Dewizowiec zarybiony; wkroczyli kłusownicy.

/ 3 zdjęć


                                
Wydawałoby się, że nasze stawy "Spałek" i "Dewizowiec" są bezpieczne i nie ma dla nich zagrożenia od kłusowników. Niestety ostatnie dni wykazały jak myląca jest ta teza. Dzięki czujności naszych społecznych strażników rybackich udało się udaremnić nocny połów sieciowy na stawie "Dewizowiec" w dniu 25 kwietnia w późnych godzinach wieczornych. Zdjęte i zabezpieczone zostały urządzenia służące "kłusolom" do połowów. Prowadzone są w tej sprawie czynności dochodzeniowe przez tut. policję i mam szczerą nadzieję, że zostaną zakończone sukcesem, a kłusownicy zostaną surowo ukarani.

  W dniu dzisiejszym (t.j. 27 kwietnia) rano została zauważona przez wędkujących wędkarzy na stawie "Spałek" sieć. Sieć została zdjęta i zabezpieczona przez naszych strażników. Być może jest to następny wybryk "amatorów połowów sieciowych" z "Dewizowca". 

Opisując powyższe zdarzenia kieruję swój apel do wędkarzy naszego Koła i Koła "Cementownia" o to aby wstępowali do naszej straży rybackiej.

  Tylko częste kontrole nad wodą a tym samym skuteczność w ujawnianiu naruszających prawo kłusowników pozwoli nam na cieszenie się wodami które są zasobne i dają nam wędkarzom satysfakcję

z kontaktu z naturą a także obfitość połowów.


  Przesyłam wędkarskie pozdrowienia  

           Zdzisław Ćwieląg

Prezes koła PZW Strzelce Op. - Miasto.


 


5
Oceń
(8 głosów)

 

Dewizowiec zarybiony; wkroczyli kłusownicy. - opinie i komentarze

skomentuj ten artykuł