Dragon Carina De Luxe - mój okoniowy killer

/ 1 komentarzy / 5 zdjęć


Dzisiaj korzystając z okazji oraz posiadając trochę wolnego czasu postanowiłem przedstawić szerszemu gronu kolegów moje okoniowe killerowe Cariny. Okonie które na nie brały nie były co prawda gigantyczne ale i tak przysposabiały sporo frajdy :). Ale wracając do  samych blaszek to jest to konstrukcja firmy HRT. Paletka Cariny kształtem zbliżona jest do standardu Aglia. Blaszka posiada mosiężny korpus w kształcie naboju co ułatwia dalsze rzuty przynętą.
Uzbrojona jest w świetne kotwice firmy VMC z kolorowym chwostem.

Błystka dostępna jest w kilku różnych kolorach między innymi: srebrny,złoty,miedziany,czarny,srebrno - czerwony,czerwono - srebrny. Paleta kolorów jest więc spora i z pewnością zaspokoi oczekiwania klientów. "Skrzydełko" błystki pracuje w szerokim zakresie szybkości zwijania i nie zaobserwowałem podczas prowadzenia rzadnych nieporządanych zajść takich jak np. gaśnięcie przy wolnym prowadzeniu. Obrotówka występuje w kilku rozmiarach : nr. 4 - 10 g, nr.3 - 7 g,nr. 2 - 5 g,nr. 1 - 3 g,nr. 0 - 2 g.
Blaszki według producenta polecane są w szczególności do łowienia; okoni, szczupaków, pstrągów, lipieni, kleni i jazi.
Cała konstrukcja jest również odporna na korozję - i w tymmiejscu potwierdzam po całym sezonie urzydkowania blaszki są jak nowe.
Naklejki przyklejona na paletce są również dobrej jakośći nic się nie odkleja i jeszczenawet nie popękały - a nie raz miałem solidny zaczep czy atak szczupaka - nie za dużego ale czasem się trafiał.

Ogulnie blaszki warte są polecenia i przetestowania na innych łowiskach.
Postanowiłem żena nowy sezon na pewno zakupię kilka większych modeli Cariny i sprawdzę czy będzie się podobała większym szczupaką :).
Chciałbym jeszczę dodać na koniec że najlepsze efekty miałem podczas średnio wolnego zwijania linki.
Czasami robiłem kilku sekundowe przerwy podczas zwijania i gdy zaczołem ponownie zwijać to często miałem od razu mocne i pewne branie.

Z wędkarskim pozdrowieniem Lin1992.

 


4.8
Oceń
(22 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 0)
Dragon Carina De Luxe - mój okoniowy killer - opinie i komentarze

pstrag222pstrag222
0
Lubie własnie takie błyskotki na okonie. Sam też pare posiadam:) za wpis ***** pzdr.pstrag222 (2012-12-28 17:26)

skomentuj ten artykuł