DOZBROJKA GUMY

/ 7 komentarzy / 4 zdjęć


WITAM WSZYSTKICH KOLEGÓW PO KIJU.
CHCIAŁBYM PODZIELIĆ SIĘ SWOJĄ SKROMNĄ WIEDZĄ NA TEMAT WĘDKARSTWA SPINNINGOWEGO, A DOKŁADNIEJ , JAK DOZBROIĆ GUMĘ.
KROK PIERWSZY;
PRZYKŁADAMY DO GUMY GŁÓWKĘ JIGOWĄ, ORAZ PODWÓJNA KOTWICE , ŻEBY SPRAWDZIĆ, W KTÓRYM MIEJSCU WYJDZIE GROT HAKA JIGOWEGO I DO KTÓREGO MIEJSCA TRZEBA WCISNĄĆ KOTWICZKĘ W GUMĘ.

KROK DRUGI;
DELIKATNIE ROZGINAMY PODWÓJNĄ KOTWICZKĘ.
PRZEBIJAMY GROTEM KOTWICY OGONEK GUMY W UPRZEDNIO OKREŚLONYM MIEJSCU W TAKI SPOSÓB, ABY OKO KOTWICY SCHOWAŁO SIĘ W OGONKU GUMY
NASTĘPNIE WCISKAMY KOTWICZKĘ DOKŁADNIE W OSI GUMY DO MIEJSCA W KTÓRYM OKO KOTWICY MA SIĘ SPOTKAĆ Z ŁUKIEM KOLANKOWYM HAKA GŁÓWKI JIGOWEJ.

KROK TRZECI;
W TRADYCYJNY SPOSÓB ZAKŁADAMY JIGA ZWRACAJĄC UWAGĘ , ŻEBY GROT JIGA PRZESZEDŁ PRZEZ OKO KOTWICZKI

GUMA GOTOWA . WSZYSTKIM KOLEGOM ŻYCZĘ WIELKICH OKAZÓW.

POZDRAWIAM , POŁAMANIA
MIEJSCOWY

 


3.8
Oceń
(13 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
DOZBROJKA GUMY - opinie i komentarze

Zibi60Zibi60
0
Pomysł ciekawy, ale... co chcesz uzyskać ? Jeśli większą łowność (czepność), to myślę, że niewiele zyskasz. Gumy dozbraja się, kiedy sandacze (i nie tylko) "skubią", tzn. nie można zaciąć brania, lub wyjmujesz gumkę bez ogonka. Cały szkopuł w tym, że trzeba dozbroić sam ogonek i przy tym nie spowodować zakłócenia pracy gumy. Można dodatkową - uprzednio wbitą w ogonek - kotwiczkę, przywiązać do haka plecionką, trochę pomaga.
(2010-11-15 11:40)
miejscowymiejscowy
0
ZIBI , MOIM SKROMNYM ZDANIEM POMYSŁ FAKTYCZNIE JEST CIEKAWY, I CZĘSTO SIĘ SPRAWDZA, ZACHĘCAM CIĘ DO PRZETESTOWANIA. TWOJEGO SPOSOBU TEZ JUZ PRÓBOWAŁEM TZN PRZEWLEKAŁEM W OSI RIPPERA PLECONKE I W OGONKU MONTOWAŁEM MAŁA KOTWICZKE, ALE NIE UDAŁO MI SIE NIC NA TO ZŁOWIC I NIE TWIERDZE TU , ZE JEST TO ZŁY PATENT MOZLIWE ZE ZROBIŁEM COS ZLE LUB POPROSTU NIE MIAŁEM SZCZESCIA.NATOMIAST NA WCZESNIEJ OPISANA DOZBROJANA GUME UDAŁO MI SIE ZŁOWIC SPORO SANDACZY NA ZBIORNIKU ZAPOROWYM , ORAZ NA PŁYTKIM STAWIE.NIE TWIERDZE TU ZE JEST TO JAKIS SUPER WYNALAZEK , CZY DOSKONAŁE ROZWIAZANIE, POPROSTU DZIELE SIE Z KOLEGAMI TYM CO WIEM , BYC MOZE KOMUS SIE TO PRZYDA.NIE WSZYSCY SA TU STARYMI WYGAMI JAK TY I PEWNIE KTOS SKORZYSTA Z ODROBINY MOJEJ WIEDZY.POZDRAWIAM SERDECZNIE . MIEJSCOWY (2010-11-15 12:42)
kabankaban
0
W ten sposób zbrojone gumy to moje zabezpieczenie na dni o słabszych braniach,ale tylko na zbiornikach.Rzeki w których łowie są zbyt czepliwe i straty przy dozbrojkach znacznie większe.Pomysł nienowy,ale sprawdzony.
(2010-11-15 19:17)
Zibi60Zibi60
0
Daleki jestem od krytykowania Twojego pomysłu. Twierdzę tylko, że jeśli drapieżnik bierze, to "dozbrojka" nie jest konieczna. Jeśli natomiast się z nami drażni (tak jak opisałem) to wszelkie pomysły trzeba testować.
(2010-11-15 21:45)
użytkownik26041użytkownik26041
0
nie jestem zwolenikiem do zbrajania gum ryba tez powinna miec jakies szanse guma to nie wobler i moim zdaniem nie powinno sie tego robic (2010-11-18 15:09)
karoltsu1karoltsu1
0
Witam...
Przyznaję że oceniłem na 5*****,chociaż intryguje Mnie miejsce 'przewleczenia' kotwiczki (nie w środku korpusu-lecz od strony brzusznej,do środka,by powtórnie 'wrócić' do strony brzusznej)-wcześniej rozginając kotwiczkę przed 'nawlekaniem'.
Trzy haki (jigowy+2 haki kotwiczki) w niewielkim odstępie od siebie w części grzbietowej przynęty nie spowodują zwiększenie 'ciętości' wabika-a skierowane ku dołowi groty kotwiczki sprawią większą czepliwość przeszkód podwodnych-które to można 'zniwelować' montując kotwicę podwójną pod kątem 45 st. od strony spodniej z grotami skierowanymi ku górze.
Warto spróbować takiego montowania...
W taki właśnie sposób-wcale nie nowy (adoptowany ze zbrojenia martwej rybki przez Mojego ojca już w latach 70 ubiegłego wieku)-stosuje do wszelkich zbyt 'długich' przynęt.
Sprawdza się taki 'montaż' w gumach jig-owych (z główką),w Drop Shot,czy Bocznym Troku,jak i martwej rybce-pamiętając o ustawieniu grotów kotwiczki.
Temat artykułu bardzo pomocny dla wszystkich wędkujących bez względu na technikę połowu.

(2010-11-30 22:49)
SiwyDymSiwyDym
0
to jest świetne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1
(2010-12-07 17:20)

skomentuj ten artykuł