Czy można wysyłać paczki taniej?


Ceny przesyłek systematycznie rosną i wszystko wskazuje na to, że taniej już było. Koszt wysłania jednej paczki zależy obecnie od wielu zmiennych, przede wszystkim od wagi, wielkości oraz kształtu opakowania. Szczególnie osoby, które wysyłają przesyłek dosyć sporo, poszukują sposobów na to, jak robić to taniej. Oczywiście, alternatywy istnieją i warto z nich korzystać.


1. Oferta poczty

2. Kurierzy

3. Różne możliwości odbioru


Znaczenie ma, rzecz jasna, to, czy interesuje nas przesyłka krajowa czy zagraniczna. W przypadku adresu poza Polską koszty są sporo wyższe.


Oferta poczty

Poczta Polska w 2019 roku przeprowadziła spore zmiany w swojej ofercie. Przede wszystkim w znaczący sposób uproszczono podział paczek na gabaryty, dzieląc je na trzy typy: S, M oraz L. Niestety, sprawiło to, że część przesyłek podrożała w znaczący sposób, choć z reguły w tej cenie można zmieścić większe pudełko. Trudność rośnie natomiast, gdy do przekazania jest przedmiot o nietypowym kształcie, nie mieszczącym się dokładnie w określonych regulaminem wymiarach.


Kurierzy

Alternatywą dla osób rozczarowanych pocztowym cennikiem, szukających opcji pod hasłem "wysyłaj taniej", są firmy kurierskie, tym bardziej, że obecnie ich usługi są powszechnie dostępne nie tylko dla firm, ale także dla klientów prywatnych. Dobrym pomysłem jest porównywanie ofert poszczególnych kurierów i wybór najkorzystniejszej. "Korzystna" nie zawsze oznacza: "tańsza", liczy się bowiem także czas dostawy, kontakt z kurierem czy miejsce odbioru paczki. Niekoniecznie bowiem klient musi być skazany na mocno utrudniające życie wyczekiwanie na przyjazd doręczyciela do domu czy firmy. Kiedyś opcją dodatkową była możliwość odbioru w punkcie sygnowanym logo firmy kurierskiej. Teraz także i w tej kwestii możliwości są znacznie szersze.


Różne możliwości odbioru

Jedną z opcji są punkty odbioru w sklepach różnego rodzaju lub placówkach pocztowych. W ten sposób jednak klient nie do końca zyskuje elastyczność, gdyż obowiązują go godziny otwarcia danego miejsca. Ciekawym rozwiązaniem są zatem Paczkomaty, wygrywające przede wszystkim dostępnością: działają całodobowo przez 7 dni w tygodniu, pora odbioru przesyłki jest więc dowolna.  Sprawia to, że klienci bardzo cenią taką formę dostawy, a i koszty dla nadawcy są atrakcyjne. Paczkomaty są tańsze od standardowych usług kurierskich i Poczty Polskiej. Paczkomatów jest co prawda nieco mniej niż placówek pocztowych, obecnie jednak znaleźć je można nawet w mniejszych miejscowościach.

 

Jak znaleźć najlepszą i najtańszą opcję wysyłki paczek? Przede wszystkim szczegółowo weryfikować regulaminy i cenniki. Z punktu widzenia klienta dobrze jest, jeśli firma zapewnia kilka opcji wysyłki do wyboru.

 

 

 


4.8
Oceń
(6 głosów)

 

Czy można wysyłać paczki taniej? - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł