D.A.M. w BASS’ie

/ 13 zdjęć


D.A.M. w BASS’ie 

Idzie zima, na czasie są rękawice neoprenowe. 3 modele. Jeden model z grubego neoprenu, bez zdejmowanych palców, doskonałe na morze i wędkowania w ekstremalnych warunkach. Dwa pozostałe modele troszeczkę cieńsze, ale odpinane palce i ergonomiczny kształt na pewno docenią spinningiści. Cenowo od 60 PLN.

 

Link: http://bass-sklep.pl/category/ubrania-rekawice-dam

Skarpety. Grube, ciepłe i oddychające. Dwa modele. Ściągacze w odpowiednich miejscach zapobiegają zsuwaniu się skarpet. Dobrze odprowadzają wilgoć od stopy, a właściwości termiczne są naprawdę bardzo dobre. Zadowoleni będę i Ci którzy kochają zasiadki na lodzie jaki i Ci, którzy od stycznia będą się uganiać za trociami. Cenowo wypada to w przedziale około 29 PLN.

Link: http://bass-sklep.pl/category/ubrania-skarpety-i-wkladki-do-butow-dam

 
Bielizna termoaktywna pierwszej warstwy. Komplet w cenie około 130 złotych.  To bielizna, która najlepiej sprawdzi się w czasie tzn. przejściówki czyli wiosna i jesień. W zimie, trzeba będzie potraktować jako bieliznę pierwszej warstwy.

 Link: http://bass-sklep.pl/bielizna-termoaktywna-dam-thermo-lite.html

Świetnym dodatkiem do tej bielizny jest bluza (druga warstwa) MICRO-FLEECE JACKET. Bardzo wygodna, oddychająca, ciepła (od wewnątrz polar 260) i praktyczna sprawa. No i cena, około 175 PLN. Może się wydawać drogo ale…zmienicie zdanie, gdy włożycie tą bluzę na siebie.

 


Link: http://bass-sklep.pl/kurtka-polarowa-dam-microfleece-jacket.html

A teraz coś co mnie osobiście baaaardzo ucieszyło.

Komplety kurtka i spodnie, ale sprzedawane oddzielnie. Seria nazywa się QUEST. Mamy dwie kurtki do wyboru długą i krótką (do brodzenia). 

 


Link: http://bass-sklep.pl/category/ubrania-kurtki-dam

 

Do tego spodnie do pasa. Dobry materiał, oszczędne, ale praktyczne wzornictwo, kolorystyka zieleni i khaki. 

Link: http://bass-sklep.pl/spodnie-dam-quest-breathable-fishing-trousers.html

A ceny? Spodnie około 195 PLN, kurtki 255 (krótka) i 265 (długa). 

Komu bym polecił takie komplety? Przede wszystkim wędkarzom szukającym niezbyt drogich ubiorów przeciwdeszczowych, oddychających, na ciepłe pory roku. Jeżeli ubrać pod to dobrą, cieplejszą bieliznę termoaktywną plus jakiś polarek trzysetkę to i porę przejściową można w tym przechodzić.Drugi komplet to propozycja dla bardziej wymagających. Seria nazywa się EFFZET. Kurtka jest długa, a spodnie klasyczne. Parametry oddychalności i wodooporności (8000 wp)  zostały mocno wyśrubowane w górę . 

 


Link: http://bass-sklep.pl/kurtka-oddychajaca-dam-effzett.html

Ten ubiór to ciekawa alternatywa do podobnych (również cenowo) propozycji Savagear-a, czy Graff-a. Ceny, kurtka około 470 złotych, a spodnie około 330 złotych.


Jest jeszcze jedna perełka jeśli chodzi o ciepłe kurtki.

 
Link: http://bass-sklep.pl/kurtka-steelpower-red-smock-dam.html

Nazywa się  STEELPOWER RED SMOK. Bardzo ciepła, lekka wodoodporna(10000 wp), wiatroodporna, oddychająca, piekielnie wygodna kurtka typu kangurka. Ma jedną dużą połączoną kieszeń z przodu, wyściełaną polarem.  Druga kieszeń jest wyżej na piersi. Dyskretnie schowana pod przeszyciem. Mankiety w rękawach zakończone rzepami, dopasowujący się do szyi i głowy kaptur.  Krój i styl tej kurtki jest uniwersalny (sportowy), tzn. można w niej śmiało chodzić w ,,cywilu”. 

Ponieważ w tym roku znów miałem okazję trochę poganiać z muchówką po Sanie za lipieniami i pstrągami mogłem odczuć dosyć mocno na czym polega różnica brodzenia w gumowych spodniobutach, a brodzenia w tzw. śpiochach (oddychających). To taka różnica, jak poruszanie się w gipsie i bez gipsu.  Oddychające śpiochy to zupełnie inna bajka. Swoboda poruszania się przypomina wygodę noszenia zwykłych, luźnych spodni z tą różnicą, że człowiek nie moknie i nie poci w nich.

Problemem w przypadku zakupu śpiochów jest ich cena. Zwykle ceny oscylują w okolicach 1000 złotych. To dla początkujących wędkarzy (muchowych i nie tylko) jest próg cenowy często nie do przeskoczenia. A gdzie jeszcze do tego buty albo kurtka?!

 W ofercie DAM-a znalazłem jednak dobrej jakości śpiochy, których cena na sklepie wyniosła około 500 PLN. Obejrzałem sobie je dokładnie i stwierdziłem, że w tych pieniądzach ciężko będzie znaleźć na rynku odpowiednik u innych producentów. Seria nazywa się EXQUISITE. Pod tą samą serią mamy również do kompletu (ta sama nazwa i kolorystyka) buty do brodzenia z podeszwą filcową (konieczne do śpiochów) w cenie około 400 PLN oraz kurtki do brodzenia (krótkie, oddychające i wodoodporne) i tu również dobra cena około 300 PLN.

Pamiętając, że u nas można pokusić się o rabat, to kupując cały komplet (śpiochy, buty, kurtka) możemy zmieścić się w około 1100 PLN.

 

http://bass-sklep.pl/wodery-oddychajace-dam-exquisite-breathable-waders.html

Przyjechały również do nas kombinezony pływające. W dwóch wariantach. Oddychające  i nieoddychające. 

Oba modele dwuczęściowe. 

 


Link: http://bass-sklep.pl/category/kombinezony-plywajace-dam

Pierwszy to lekki i dobrze wykonany kombinezon (wzmocnienia w newralgicznych punktach tj. kolana, pośladki, łokcie). Drugi, dosyć ciężki, ale ciepły i solidny(jakość i moc materiału).

I jeszcze coś dla miłośników brodzenia  zimą (trociarze, pstrągarze).

 
Link: http://bass-sklep.pl/category/spodniobuty-i-wodery-spodniobuty-dam

Neopreny. 5 i 4 milimetrowe. Solidne.


Do następnego razu.

Tomasz ,, Strachu,, Straszewski.


www.bass-sklep.pl

/Tekst sponsorowany przez firmę Bass/

 


4.7
Oceń
(17 głosów)

 

Zobacz podobne wpisy