Spinningowe Mistrzostwa Koła Metalurg Kutno’2015.

/ 1 komentarzy / 9 zdjęć


Wreszcie leje i jest ciepło cieszyli się grzybiarze. Niestety nam to się nie bardzo podobało. Ostatnia konkurencja o randze mistrzostw Koła była rozgrywana momentami w strugach deszczu. Dwunastu zapaleńców (bo jak ich inaczej nazwać nie obrażając) stawiło się na odprawie w stanicy w Kromszewicach aby rozegrać kolejne „Spinningowe Mistrzostwa Koła’2015”.  Po przybyciu czekało na nich śniadanie : bułeczki, pieczony boczek i drożdżówka. Przybyłych powitał Prezes Koła oraz przedstawił dzisiejszego arbitra kol. Zbigniewa Kowalskiego – Sędziego Klasy Kra jowej oraz sponsora Kol. Jana Błaszczyka. Sędzia przedstawił regulamin zawodów, sprawdził czy wszyscy mają stosowne uprawnienia do wędkowania na wodach Zakładu Rybackiego we Włocławku oraz niezbędny sprzęt ratunkowy. O ósme pada sygnał do wypłynięcia i rozpoczęcia zawodów. Pomknęły łodzie w strugach ulewnego deszczu   na z góry upatrzone „zarąbiście” rybne miejscówki. Szybko meldują się pierwsze pasiaki, lecz radość jest na ogół krótka bo brania ustają. Rozpoczyna się pogoń za rybą. Nie jest w sumie źle, ale szału też nie ma. Po 5 godzinach moknięcia sędzia rozpoczyna pomiary dzisiejszych połowów. Okazuje się, że poszczęściło się Mikołajowi Derejowi ponieważ zgłosił do miary wymiarowego szczupaka – 50,5 cm . Otrzymuje za niego 800 pkt. Zbiera gratulacje, bo szczupak w tym jeziorze to niezbyt częsty łup. Ogółem złowiono 79 ryb co przy panujących warunkach należy uznać za wynik przyzwoity i co najbardziej istotne – wszyscy zgłosili   ryby .

Kiedy sędzia  liczy wyniki, sponsor zawodów właściciel firmy „BIEG” Kutno Jan Błaszczyk wspólnie z synem Szymonem zaprosił na pyszny obiad : flaki i golonka.

Wyniki zawodów ;

I – Mikołaj Derej – 1.420 pkt.

II – Szymon Błaszczyk – 950 pkt.

III – Mirosław Piątek – 870 pkt.

IV – Marek Grzybowski – 780 pkt.

V – Marek Gralewski – 670 pkt.

VI – Arkadiusz Nowak – 470 pkt.

Klasyfikacja na „Wędkarza Roku’2015” przedstawia się następująco :

1.    Mikołaj Derej – 123 pkt.

2.    Przemysław Saczuk – 118 pkt.

3.   Marek Grzybowski – 116 pkt.

4.   Marek Gralewski – 111 pkt.

5.  Radosław Różycki – 95 pkt.

6.  Szymon Błaszczyk – 92 pkt.

Pozostały zawody wigilijne wchodzące do ww. klasyfikacji.   Tylko zawodnicy z czterech pierwszych miejsc mają szansę zameldować się na końcowym podium.

Wstępnie zawody wigilijne są planowane w dniu 22.XI. ze względu na brak wolnych terminów w miesiącu grudniu i możliwe już mrozy, które uniemożliwią dostęp do wody.

 


5
Oceń
(7 głosów)

 

Spinningowe Mistrzostwa Koła Metalurg Kutno’2015. - opinie i komentarze

troctroc
+3
Jak by nie patrzeć, wytrawnemu spinningiście deszcz niestraszny, do pierwszego lodu zawsze można bez względu na warunki. Gratulacje dla zwycięzców oraz organizatorów. (2015-10-19 18:14)

skomentuj ten artykuł