Domowa maszynka do pasty na ryby

/ 7 komentarzy / 6 zdjęć


Tym razem chciałem wam przedstawić maszynkę ( zdjęcie 1 ) do robienia pasty ( przynęta ) własnego pomysłu. Tą maszynką można robić większość past i to w krótkim czasie, a dodatkowo maszynka formuję nam od razu pastę w żetony które zakładamy na haczyk. Oto sposób wykonania maszynki. Potrzebne materiały:

- strzykawka,
- nóż,

Mamy normalną prostą strzykawkę, kładziemy ją i ucinamy jej konieć w odpowiednim miejscu ( zdjęcie 2 ). To jest właściwie cała filozofia, można powiedzieć, że maszynkę mamy już gotową.

Teraz przedstawię sposób jak się z nią obchodzić. Bierzemy np. kawałek chleba ,bułki czy jakiejś innej masy z której będziemy robić pastę ( żółtko ). Kładziemy ją na płaskiej powierzchni i wbijamy w nią strzykawkę ( zdjęcie 3 ). Gdy już trzymamy strzykawkę jak na zdjęciu, to wciskamy jedną część strzykawki w drugą ( wstrzykujemy ) i mocno dociskamy po czym odrywamy strzykawkę. I znowu wbijamy i tak dalej. Kiedy mamy pełny magazynek ( zdjęcie 4 ) robimy ten sam ruch co przy formowaniu pasty w żeton ( wstrzykujemy ). Teraz mamy pusty magazynek maszynki i pastę uformowaną w żetony ( zdjęcie 5 i 6 ).

Jeśli przy opróżnianiu magazynka żetony by się skleiły i powstał by jeden wielki kawałek to odczepiamy lekko palcami zetony jeden od drugiego i bedzie ok.

Na tego rodzaju przynętę kształt i wielkość żłowiłem już nie jedną rybę. Jeśli łowimy na duże ryby i uważamy że przynęta jest zbyt mała, możemy założyć na haczyk kilka żetonów albo kupić dużą strzkawkę zrobić z niej maszynkę i mieć większe żetony.

Myślę , że mój pomysł na robienie pasty przyda się nie raz, nie jednemu wędkarzowi, a oni będą z niej zadowoleni. Połamania kija.

 


3.9
Oceń
(27 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Domowa maszynka do pasty na ryby - opinie i komentarze

u?ytkownik1117u?ytkownik1117
0

nie będę tego komentował ani oceniał

zobacz więcej Bułka niedoceniana przynęta... Jak wiemy z opowiadań naszych dziadków wędkarzy bułka czy chleb oraz czerwone robaki były podstawową przynętą stosowaną do połowu większości ryb spokojnego żeru. Napewno z powodzeniem przynęty te stosowano i to z niezłym rezultatem. Dziś w dobie nasz... (2010-08-17 07:51)
ricardoricardo
0
Witam!!!!!!!!!!!! Artykuł dobry dla początkujących i szkółki wędkarskiej.Kiedyś stosowałem strzykawki zimą do przynęty np.serka topionego.Pomysł dobry kiedyś może zastosuję.*****.Pozdrawiam.
(2010-08-17 10:56)
organista 2organista 2
0
Fajny patent. Jeszcze na taki to nie wpadłem, ale spróbuje!
Oczywiście 5.
(2010-08-17 11:25)
izkpawizkpaw
0
Henryka artykuł widziałem już dawno i został pięknie i profesjonalnie  zapisany. Dzieki niemu połowiłem ryb. Tu sam nie wiem - pomysł to raczej nie autora ,trzeba podejść z dystansem. Mówienie o " swoim" pomyśle - trochę na wyrost.
(2010-08-17 11:56)
SpinnaczSpinnacz
0
Artykuł bardzo fajnie ;p może się przydać ... ale jestem zwolennikiem robienia ciasta wedkarskiego z chlebka ;P dlatego raczej nie skorzystam ;P
pozdrawiam i połamania ;PP
(2010-08-23 12:41)
u?ytkownik38843u?ytkownik38843
0
gdzieś już to widziałem...
(2010-08-26 00:23)
niewidocznyniewidoczny
0
Też to widziałem na jednej stronce, ale to dobry sposób wiem to z własnego doświadczenia. (2010-09-01 13:47)

skomentuj ten artykuł