Dewastacja wód

/ 1 komentarzy / 2 zdjęć
  • konto usunięte
Nie od dziś wiadomo , że dla władz rządzących , które nie widzą w danych kwestiach dla siebie ewentualnych korzyści / PZW , Ministerstwa Rządowe / dobra naturalne są rzeczą obojętną .
W tym wpisie skupię się jedynie w kwestii gospodarowania wód , a konkretnie rzeką Oławą - która w oczach przestaje istnieć , a przez dziesiątki lat była główną wizytówką miasta Wrocław opisywana wraz z terenami przez które przepływała jako zielone płuca Dolnego Śląska , które służyły tutejszym mieszkańcom w celach rekreacyjnych. Celowo użyłem słowa " była " bo niewątpliwie już nią od paru lat nie jest . Jeżeli nawet w jakimś stopniu można zrozumieć dokonywany zabór i sprzedaż obcemu kapitałowi własności państwowej w celach zarobkowych przez obecnie zarządzających / np. zbiornik Mietków , wyrobiska w Chrząstawie / -jest rzeczą wprost niezrozumiałą i karygodną jak można doprowadzać do ewidentnej dewastacji wizytówki miasta .
Szczegóły - tereny sąsiadujące z korytem wspomnianym rzeki należą do MPWiK we Wrocławiu , które w swoich działaniach ograniczyło się jedynie do zlikwidowania przepustek wędkarskich / co na dzień dzisiejszy spowodowało wzrost kłusownictwa ( głównymi udziałowcami tego procederu są pracownicy tegoż przedsiębiorstwa ) i masowym ustawieniem tablic informujących o zakazie wstępu pod karą grzywny / nawet w miejscach gdzie prawo na to zezwala - korzystania ze strefy przybrzeżnej rzek / Odra , Oława / w odległości do 5m.
Zamieszczone przeze mnie zdjęcie ukazuje miejsce , gdzie na przeciwległym brzegu istniało kiedyś kąpielisko wraz z pełną infrastrukturą / pomostami , wypożyczalnią sprzętu wodnego , przebieralniami itp. / a głębokość wody przekraczała 5 m / istniały tam 2 skocznie /. Teraz na przeciwległy brzeg , gdyby nie paro metrowy zalegający muł można by było przejść podwijając jedynie spodnie do kolan.
Kończąc pragnąłbym zaapelować do władz miasta Wrocławia - skoro się już dopchali się do koryta - niech też przy okazji zeżrą wszechobecną rzęsę wodną ratując tym rzekę nad którą mieszkają być może robiąc tym jedyny pożytek w swojej kadencji . Pozdrawiam

 


3.4
Oceń
(10 głosów)

 

Dewastacja wód - opinie i komentarze

Ferdek74Ferdek74
0

Mocny koniec kolego :)

Stety i niestety przyznaję racje, szkoda tej naszej Oławki.

(2012-10-13 07:51)

skomentuj ten artykuł