Diaflex Carp Max Robinson – innowacje, to podstawa

/ 5 zdjęć


W roku 2009 Firma Robinson wypuściła na rynek bardzo udany model wędziska karpiowego Robinson Diaflex Carp ,który wdarł się przebojem na polski rynek. Po sukcesie tego modelu wszyscy karpiarze wyczekiwali na kolejne ,,dziecko"" firmy Robinson: Diaflex Carp Max. Osoby, które myślały, że model Diaflex Carp Max 2010 będzie tylko poprawioną wersją kijów z roku 2009 roku, przecierali oczy ze zdumienia. Firma Robinson dla swoich wiernych klientów przygotowała prawdziwą niespodziankę: całkowicie nowy, bardzo nowoczesny model kija karpiowego DIAFLEX CARP MAX.

Tym razem postanowiłem przyjrzeć się najdelikatniejszemu modelowi karpiówki Diaflex Carp Max z oferowanych modeli przez firmę Robinson

Model: Robinson Diaflex Carp Max
Długość : 3,60m (12ft), krzywa ugięcia 2,75lb.


Wędzisko na pierwszy rzut oka robi piorunujące wrażenie, czarny smukły blank z wyraźnym oplotem i bardzo mała waga wędziska świadczą o tym że kij został zbudowany z włókien węglowych najnowszej generacji. Eleganckie wykończenie z delikatnym opisem bez świecących wielkich reklamowych haseł potwierdza zapowiadane przez firmę profesjonalne podejście konstruktorów i testerów firmy Robinson do stworzenia tego dzieła. Widać, że kij ma swój niepowtarzalny urok i prawdziwą duszę.


Model dwuczęściowy łączony spigotem z 5 przelotkami dwustopowymi + szczytowa kołnierzowa spotykana w kijach kilkakrotnie droższych od tego modelu. Wędka została uzbrojona w elementy najwyższej klasy: uchwyt kołowrotka i przelotki Fuji. Każda z 4 pierwszych przelotek ma opisaną średnicę: 40mm, 30mm, 20mm, 16mm oraz nie opisana przedostatnia 14 mm i szczytowa kołnierzowa.Kij zakończony jest bardzo przyjemnym i praktycznym profilowanym uchwytem pokrytym antypoślizgowym materiałem neoprenowym. Do tego wszystkiego aksamitny pokrowiec zapewniający wystarczające zabezpieczenie w transporcie.

Walory użytkowe przedstawionego modelu: W dobie pełnej specjalizacji w każdej dziedzinie życia również w wędkarstwie karpiowym, każdy model wędki ma swoje zadanie. Robinson Diaflex Carp Max 3,60m 2,75lb został stworzony do finezyjnej walki z karpiem na małych i średnich zbiornikach oraz do wywózki gdzie nie potrzebna jest piekielna moc i wytrzymałość na ogromne przeciążenia przy rzucie. W tym miejscu napotykamy na kolejną niespodziankę. Kij zachowując swoje parametry, do których został stworzony czyli elastyczność i prawdziwe przejście z akcji progresywnej do prawie 100% parabolika, zachował szybką reakcje podczas rzutu jak typowy kij o akcji szczytowej. Takie połączenie zadowoli, każdego karpiarza który lubi kontakt z rybą podczas holu a zarazem ma potrzebę posłać swój zestaw na dużą odległość. Po przeprowadzonych testach rzutowych w moim odczuciu mimo, że jest to kij o krzywej ugięcia 2,75 lb i teoretycznie optymalne obciążenie dla tego modelu podczas rzutu to 80 gr-100 gr można śmiało stosować jeżeli jest to konieczne dla uzyskania potrzebnej odległości ciężarki 110 gr-120 gr zwłaszcza mocowane centrycznie. Odległość od końca dolnika do końca uchwytu kołowrotka to 64 cm i taka odległość jest optymalna zwłaszcza dla wędkarzy średniego wzrostu. Całe uzbrojenie pierwszego elementu w uchwyt fuji i antypoślizgową rączkę z neoprenu zapewnia pewny chwyt podczas rzutu i pełną kontrolę w trakcie walki z karpiem.

Marek Kwiecień - Redaktor naczelny Carp Passion/ Tekst sponsorowany przez firmę Robinson /

 


4.2
Oceń
(29 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
 

Sklep wedkuje.pl

Spro Passion