Zaostrzenia zasad wędkowania na wodach nizinnych Okręgu PZW Słupsk

/ 5 komentarzy

Na stronie Zarządu Okręgu PZW Słupsk, ukazał się ,,WYKAZ WÓD NIZINNYCH OKRĘGU PZW SŁUPSK ". Na końcu wykazu podano zaostrzenia zasad wędkowania, obowiązujące na wszystkich wodach nizinnych Okręgu : 1) Okres ochronny okonia w wodach nizinnych od 1 marca do 30 kwietnia .........2) wymiary ochronne:  a) okoń - do 18 cm i od 40 cm    b) szczupak do 50 cm i od 90 cm ..............3) W jeziorach, zbiornikach zaporowych, rozlewiskach, stawach, polderach, starorzeczach i gliniankach, w okresie od 1 marca do 30 kwietnia, obowiązuje zakaz połowu metodą spinningową i stosowania ,,żywca" jako przynęty.

 


4.7
Oceń
(13 głosów)

 

Zaostrzenia zasad wędkowania na wodach nizinnych Okręgu PZW Słupsk - opinie i komentarze

troctroc
+5
Górne wymiary ochronne- ile to czasu upłynęło aby przekonać poszczególne ZO do takiego działania. A może jest potrzeba wprowadzenia tychże wymiarów we wszystkich okręgach? Chyba nawet będzie to w niedalekiej przyszłości koniecznością. (2017-12-07 20:09)
barrakuda81barrakuda81
+2
"Oczko" dla okonia i szczupaka - super! Chyba się komuś wreszcie myślenie załączyło.Lepiej się jakby dzieje.Tylko tak sobie myślę dla kogo te przepisy? Gdyby wszyscy nad wodą kierowali się zdrowym rozsądkiem i mielei na uwadze dbanie o to żeby było co łowić to te obostrzenia, zakazy nikomu nie byłyby potrzebne tak samo jak wydawanie kupy hajsu na kontroleni pilnowanie wody...Widać gołym okiem że jest to potrzebne pewnie dlatego że nie jest jak wyżej, a szkoda! (2017-12-07 23:17)
dziketdziket
0
ja jednak mysle ze to nie poprawi sytulacij na jeziorach na ktorych ja lowie pare lat temu rzafzil rybak rzeznik a okonia do 35 cm bylo mnostwo ale za to szzupakow i sandaczy prawie wogole rybak wycia teraz od 7 lat ma pzw zarybia sandaczem i zebatym sa efekty czesto sie lowi a w brzucho okonki i terac latwiej jest zlowic szczupaka 60 niz okonia 15 a tam gdzie jest rybak okoni nie brakuje bo nieraz lowie u niego z pod lodu ale tylko okonia bo inej ryby niema wszystko wybrane tylko male (2017-12-08 06:51)
patagoniapatagonia
0
Wszystko fajnie, ale przy górnych wymiarach przy okoniu i szczupaku to z ichtiologicznego punktu widzenia nie wiem czy słusznie. Własnie te największe jedzą najwięcej i nie oszczędzają nawet swoich małych braci. No ale lepiej robić coś niż nic. Dla lescza, lina, płoci, itd. ok. (2017-12-10 18:18)
halski021halski021
+2
patagonia - jesteś ichtiologiem ?  Bo coś mi się wydaje, że głosisz opinie, które slyszałem od rybaków przed 30-u laty, jak prosiliśmy rybaków, aby wypuścili szczupaki złowione w żaki , takie około 8-10 kg . Powiedzieli nam  wtedy; ,, takie duże szczupaki,to szkodniki i trzeba je usuwać z łowiska". Wydaje mi się, że teraz ichtiolodzy widzą to inaczej, niż dawniej. (2017-12-11 17:02)

skomentuj ten artykuł