Czy zima będzie łaskawa?

/ 6 komentarzy

W zeszłym roku niestety nie udało mi się połowić na lodzie, zima była mizerna, pogoda bardzo zmienna i nie udało się nawet wyskoczyć na płytkie żwirownie, które nawet dostatecznie nie zamarzły. Teraz w oczekiwaniu na mrozy zastanawiam się czy będzie mi dane posmakować tej zimy wędkarstwa pod lodowego, które pokochałem. Patrząc na prognozy długoterminowe oraz na aurę za oknem coraz częściej wątpię, że coś z tego będzie......Pozostaje się łudzić a wolny czas spędzić w poszukiwaniu drapieżnika ze spiningiem w dłoni no i czekać, bo może cierpliwość popłaci:)

 


4.8
Oceń
(11 głosów)

 

Czy zima będzie łaskawa? - opinie i komentarze

kapitolkapitol
0
Nawet nie strasz... Ja już w tamtym roku planowałem pierwsze wyjście na lód i lodu nie było (nawet na nartach na było gdzie poszusować). W tym roku już mam zrobioną wędkę, kupione pierwsze kiwoczki i mormyszki a do pierzchni tylko trzonek przybić i świeżą żyłkę kupić - tylko zimy nie widać. Za drapieżnikiem można połazić do końca grudnia a później co? (2015-12-12 09:57)
kapitolkapitol
0
Nawet nie strasz... Ja już w tamtym roku planowałem pierwsze wyjście na lód i lodu nie było (nawet na nartach na było gdzie poszusować). W tym roku już mam zrobioną wędkę, kupione pierwsze kiwoczki i mormyszki a do pierzchni tylko trzonek przybić i świeżą żyłkę kupić - tylko zimy nie widać. Za drapieżnikiem można połazić do końca grudnia a później co? (2015-12-12 11:00)
LeoAmatorLeoAmator
0
Ale przecież tu nikt nie straszy, ale jak na razie to na zimę ,a już na porządny lód ,szanse są nijakie. Przygotowany sprzęt przyda Ci się , ale niekoniecznie w tym roku. Niedługo zapaleni wędkarze pod lodowi będą sobie robić wycieczki do Kanady albo na Syberię : ) (2015-12-24 00:34)
rysiek38rysiek38
0
Mi tez w zeszlym roku nie dane bylo zbytnio polowić z pod lodu.jestem co prawda cieplolubny ale ten rodzaj wędkarstwa ma swój niepowtarzalny urok. moim marzeniem jest by przymroziło konkretnie ale niezbyt długo :-) (2016-01-01 18:35)
kapitolkapitol
0
U mnie, przez te kilka dni mrozu, już rzeka przed jazem (tam gdzie wolniej płynie) zamarzła całkowicie a i z drugiej strony lód częściowo trzyma - więc mam nadzieje, że na jeziorach też coś niecoś złapało. Przejdę się tam jutro i sprawdzę jak to wygląda, na lód nie mam zamiaru wchodzić (już podawali w telewizji, że gdzieś już jakiś wędkarz podlodowy się utopił), ale może zrobię jakiś kontrolny otwór pierzchnią z pomostu, potem do sklepu po nową cienką żyłkę, wieczorem zapłacić składkę i jak dobrze pójdzie to we wtorek na ryby ;) Trzeba korzystać póki się da bo podobno jeszcze w tym tygodniu odwilż (oby nie bo jeszcze się zimą nie nacieszyłem). (2016-01-03 20:39)
jacek-polaczykjacek-polaczyk
0
Wczoraj byłem sprawdzić lód na moim jeziorze i grubość lodu ok 4 cm.Wywierciłem parę otworów w okolicy pasa trzcin a lód pękał a dziś przyszła odwilż. (2016-01-08 15:04)

skomentuj ten artykuł