Czy doczekamy czasu, gdy śmieci będą w koszu?

/ 3 komentarzy / 5 zdjęć


Sezon wiosenno-letni to czas gdy nad wodą dominują wędkarze, letnicy i turyści. Tak też jest nad zbiornikiem którym się opiekujemy tj. Staw w Spale. Z racji bliskości wody z miejscem zamieszkania większości wędkarzy z naszego koła mamy możliwość częstszych i kontroli i posprzątania brzegów łowiska.
Ładna pogoda sprawiła również, że brzegi porosły wysokimi trawami a my w swych planach mieliśmy organizację zawodów z okazji Dnia Dziecka. Toteż krótka chwila zastanowienia i w czwartek grupa wędkarzy ze sprzętem niezbędnym do takich prac zameldowała się nad wodą.
O dziwo śmieci nie było zbyt dużo ale w dalszym ciągu mimo obietnic lokalny samorząd nie uprzątnął śmieci z wystawionych przez nas beczek. Jak możemy sami wybieramy śmieci do worków i zabieramy ale czy na tym rzecz polega.
Myślę, że nie tym bardziej, że gminy zatrudniają pracowników interwencyjnych, którzy mogliby wywieźć zebrane odpady.
No, ale wędkarze to taki naród, że gdy ktoś nad wodą naśmieci to oni posprzątają. I zaręczam, że śmieci te to i owszem po kolegach pseudo wędkarzach ale i duża masa odpadów to po turystach czy niedzielnych spacerowiczach.
Śmieci zebrane czas na koszenie.
Mały Zdzisek pokazywał i uczył młodych jak posługiwać się starą, wysłużoną ale jakże niezbędną kosą. Brzegi zarosły a w perspektywie były zawody dla dzieci z okazji ich święta toteż wykosiliśmy brzeg robiąc miejsce na stanowiska i myślę również dla dorosłych wędkarzy.
Czysto, miło i przyjemnie i niech władze gminy się wstydzą, że to za nich ktoś posprzątał.

 


4.6
Oceń
(9 głosów)

 

Czy doczekamy czasu, gdy śmieci będą w koszu? - opinie i komentarze

adam56adam56
0
Dobrze Sławek napisałeś. Wszyscy psioczą na śmiecących wędkarzy ale zbierając śmieci wielka ich ilość to odpady po turystach, letnikach czy niedzielnych spacerowiczach. A gmina mogłaby zająć się przepełnionymi beczkami.
(2011-05-29 14:30)
karol79karol79
0
Wszyscy narzekaja na śmieci ale zabrać sie do sprzątania tak naprawde nie ma kto. Nie mówie tu o wędkarzach bo ci tyle co moga to sprzątaja, czy to w czasie wypadów nad wodę, czy w czasie kontroli i zorganizowanych akcji sprzątania. Moje pytanie jest takie: gdzie są władze gminy, gdzie są ludzie odpowiedzialni za utrzymanie porządku? kto ma wspomagać nas wędkarzy opiekujących sie łowiskiem jak nie gmina? Koło opiekujące się stawem w Spale dokłada wszelkich możliwych starań żeby bylo czysto ale bez pomocy wladz samorządowych nie damy rady. Wstyd Panie i Panowie samorządowcy, wstyd. (2011-05-30 11:38)
u?ytkownik70140u?ytkownik70140
0
5 (2013-05-11 11:57)

skomentuj ten artykuł