Jak szukać swojej ryby na majówkę?

/ 5 komentarzy

Zbliża się nieubłaganie 1 maja – Święto Pracy, dzień Józefa Rzemieślnika, celtyckie Beltane ale przede wszystkim koniec okresu ochronnego i początek sezonu połowu szczupaka. Dzień na który czeka w naszym kraju kilkaset tysięcy wędkarzy, rządnych spotkania z tym najpopularniejszym drapieżnikiem polskich wód.
Pogoda coraz lepsza, słoneczne dni i coraz cieplejsze noce - może to już czas na nocną zasiadkę na karpia, lina czy leszcza? Zwłaszcza, że przed nami nieco dłuższy, świąteczny, majowy weekendi. Sprzęt po zimie przejrzany, serwisowany, poprawiony tu i ówdzie. Kupione nowe żyłki i przynęty. Te stare wyczyszczone i ułożone w pudełkach. Czas więc ruszyć na ryby. Ale czy wiecie dokąd? 

Na szczęście w naszym kraju wody nie brakuje. Najdokładniejsze współczesne źródło – trzyczęściowy katalog jezior Choińskiego podaje ponad 7 tysięcy jezior o powierzchni powyżej 1 ha. Ich łączny wymiar to niemal 1 procent powierzchni Polski. Do tego duże i mniejsze rzeki, zalewy i zbiorniki sztuczne oraz niezliczona liczba stawów i glinianek. A a w wodach większości z nich czai się on – Pan Szczupak, Pan Boleń, Pan Karp, Pani Płoć. Więc gdzie konkretnie ich szukać? Gdzie zarzucić swój zestaw? 

My mamy odpowiedź dla Was. Portal wedkuje.pl od początku swego istnienia buduje, może nie jedyną ale największą w Polsce, bazę łowisk. To dzięki informacjom od Was – naszych Użytkowników skatalogowaliśmy już niemal sześć tysięcy akwenów i mamy na nich opisane ponad 3200 łowisk. Codziennie otrzymujemy nowe zgłoszenia i codziennie ta baza rośnie w nowe informacje, Dzięki opisom naszych Użytkowników dowiadujemy się między innymi jaka jest wielkość danego zbiornika, jaka jego głębokość, jak wygląda linia brzegowa, jaki jest dojazd i jaki regulamin jest stosowany na danej wodzie. Ale opis łowiska umożliwia również otagowanie - oznaczenia go gatunkami ryb, które w tym miejscu występują. 

Wszystkie dane trafiają do naszej bazy i wszystkie możecie Państwo odnaleźć w specjalnej wyszukiwarce – „Łowiska polskie i zagraniczne” widocznej na stronie głównej portalu wedkuje.pl. Wystarczy być zalogowanym członkiem społeczności wedkuje.pl. Do wyszukiwarki dołączyliśmy specjalne filtry dzięki którym możecie Państwo zawęzić poszukiwania do danego województwa lub okręgu PZW. Możecie też wybrać rodzaj wody czy właściciela łowiska ale przede wszystkim odnaleźć interesującą Was rybę. Krótko mówiąc – zacznij poszukiwania swojej rybki od wyszukiwarki łowisk wędkarskich na wedkuje.pl. Wyszukiwarka działa równie w wersji mobilnej więc możecie ją mieć przy sobie praktycznie zawsze. Zachęcamy zarówno do korzystania z wyszukiwarki jak i do współpracy przy rozwoju naszej bazy. 

Majowy weekend tuż tuż. Połamania kija!

 


4.7
Oceń
(19 głosów)

 

Jak szukać swojej ryby na majówkę? - opinie i komentarze

Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
///Przede wszystkim koniec okresu ochronnego i początek sezonu połowu szczupaka./// I tego się doczekać wielu z nas nie może. Na jakie łowiska się udamy też wiemy. Może parę nowych łowisk się odwiedzi... Nowy sezon, nowe możliwości. Przydał by się też nowy sprzęcik czy przynęty, które mogą się okazać nie zastąpione. W tym roku chciałem postawić na Rapalę lub Shimano. Ale pewnie trzeba będzie jeszcze poczekać... (2015-04-24 07:41)
JKarpJKarp
0
Ja wiem jak i gdzie szukać swojej ryby na majówkę - nie mówię gdzie łowię. W ten sposób mam pewność, że żadna baza danych nie uwzględnia " mojej wody " a tym samym praktycznie nie ma presji :-))))) (2015-04-24 09:20)
LeoAmatorLeoAmator
0
JKarp i to są święte słowa,jak się ujawni swoje łowiska to z czasem nie ma gdzie kija wcisnąć i stanąć na brzegu z powodu śmieci.Ja mam już upatrzone nowe łowisko muszę jeszcze tam dotrzeć.Im dalej w las tym świeższe powietrze :-) z tym ,że tam mogą pojawiać się ludzie z siatami (tubylcy). (2015-04-25 00:09)
mojakasia37mojakasia37
0
Witajcie wszyscy To jest święto dla wędkarzy nie dla mięsiarzy Wypuszczajmy a dalej będziemy mogli cieszyć się tą pasją bo tylko tak można to nazwać (2015-04-25 20:27)
w6i6e6w6i6e6
0
Artur - a kto Ci broni stawiać na Rapalę czy Shimano? Idziesz do sklepu, kupujesz i łowisz. (2015-04-26 10:15)

skomentuj ten artykuł