Czy znasz ten sposób na utrzymanie ciepła nawet zimą?

/ 10 komentarzy / 7 zdjęć


Zdarzyło Ci się zmarznąć podczas wędkowania? Nieprzyjemny chłód zabiera całą przyjemność z wolnego dnia i planu na dobrze spędzony czas. Ryby jakby mniej biorą, a frustracja rośnie.

Szukałeś pewnie już wielu rozwiązań. Ubranie się w kilka warstw. Ciepły polar, czy gruba kurtka. Nie zawsze się to jednak sprawdza. Ogranicza ruchy, słabo oddycha, a przy zmiennych warunkach robi się za gorąco, a potem znów za zimno.

Jest jednak rozwiązanie. Takie, które rozprawia się ze wszystkimi niedogodnościami. Doskonale reguluje temperaturę, odprowadza wilgoć i daje swobodę ruchów. Można pomyśleć, że takie rzeczy nie istnieją, a jednak. Zanim jednak powiemy Ci co to jest, dowiedz się o jednej ważnej rzeczy.

Przodują w tym Norwegowie, którzy z powodu klimatu musieli się zabezpieczyć przed naprawdę trudnymi warunkami. Wyobraź sobie, że ściągają ten "materiał" aż z Nowej Zelandii, ale tylko on pozwala im utrzymywać komfort w każdych warunkach. 

Czy wiesz, że na drugim końcu Ziemi żyje specjalny gatunek owiec. Ale nie są to zwyczajne owce. Dzięki właściwym warunkom hodowania ich wełna posiada niesamowite parametry.

Tak, chodzi o wełnę merynosów. Najbardziej popularnym jej zastosowaniem jest bielizna wełniana. 

Co daje naturalna wełna Merino

-  Wełna grzeje nawet gdy jest wilgotna - dzięki swojej budowie potrafi wchłonąć do 35% wilgoci w stosunku do swojej masy. A nawet gdy jest mokra - wciąż działa

-  Posiada naturalne właściwości antybakteryjne - zapobiega więc powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. W bieliźnie syntetycznej często używa się jonów srebra  te właściwości są tracone po czasie. W wełnie Merino - działa to cały czas.

-  Jest przyjemna w dotyku i delikatny dla skóry. Dzięki zupełnie innej konstrukcji niż zwykła wełna -Merino staje się Twoją drugą skórą. Zawsze będziesz czuć się w niej dobrze.

Żadna technologia nie doścignęła jeszcze natury - stąd niezrównane właściwości termiczne. Zdecydowanie lepiej dostosowują się do panujących warunków. Jak to się dzieje? To proste – gdy robi się zimno włókno się rozszerza jeszcze lepiej izolując. Gdy natomiast robi się ciepło włókna się kurczą zapewniając dobrą regulację.

Naturalna bielizna termiczna sprawdza się niemal w każdych warunkach. Dodatkowo, dobre wykonanie i dbałość o szczegóły czynią z niej kompana nie tylko podczas wędkowania. Użycie płaskich szwów zapobiega otarciom i sprawia, że nic nie uwiera. Szeroka gama kolorów i możliwości pozwala dobrać bieliznę do Twoich potrzeb i oczekiwań. Same włókna są wytrzymałe i trwałe.

Bieliźnie z wełny Merino zaufali polarnicy, zdobywcy ośmiotysięczników i podróżnicy. A dzięki szerokiemu zastosowaniu znalazła swoje miejsce również wśród myśliwych czy wędkarzy - u każdego, kto nie uznaje kompromisów i potrzebuje sprzętu na jaki zasługuje - najwyższej jakości.

Chcesz się przekonać sam? Sprawdź co możesz znaleźć w ofercie bielizny do zadań specjalnych. Pamiętaj, że masz aż 30 dni na zwrot bądź wymianę towaru - dlatego zakupy są w pełni bezpieczne. Jeśli uznasz, że bielizna nie spełnia Twoich oczekiwań - zwrócimy Ci pieniądze. Choć musimy przyznać, że jeszcze się to nie zdarzyło.

Oprócz pełnego asortymentu - kalesonów i koszulek będziesz miał do wyboru różne grubości - w zależności od Twoich potrzeb. Wybierz bieliznę dla siebie:

Bardzo ciepłe kalesony Devold Expedition – Sprawdź  Ciepła i oddychająca koszulka Devold Expedition – Sprawdź
Wielofunkcyjna koszulka z długim rękawem    Wielofunkcyjna koszulka z krótkim rękawem

  Devold Multi Sport – Sprawdź  Devold Multi Sport –Sprawdź


 


4.6
Oceń
(14 głosów)

 

Czy znasz ten sposób na utrzymanie ciepła nawet zimą? - opinie i komentarze

barrakuda81barrakuda81
0
Ciepłe "gatki" to na teraz rzecz konieczna - wystarczy wyjrzeć za okno... (2014-11-18 09:54)
kabankaban
0
Hmmm... (2014-11-18 12:13)
wedkarzkpwedkarzkp
0
Z ceną jednak trochę ich poniosło ... (2014-11-18 14:41)
metalbattlemetalbattle
0
Mi się elegancko sprawdza 10x tańsza bielizna termoaktywna z lidla :P (2014-11-18 16:13)
aldentealdente
0
No niestety...za ciepłe gacie w kombinacji merino+polyester trzeba dać 50-60 euronów. To samo tyczy się podkoszulki ( ok.50 Euro) . Jedno jest pewne: taka bielizna pozostaje sucha i człowiek przez to nie marznie. Np. podczas jazdy na nartach. Jest jedno ale : stosunek ceny produktu do przeciętnego polskiego zarobku.... (2014-11-18 18:06)
Artur z KetrzynaArtur z Ketrzyna
0
Fajna rzecz, ale po za moim zasięgiem.... (2014-11-18 21:34)
naruto1919naruto1919
0
Ja na lód nie nie takie kalesonki komfort od +10 do - 10 są dużo tańsze i mi wystarczają ale jak ktoś idzie zdobywać góry jak piszą powyżej to oczywiście niezbędne ale czy na ryby w naszych Polskich warunkach to ja myślę że do -50 stopni nie koniecznie :). (2014-11-19 09:14)
kolocarpkolocarp
0
wydaje mi się że to trochę przesada ja na Rybniku na zrzucie ciepłej wody przy minus dziesięciu miałem zwykłe kalesonki i nie zamarzłem może w wyprawach wysokogórskich jest to konieczne ale w naszym kraju wydaje mi się ze niekonieczne podobno klimat sie zmienia i ma być coraz cieplej pozdrawiam (2014-11-29 15:19)
jojeslawjojeslaw
0
Nie ma złej pogody, tylko trzeba się odpowiednio ubrać. Ja akurat mam bieliznę Graff i jest rewelka, duża różnica od takiej za pięć dych z allegro. (2014-12-16 20:36)
skalpelskalpel
0
:-/ (2015-05-07 00:25)

skomentuj ten artykuł