileuszu to skandal. Pomijam fakt że za tyle lat pracy społecznej powinien być ufundowany dla koła upominek. No ale skąd potem na diety dla działaczy ZO. Olejcie ich.Pozdrawiam. (2014-02-03 13:28)
dendrobenadendrobena
0
Gratuluję pięknego jubileuszu. Członek ZO powinien odpuścić obsługę innego zebrania. Ale myślenie nie jest chyba mocną stroną czł. ZO PZW. Pozdrawiam. (2014-02-03 13:44)
zbigrazbigra
0
Gratki. Miałem okazję być kilka dni w Waszej pięknej miejscowości. Był tam producent trzonków i do nas dostarczał. Bardzo mile to wspominamy - grzyby i trochę wędkowania. To tylko wstyd dla ZO, że nie byli. To ich psi obowiązek by docenić działaczy terenowych. Ale będą mieli więcej na swoje dietki. Gratki dla wyróżnionych. Fajnie,że choć samorząd terenowy Was docenia. (2014-02-03 15:23)
Zibi60Zibi60
0
Ponieważ nieudzielenie absolutorium nie wywołuje żadnych skutków prawnych, nie ma sensu głosować go na zwykłym, corocznym zebraniu. Co innego zebranie sprawozdawczo-wyborcze, tutaj poddajemy absolutorium pod głosowanie i w wypadku nieotrzymania absolutorium, członkowie ustępującego zarządu nie mogą kandydować w wyborach. To skandal, iż nie było u Was przedstawiciela ZO. Gratulacje jubileuszu - tak trzymać kolego Janku ! 5* (2014-02-03 17:43)
marek-debickimarek-debicki
0
Gratulacje i serdeczne życzenia Janie dla Ciebie i Kolegów z okazji pięknego jubileuszu. Pozdrawiam , życzę pomyślności i dalszych sukcesów i *****pozostawiam. (2014-02-03 19:26)
mossakmossak
0
FAJNIE PANOWIE GRATULUJE JUBILEUSZU.TYLKO MAM PROŚBE OD 10 LAT PRZYJEŻDZAM DO CZESLAWA NA AGROTURYSTYKE I ZEZWOLENIE NA POLÓW NA JEZIORZE CEKCYNSKIM TO JAKIŚ HORROR FINANSOWY. NIEDOŚĆ ŻE OD 1 MAJA NIE WOLNO Z LODZI LAPAĆ SZCZUPAKA TO MUŚIMY WSPIERAĆ SIĘ PSTRĄGIEM W TLEŃIU.2 LATA TEMU ZAPROŚILIŚMYT EKIPE Z NIEMIEC NA 7 DNIOWY POBYT .WYKUPILI ZEZWOLENIA ZA NIE MALE PIENIĄZKI. I GDYBYŚMY ICH Z KUMPLAMI NA OŚRODEK POLONU/ TĄ MAJĄ TAKĄ PRYWATNĄ MALĄ WODĘ NIE ZABRAL TO BY SZCZUPAKA NA OCZY NIE WIDZIELI ..A I SZACUNEK DLA PANA Z TEGO STAWU CO TERAZ TAM JEST PRZEDSZKOLE PRYWATNE CHOĆIAŻ KARPIA I LINA NA OCZY ZOBACZYLI . (2014-02-04 20:03)
halski021halski021
0
mossak - a co ty chcesz od kolegów z Cekcyna? Jezioro Cekcyńskie Wielkie należy do spółki rybackiej w Charzykowach i koledzy chcący wędkować na tym jeziorze mają takie same problemy jak ty.A może czas zmienić miejsce wypoczynku na inny teren gdzie obowiązują inne zasady wędkowania , które będą ci odpowiadać? (2014-02-08 22:09)

skomentuj ten artykuł