Dragon Express - tania wędka nie musi być słaba

/ 6 komentarzy

Polski producent sprzętu wędkarskiego firma Design Fishing znana szerzej wędkarzom bardziej z marki pod jaką sygnuje oferowany sprzęt - Dragon od dawna znany jest na naszym rynku z udanych wędzisk. Firma w swojej ofercie ma zarówno kije z najwyższej półki, produkowane w modelu Hand Made, ale również takie, które są dostępne dla wędkarza amatora, który nie chce wydawać majątku na sprzęt, którego używa okazjonalnie kilka razy do roku. 

Jednak wydawało się dotąd, że istnieje granica, której nie można przekroczyć. Granicę wyznaczała jakość użytych komponentów do produkcji blanku oraz uzbrojenia wędki. Poniżej pewnej kwoty nie znaleźlibyśmy blanku zbudowanego w oparciu o dobre maty grafitowe dużej gęstości, nie wspominając o klasowych przelotkach lub mocowaniu kołowrotka. Tymczasem okazało się, że to, wydawałoby się niemożliwe, połączenie udało się marce Dragon. Konkretnie chodzi tu o serię wędzisk Dragon Express.

Seria Dragon Express to ponad dwadzieścia modeli wędzisk od lekkich w zakresie 4 - 18g, które doskonale będą nadawały się do lekkiego okoniowego spiningu do średnich wędek dedykowanych sandaczom i szczupakom w zakresie 18 - 42g. Wędki dysponują trzema akcjami od średnio szybkiej - Medium Fast po bardzo szybką - X-Fast. Długości w zakresie 198cm - 305 cm.

Blanki Dragon Express wykonane są z mat grafitowych o dużej gęstości oraz niewielkiej ilości żywicy. Maty są dostarczane przez renomowanego producenta - japoński koncern Toray. Włókna węglowe użyte do produkcji tych mat charakteryzują się wytrzymałością od 24 do 30 mln PSI. Dlaczego to takie istotne? Dlatego, że w tej klasie wędek nie znajdziemy blanków wykonanych z tak dobrych materiałów. Dzięki matom Toray wędki Dragon Express wykazują doskonałą sprężystość przy wyrzucie, szybką akcję w czasie zacinania oraz moc pozwalającą dzięki w pełni progresywnemu ugięciu wyholować nawet największy okaz szczupaka lub sandacza. Jednocześnie są bardzo lekkie i smukłe - czyli posiadają cechy typowe dla dużo droższych wędek. Jeśli do tego dodamy, że Dragon Express zostały uzbrojone w przelotki klasy SiC oraz uchwyt kołowrotka typu DPS, a do tego rękojeść dolnika obłożona została trwałą, ergonomiczną i wytrzymałą pianką Hard EVA to nie powinno nas zdziwić, że taka wędka będzie kosztowała w okolicach 300 zł.      

Tymczasem seria Dragon Express nie kosztuje 300 zł a w okolicach 100 zł. Zaskoczeni? My jesteśmy. Bo jeśli udało się skonstruować tak dobre wędki za tak przystępną cenę to trudno sobie wyobrazić czym jeszcze Dragon nas zaskoczy w następnych sezonach. Kolejna bariera finansowa została pokonana. Dlatego zachęcamy każdego do przetestowania serii Dragon Express. Za tą cenę trudno znaleźć cokolwiek porównywalnego. 

Zapraszamy do sklepu wedkuje.pl aby poznać pełną ofertę serii - Tanie Wędki Dragon Express   


   

 


4.6
Oceń
(9 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 3)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(5)
Cena:
(5)
Użytkowanie:
(4.7)

Średnia ocena:

4.9Dragon Express - tania wędka nie musi być słaba - opinie i komentarze

Przemas83Przemas83
+1
Starsza seria tych wędzisk była bardzo udana. Na Dragona Express 2.45m z c.w do 25gr, złowiłem 6 gatunków ryb, tą wędką nauczyłem się praktycznie metody spinningowej. Pancerne , dość szybkie i tanie kije, w mojej ocenie najlepsza pozycja dla młodych do nauki techniki spinningowej. (2020-04-25 18:34)
kostekmarkostekmar
+1
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
Używam dwóch z tej serii 25g oraz 30g. Sandacze i szczupaki pięknie trzyma ta wędka, a i okonie ta lżejsza wyczuwa. A na domiar wszystkiego lekkie i można godzinami machać. Pozdrawiam. (2020-04-25 20:31)
kabankaban
+1
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
Moja wspólpraca z firmą to głównie przez to, że te kijaszki z różnych serii zawsze "leżały" mi w ręce. Mam kilka których nie ma już w produkcji. Przyzwyczajam się do danego kija i czasami trwa to dość długo w mniemaniu niektórych ale wiem kiedy i gdzie mam go ze sobą zabrać. (2020-04-26 08:32)
kabankaban
+1
Kilka kijaszków opisałem na swoim blogu i zainteresowanych zapraszam do zerknięcia-:) (2020-04-26 08:44)
cyganmarocyganmaro
+1
Brzmi obiecujaco. Ja posiadam z Dragona starszy model szczupakowy i rzeczywiście jest dość fajny (chociaż cena nie była tak atrakcyjna jak podana w powyższym opisie) (2020-05-05 08:39)
ryukon1975ryukon1975
0
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
Cena nie przesądza o jakości. Szczególnie w asortymencie z niższej półki, mam tu na myśli kije do 300 zł. Czasem ten za 150 zł jest lepszy od tego dwa razy droższego. (2020-05-12 05:07)

skomentuj ten artykuł