Diaflex Robinson – wytrzymałość , szybka akcja , minimalna masa.


Wysokomodułowy grafit 85 mln PSI, najwyższej klasy uchwyty i przelotki FUJI oraz nowoczesny proces konstrukcyjny Diatomic Nano Technology – seria wędzisk Diaflex Robinson, to przykład prawdziwego, technologicznego przepychu. Szereg zastosowanych innowacyjnych rozwiązań dał w efekcie niezwykle wytrzymałe wędziska, o szybkie akcji i minimalnej masie. Testowane nie tylko na europejskich, ale i amerykańskich łowiskach z pewnością sprawdzą się w najcięższych, polskich warunkach.
UWAGA! Od tegorocznego sezonu firma Robinson udziela 10 lat gwarancji na blanki wędek Diaflex.


/ Tekst sponsorowany przez firmę Robinson /Diaflex Robinson, to przełomowa seria wędzisk o bardzo precyzyjnej budowie molekularnej, skonstruowana w oparciu o szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych. Wspomniany już Diatomic Nano Technology, to proces konstrukcyjny pozwalający kontrolować strukturę na poziomie pojedynczych cząsteczek. DNT, co w połączeniu z zastosowaniem wysokomodułowego grafitu 85 mln PSI, zaowocowało stworzeniem serii kijów o niespotykanych właściwościach mechanicznych. Wysoki standard wykończenia, najwyższej klasy uchwyty i przelotki FUJI, rękojeść z najlepszego korka oraz niewielka masa zapewniają niespotykany komfort łowienia. Kije z tej serii są efektem połączenia doświadczeń wędkarzy i specjalistów, doskonale przeszły próbę podczas testów na łowiskach europejskich i amerykańskich.Każdy miłośnik wędkowania znajdzie tu coś dla siebie:
Perch

Seria składająca się z pięciu wędzisk z wklejaną szczytówką o szybkiej akcji, przeznaczonych do połowu okoni. Pierwsze dwa o długości 2,15 m, i 2,40 m oraz ciężarze wyrzutu do 8 g świetnie nadają się do połowów z łódki z użyciem najmniejszych przynęt, tzw. paprochów i do bocznego troka. Trzy kolejne wędziska o ciężarze wyrzutu do 12 g umożliwiają stosowanie większych przynęt zbrojonych na główkach jigowych i łowienie z opadu. Długość 2,25 m jest doskonała do połowu z jednostek pływających, natomiast kolejne dwie długości -2,5 m i 2,7 m są niezastąpione przy łowieniu z brzegu. Wszelkie wędki tej serii są bardzo czułe, dzięki czemu sygnalizują najdelikatniejsze branie i gwarantują udany hol nawet delikatnie zapiętej ryby.


Zander

Dwa wędziska z wklejaną szczytówką, stworzone specjalnie dla łowców sandaczy. Pierwsza o długości 2,25 m i ciężarze wyrzutu do 32 g jest propozycją dla łowiących z łódki, umożliwiając stosowanie szerokiej gamy przynęt jigowych. Kolejny kij o długości 2,4 m i ciężarze do 45 g charakteryzuje się bardzo szybką akcją, i z powodzeniem może być użyty do łowienia także z brzegu. Duży zakres ciężaru wyrzutu pozwala na łowienie z użyciem ciężkich kogutów, bez obawy uszkodzenia blanku. Wędkę tą z powodzeniem możemy używać również do łowienia szczupaków.


Jigger

Wyśmienita seria trzech wędzisk z wklejaną szczytówką, zaprojektowana specjalnie dla zwolenników łowienia na gumowe przynęty. Model o długości 2,35 m i ciężarze wyrzutu 5-22 g to czułe i lekkie wędzisko do połowu małymi przynętami: okoni, jazi i kleni. Kolejne dwa modele o długości 2,7 m i ciężarach wyrzutu do 24 i 30 g umożliwiają łowienie na większe przynęty jigowe sandaczy i szczupaków. Wklejana szczytówka zapewnia znakomite wyczucie pracy przynęty i błyskawicznie sygnalizuje moment brania. Odpowiednia konstrukcja umożliwi użycie zarówno żyłki, jak i plecionki.


Trout

Pstrągarze w szczególny sposób starają się dobrać odpowiednią wędkę do łowienia ich ulubionych ryb na spinning. Taki kij powinien spełniać kilka wymogów – posiadać odpowiednią akcję, lekkość, czułość, moc i długość. Dobra akcja kija pstrągowego powinna pozwolić na błyskawiczne zacięcie, lekkość kija da nam komfort podczas wielogodzinnych łowów, czułość pozwoli wyczuć najdelikatniejsze branie, moc pozwoli na zatrzymanie dużego pstrąga uciekającego w zaczepy, a długość nie przeszkodzi w łowieniu w zakrzaczonym terenie. Ten kij może być również świetną wędką jaziowo-kleniową i okoniową na mniejsze rzeki.


Light spin

Seria składająca się z 3 modeli spinningów. Dwa modele o długościach 2,45 m i 2,70 m o ciężarach wyrzutu do 20 i 24 g, to świetne uniwersalne kije do połowów okoni, pstrągów, jazi i kleni. Są to lekkie kije o akcji super szybkiej, umożliwiającej natychmiastowe zacięcie ryby i pewny hol. Model 2,45 m bardzo dobrze sprawdza się przy połowach z łódki. Z kolei model 2,95 m o ciężarze wyrzutu 7-22 g, to świetny rzeczny spinning, przeznaczony do łowienia jazi, kleni, i boleni w średnich i dużych rzekach. Znakomity do stosowania plecionki zamiast żyłki. Ma akcję szybką i może być również używany do lekkiego łowienia sandaczy i szczupaków.


Spin

To najbardziej uniwersalna seria składająca się z 3 modeli spinningów. Kije z tej serii są typowymi, rzecznymi spinningami. Wszystkie kije posiadają odpowiedni zapas mocy do wyholowania pięknych okazów ryb. Dają niesamowity komfort podczas łowienia i przyjemność podczas połowów.


Spin Set

To klasyczna, spinningowa szczytówka plus wklejanka. Wklejana szczytówka doskonale współpracuje z gumowymi wabikami, wskazując każde najdelikatniejsze branie. Z powodzeniem może być użyta do połowu sandaczy, szczupaków i dużych okoni. Klasyczna szczytówka umożliwia stosowanie średnich woblerów, wahadłówek i błystek obrotowych. Mała długość, po złożeniu, umożliwia łatwy transport.


Classic

Seria trzech spinningów o akcji super szybkiej do łowienia na ciężkie i średnio ciężkie przynęty.


Pro Cast

W znakomity sposób spełnia najistotniejsze cechy wędki jerkbajtowej. Zastosowano w nim najlepsze przelotki i uchwyt Fuji. Wędzisko jest niesłychanie lekkie, o ogromnej mocy, pozwalające na swobodne łowienie tak dużymi woblerami jak Joint Killer Robinsona.


Fly 2 sect.

Ekskluzywna seria muchówek, opracowanych w oparciu o technologię DNT. Dostępne w dwóch wariantach pod sznury 4 i 5 klasy AFTM, doskonałe do połowu na nimfę i suchą muchę.Polecamy również drugą serię muchówek - Fly 4 sect. W czasie łowienia pstrągów i lipieni na łowiskach w Słowenii, Czechach, Austrii i Polsce ta szybka muchówka spisywały się wyśmienicie.


Carp Max

To wędzisko będące efektem licznych innowacji: powiększono liczbę i średnicę przelotek, zamieniono przelotki na dwustopkowe, co pozwala na dłuższe rzuty i pewniejszy hol. Pogrubiono ścianki blanku, co zwiększyło dynamikę wędziska, uchwyt końcowy rękojeści zastąpiono antypoślizgiem. Wreszcie, poszerzono ofertę o wędziska trzysekcyjne.

Pro Match

To seria wędzisk odległościowych dla wyczynowców. Sztywny grafit bazowy pozwolił na skonstruowanie niezawodnej generacji kijów matchowych, które spełniają trzy wymagania stawiane przed odległościówkami: olbrzymia dynamika wyrzutu, skuteczne zacięcie oraz pewny i szybki hol ryby.Od teraz Twój dylemat związany z wyborem wędki odpowiedniej do Twojej metody i warunków połowu znika. Skorzystaj z bogatej oferty wędzisk Diaflex Robinson i ciesz się przyjemnością z wędkowania kiedy chcesz, i jak tylko chcesz.

Więcej o wszystkich modelach z serii Diaflex na stronie internetowej www.robinson.pl
Wędziska Diaflex - wedziska

Udanych połowów!
/ Tekst sponsorowany przez firmę Robinson /

 


4.7
Oceń
(30 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)