Nowości Dragon 2022 w ofercie wedkuje.pl

/ 2 komentarzy

W ofercie Dragon na sezon 2022 znajdziemy wiele ciekawych, nowych pozycji, które powinny zainteresować każdego wędkarza. Marka Dragon słynie przede wszystkim z dobrego sprzętu spinningowego i dlatego w tej kategorii znajdziemy najwięcej nowości.

Na początek na uwagę zasługują nowe wędziska serii Fishmaker C.R.C. Evo.1 - bardzo szybkie (x-fast) wykonane na nowoczesnych matach japońskiej marki Toray w typowych długościach i c.w. także w wersji castingowej oraz dwa monoblanki - Fishmaker C.R.C. Evo.1

Dla poszukiwaczy pstrągów i okoni przygotowano dedykowaną, nową serię - Moderate SL Ti - lekkich wędek o c.w. od 1-12g (ultra light) po 14-35g (medium heavy). Założeniem tej serii było stworzenie krótkich oraz lekkich i czułych wędzisk, skierowanych do wędkarzy preferujących nieco bardziej finezyjne odmiany spinningu. Znalazło się tu jednak też kilka wędzisk nieco mocniejszych. Każde z nich posiada szybką akcję oraz głębokie i ciepłe ugięcie, dzięki któremu hol nawet niewielkiej ryby daje masę frajdy, a przy tym jest w pełni kontrolowany - Moderate SL Ti

Nowa seria Invader to 30 wędzisk spinningowych i castingowych, przeznaczonych do wszystkich metod połowu drapieżników na małe i średnie przynęty miękkie i twarde. Wędziska mają smukłe i lekkie blanki o bardzo szybkiej akcji i progresywnym ugięciu. Są bardzo czułe i potrafią wybaczać popełniane przy holu błędy - Invader

Również oferta kołowrotków została poszerzona. Na początek wielu entuzjastów marki może zainteresować nowa edycja znanego Fishmakera, tym razem oznaczonego jako Fishmaker Evo.3. Odświeżenia doczekał się także model Team Dragon SL, który zdobył uznanie głównie wśród entuzjastów lekkiego i bardzo lekkiej spinningu. Prócz tego pojawiły się zupełnie nowe modele - Team Dragon H.D. o tradycyjnej, metalowej konstrukcji oraz Guide o bardzo przystępnej cenie. Pasjonatów karpiowania i metody gruntowej z pewnością zainteresują - Mega Baits Combat Feeder dedykowany feederowi oraz jego wersja Mega Baits Combat FR z wolnym biegiem szpuli. Entuzjastów spławika lub tzw. metody może zainteresować mniejszy Mega Baits Mystery.

Podobnie oferta dystrybuowanej przez firmę Dragon marki Ryobi wzbogaciła się o nowe modele. Na początek warto zwrócić uwagę na nową odsłonę znanego chyba wszystkim wędkarzom podstawowego modelu Zauber, który opisywaliśmy niedawno - Ryobi Zauber 2022. Pojawiły się także zupełnie nowe - Necleus w bardzo przystępnej cenie oraz Seducer.

W sezonie 2022 firma Dragon rozbudowała wyraźnie swoją ofertę na akcesoria, zwłaszcza pokrowce, torby i kamizelki. Pojawiły się trzy bogate linie produktów w tej kategorii - ogólna DGN, adresowana głównie do entuzjastów miejskiego spinningu - Street Fishing oraz dla pasjonatów morskiego łowienia głównie na zagranicznych wyjazdach seria G.P. Concept. Produkty tych serii znajdziecie w naszym dziale Akcesoria.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowości Dragon na sezon 2022 i zamawiania w naszym sklepie w doskonałych cenach!

 


5
Oceń
(6 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Nowości Dragon 2022 w ofercie wedkuje.pl - opinie i komentarze

kabankaban
+2
Ja używam sprzętu z tej firmy od dawna i nie narzekam na jakość. (2022-04-03 11:17)
ryukon1975ryukon1975
+2
Nowości jak co roku. Mam tu na myśli nie tylko sprzęt Dragona z artykułu ale ogólnie rynek sprzętu ( i gruchotu) wędkarskiego. Sam rozglądam się za kilkoma rzeczami jednak dzisiejszego rynku już do końca nie ogarniam. Hasła typu "do tego wędziska pasują nowe kołowrotki LT o zmniejszonej masie a z racji tego że go nie wyważą dodaliśmy na dolniku podkładki balansujące" mnie przerażają. :) Odjęto ciężar z kołowrotka by przenieść go na wędzisko. Czy jest tu jakiś sens? Lub mały kołowroteczek 340 g polecany do gruntówki z żyłką 0,18 mm ale hamulec do 12 kg!! Trzy elementy masa kołowrotka, pojemność żyłki o określonej średnicy jak i siła hamulca wzięte jakby każdy z innego kołowrotka.Dziś naprawdę trzeba myśleć i dużo wiedzieć żeby wybrać odpowiednie elementy i złożyć dobry i trwały zestaw. (2022-04-08 17:06)

skomentuj ten artykuł