Dbajmy o czyste rzeki i jeziora !

/ 2 komentarzy

Czy warto dbać o nasze rzeki i jeziora?
.Dlaczego należy dbać i szanować o nasze rzeki i jeziora- szczególnie, gdy mamy jeszcze w niektórych rejonach piękne i nie zabrudzone akweny, które są bardzo wrażliwe na czynniki zewnętrzne i łatwe do zanieczyszczenia? A czy my dbamy o naszą jeziora, rzeki, lasy i ich otoczenie? Czy każdy zadał sobie pytanie jak doprowadzić do czystych wód i okolic naszej pięknej przyrody, jak nauczyć czystości naszych niektórych "turystów i wędkarzy?"

Jeziora, rzeki- szczególnie w okresie letnim przyciągają tłumy plażowiczów i wędkarzy, którzy przyjeżdżają dla ich piękna i wypoczynku od codziennego trudu, ale nie wszyscy szanują piękno przyrody, dlatego brzegi jezior i rzek są wysypiskiem śmieci, okolice lasów są niszczone po przez wycinanie drzew na ogniska i załatwianie spraw fizjologicznych.! Już pisałem jak są myte pojazdy mechaniczne w naszych wodach. Dlaczego tak się dzieje?

O naszych wspólnych rzekach i jeziorach TRZEBA MÓWIĆ ZAWSZE GŁOŚNO. Szanujcie piękno przyrody dla siebie i dla nowego pokolenia. Może dla niektórych marudzę, ale może po przeczytaniu, chociaż jedna osoba nie wjedzie do wody samochodem nie zostawi śmieci po sobie.

 


4.4
Oceń
(15 głosów)

 

Dbajmy o czyste rzeki i jeziora ! - opinie i komentarze

emilrxemilrx
0
Popieram w stu procentach ,TRZEBA O TYM MÓWIĆ PISAĆ, bo to co się wyprawia na naszych wodach i  i pobliskich lasach  to szok!!!!!
(2010-03-04 01:45)
CEJN58CEJN58
0
Jak można dbać o czystość wód i lasów jak po  sprzątaniu łowisk worki ze śmieciami zostawia się dla lisów ,które zebrane śmieci rozwalają po lesie.Bo na tym kończy się rola PZW -śmieci zebrane plan wykonany, a wywózka śmieci .....?
(2010-03-04 18:34)

skomentuj ten artykuł