Czyściej nad jeziorem Budzieszowskim

/ 1 komentarzy

Zarząd Koła Nr 14 „Okoń” w Goleniowie zorganizował w sobotę 21 września 2019 roku sprzątanie brzegów jeziora Budzieszowskiego. W sprzątaniu uczestniczyli jedynie członkowie władz i organów koła. Corocznie w ten sposób zaprowadzamy porządek nad wodami będącymi pod opieką Koła "Okoń". Naszym celem było wyzbieranie śmieci i przywrócenie najczęściej odwiedzanym miejscówkom wędkarskim normalnego wyglądu. Po zaopatrzeniu w worki,  rękawiczki i napoje chłodzące przystąpiliśmy do sprzątania jeziora.  Zebraliśmy łącznie 16 worków każdy o pojemności 120  litrów.

Niestety trzeba stwierdzić, że  ludzie korzystający z uroków natury w dalszym ciągu nie  zmieniają swoich negatywnych nawyków. Większość pozostawia po sobie ślady pobytu nad wodą w postaci znacznych ilości różnych śmieci. Z przykrością podkreślam, że w przypadku jeziora Budzieszowskiego są to głównie wędkarze.

Najwyższy czas uświadomić sobie, że każdy z nas ma istotny wpływ na tworzenie otaczającej nas rzeczywistości. Czy takie trudne jest pozostawienie po sobie porządku? Zastanówmy się nad tym zanim zostawimy śmieci.

Póki co pozostaje nam zostawiać puste worki w pobliżu łowiska i liczyć na to, że wędkarze z nich skorzystają.

Po sprzątaniu odbyły się zawody wędkarskie dla uczestników tej akcji. Zawody wygrał Daniel Pabich przed Wiesławem Bezulskim i Grzegorzem Edelwajnem.

Pobyt nad jeziorem zakończyliśmy wręczeniem upominków uczestnikom zawodów i   wspólnym posiłkiem.

Wszystkim uczestnikom dziękuję za zaangażowanie w akcję sprzątania, a Panu Zdzisławowi Modrzejewskiemu leśniczemu Leśnictwa Maszewo dziękuję za deklarację przetransportowania śmieci na wysypisko.

 


4
Oceń
(5 głosów)

 

Czyściej nad jeziorem Budzieszowskim - opinie i komentarze

piotr 0206piotr 0206
+2
Szczytny cel ,ale czy konieczny? Dopóki nie zmieni się świadomość użytkowników wód będziemy sprzątać.To jest smutne.Pozdrawiam. (2019-09-25 18:15)

skomentuj ten artykuł