DEEPER echosonda bezprzewodowa - moja opinia

/ 13 komentarzy / 5 zdjęć


Urządzenie DEEPER Fishfinder to ciekawa propozycja dla wędkarzy łowiących każdą metodą. Nowoczesne rozwiązanie rzutowej, bezprzewodowej, profesjonalnej echosondy spełni wszelkie oczekiwania każdego wędkarza. Deeper jako przetwornik zamknięty w kuli o średnicy 6,5 cm rewelacyjnie wyważonej z odpowiednimi właściwościami wypornościowymi pozwala na ściąganie jej po wyrzucie, lub wstawianie w formie markera na danym obszarze łowiska. Sprawdza się w łowieniu ryb spokojnego żeru, zimą na lodzie czy z brzegu nad jeziorem lub rzece, znajdzie wielu swoich zwolenników.

Dane techniczne:
Deeper Fishfinder wyposażono w bezprzewodową komunikację (Bluetooth) z urządzeniami z systemem iOS oraz Android, działającą na odległości do 40m - 50m. Producent dla użytkowników echosondy zapewnił darmowe oprogramowanie do wyświetlania obrazu na ekranie tabletu czy smatfonu, dostępne do pobrania w Google Play (dla urządzeń z systemem Android) oraz App Store (dla urządzeń z systemem iOS). Parowanie urządzeń jest bardzo proste i nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Sam program posiada wiele możliwości, takich jak prowadzeniekalendarza wędkarskiego, sprawdzenie aktualnej pogody, zapisywanie ciekawych miejsc, czy dzielenie się złowioną zdobyczą z użytkownikami na portalach społecznościowych. Deeper Fisfinder posiada do wyboru dwa rodzaje stożków. Bardzo wąski, dokładny 290 kHz (15°) oraz szerszy 90 kHz (55°) które pracują maksymalnie do 40m głębokości. W przetwornik wbudowany został czujnik temperatury wody, oraz pojemna bateria litowo-polimerowa wystarczająca na 4h pracy przy maksymalnych ustawieniach czułości obrazowania. Urządzenie w bardzo sprytny sposób można uśpić z pozycji smartfonu lub tabletu, a kiedy wyciągniemy je z wody, po prostu przestaje pracować. To rewelacyjne rozwiązanie nie wymuszające na użytkowniku manualnego włączania czy wyłączania Deepera. Informację o stanie baterii mamy na podglądzie w urządzeniu emitującym obraz, a w momencie całkowitego rozładowania baterii w szybki sposób możemy ponownie ją naładować poprzez wbudowane łącze USB i dołączony kabel w zestawie.

W praktyce:
Emisja obrazu na urządzeniach przenośnych jest na prawdę imponująca. Z pozycji menu programu mamy do wyboru funkcję Fish ID, lub obrazowanie w łukach, jakie stosuje większość z wędkarzy. Najważniejszą i najbardziej pozytywnie odbieraną przeze mnie cechą jest obrazowanie struktury dna. Twarde dno, identycznie jak w standardowych echosondach, odbija swój kształt podwójnie, a roślinność posiada zielony kolor jej interpretacji. Obraz jest bardzo czytelny i w zależności od wybory stożka możemy wiele informacji odczytać z obrazu danego obszaru łowiska. Dodatkową i chyba najważniejszą funkcją w Deeperze jest obrazowanie podstawowe, oraz szczegółowe. Przy którym automatycznie wzrasta nam czułość pracy przetwornika. Czułością możemy również sterować manualnie. W zależności od pory roku to bardzo ważna funkcja, o której niejednokrotnie użytkownicy echosond się mogli przekonać. Różnica pomiędzy obrazowaniem podstawowym, a szczegółowym jest bardzo znacząca, co wskazuje na to, że Deeper na prawdę jest rewelacyjnie dopracowany. Masa deepera nie jest mała, ponieważ waży on 100 g. Jednak jeśli znajdziemy się na jeziorem, żwirownią na której przepisy zabraniają łowić ryby ze środków pływających, wykorzystanie echosondy rzutowej ma jak najbardziej sens i zabranie drugiej wędki o większym wyrzucie nie robi tak na prawdę wielkiej różnicy. Podobną sytuację możemy spotkamy podczas łowienia na większych rzekach. Wstawienie Deepera przykładowo w Odrzańskim warkoczu pozwoli nam odsłonić głębokość główki i zarazem pokazać czy przypadkiem na granicy warkocza nie czają się sandacze. Jak widzicie zastosowań jest wiele, dlatego tak wiele osób już się przekonało do walorów użytkowych Deepera.

Podsumowanie:
Deeper Fishfander to profesjonalna, rzutowa echosonda z możliwością wykorzystania jej w wielu warunkach nad wodą. Bez znaczenia czy łowimy stacjonarnie na spławik, grunt czy łowimy zimą na lodzie, każdy z nas znajdzie dla tego urządzenia zastosowanie. Nie zajmuje wiele miejsca, aby z niej korzystać nie musimy martwić się o kable prądowe, czy transmisyjne. Rozwiązanie technologiczne łącza bezprzewodowego (Bluetooth) zaadaptowano tak aby było najbardziej uniwersalne, tym bardziej , że w dzisiejszych czasach większość z nas posiada w kieszeni smartfon. Zatem co stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z funkcjonalności Deepera? Oczywiście nic - jedyną kwestią w tym temacie to chęć posiadania tego urządzenia.

Gorąco polecam Rafał Malinowski 


4.5
Oceń
(17 głosów)

 

DEEPER echosonda bezprzewodowa - moja opinia - opinie i komentarze

Jakub WośJakub Woś
+1
Mam nadzieję że nie przyjdzie czas kiedy przyjdzie mi do głowy kupować cuda, które pokażą mi gdzie siedzi jaka ryba. Wypaczyłoby to moje pojęcie wędkarstwa. Jednak jeśli komuś to potrzebne to ciekawa zabawka. (2015-04-25 20:15)
unixunix
-1
Firma sama sobie kłody pod nogi rzuca - brak komunikacji z urządzeniami pracującymi na Windows Phone Z góry dyskwalifikują sami sobie potencjalnych użytkowników. Podziękował... (2015-04-25 20:21)
barrakuda81barrakuda81
0
Pomysłowe:-) Szkoda byłoby gdyby linka pękła a gadżecik ( zapewne nie tani ) odleciałby w siną dal... Za dużo tego wszystkiego,za dużo... Mimo to sama koncepcja ciekawa. (2015-04-25 21:38)
LeoAmatorLeoAmator
0
Gadżet fajny,na pewno przydatny jednak branie dodatkowej wędki tylko po to żeby z niego korzystać chyba mija się z celem (może się mylę,ale to jest moje zdanie).Po za tym odbiera przyjemność z wędkowania ukazując co gdzie siedzi.Sam wole poświęcić trochę czasu na wysondowanie co gdzie siedzi.Ciekaw jestem czy przed zawodami można z takiego ustrojstwa korzystać ? (2015-04-25 23:29)
JKarpJKarp
+2
Szkoda, że nie ma na Windows Phone :-((((( Echo Koledzy służy do zobaczenia jakie jest dno. Żadna ryba jak nie żeruje nie weźmie choćby miodem jej haczyk posmarował a to, że ją na echu widać nic nie znaczy. (2015-04-26 10:08)
u?ytkownik32263u?ytkownik32263
0
I tylko jeden Jasiu rozsądnie się wypowiedział. Brawo Mu! Echo jest dodatkiem do wędkarstwa, ono nie spowoduje brania ryby. Choć rzeczywiście ułatwia połowy ale tylko doświadczonym wędkarzom. Gdyż też trzeba mieć wiedzę żeby skutecznie z niego korzystać. PS. Rafale piątka za przedstawienie ciekawego rozwiązania. (2015-04-26 15:47)
JurantJurant
0
Ta ciekawostka kosztuje okolo 800zł (2015-04-26 17:10)
sawe89sawe89
0
Ciekawe jaki ma zasięg czy da rede np do ludeczki zdalnie sterowanej na 300 metrach pokazac ksztalt dna czy tylko bedzie miala zasieg do 50m (2015-04-26 19:47)
spigotspigot
0
do 45m zasięg komunikacji Bluetooth (2015-04-26 20:47)
JKarpJKarp
0
Tomek bo ja jak mam możliwość używam echa żeby odczytać dno. Jak go nie mam używam stukadełka. Idąc tokiem rozumowania pewnej grupy wędkarzy powinienem nęcić tam gdzie echo pokazuje ryby. Nie ważne, że głęboko, nie ważne, że mułu dwa metry, nawet nie ważne jakie to ryby bo przecież echo nie mówi czy to stado leszczy czy karasi ;-))) (2015-04-27 06:44)
u?ytkownik32263u?ytkownik32263
0
Skąd Jasiu ja to znam :-) Mam echo i ludzie myślą że dzięki temu rybom wkłada się wabik prosto do pyska. I że nie jest to już wędkarstwo a jakieś... Właśnie, co? Ech, na niektórych opadają ręce. (2015-04-27 22:37)
dczundczun
0
Rafał czy to urządzenie sprawdzi mi się gdybym chciałb wykorzystać je przy pływaniu na pływadełku Belly Boat? Np . przywiązane na stałe ? (2015-06-15 17:20)
sulek68sulek68
0
Jestem wędkarzem od 60 lat,smiech mnie ogarnia co niektórzy koledzy wypisóją.Mnie osobiście ten gadżet się podoba myślę że sobie fundne ci co narzekają niech przejdą do telefonów na słuchawkię a niech nie narzekają na elektronikę. (2016-11-26 13:14)

skomentuj ten artykuł