Dragon i York - Przynęty wędkarskie Storm i Hollow Shad

/ 9 komentarzy / 16 zdjęć


Przynęty sztuczne Storm firmy DRAGON, oraz Hollow Shad firmy YORK to świetnie pracujące wędkarskie gumy spinningowe. Ich budowa świetnie przyczynia się do ich pracy w wodzie, jednak znalazły się one w średniej klasie gum dla spinningowców.

Przynęty te mają następujące parametry:

DRAGON Storm Pro Jointed Minnow 49 pcs, 11cm (Model: PJM04TRPW)

YORK Hollow Shad 10cm (Model: PRZYNĘTA71285)
Budowa:

(DRAGON Storm)

Rodzaj gumy Dragon Storm to kopyto. To przynęta bardzo słabo realistycznie imitująca rybę, mierząca 11cm. Głowa gumy jest płaska, a tułów ma w kształcie półkola - góra płaska, a dół zaokrąglony. Jego długość to 6cm. Umowny brzuch ryby jest pręgowaty, co daje lepszą pracę przynęty w wodzie. Idąc dalej trafiamy oczywiście na ogon. Jego długość to 5cm. Ogonek posiada 3 wcięcia na przemian wgłębione gładkie i 2 wybrzuszone pręgowate. Koniec przynęty to płetwa mająca wymiary 1,5cm x 2,5cm długości. Przynęta jest w 2 kolorach. Dolna połowa ryby jest barwy szaro-białej, a górna barwy srebrnej z zatopionym wewnątrz białym i czarnym brokatem.(YORK Hollow Shad)

Rodzaj gumy YORK Hollow Shad to kopyto. To przynęta bardzo realistycznie imitująca rybę, mierząca 10cm. Głowa gumy wygląda jak u prawdziwej ryby. Posiada ona plastikowe oczy i narysowane na skórze skrzela. Niewiele przynęt gumowych w tym przedziale cenowym posiada takie rzeczy. Tułów ryby wygląda także prawdziwie.Jest płaski. Im dalej do płetwy ogonowej, tym tułów jest coraz mniejszy. Długość tułowia to i długość ogona, gdyż nie ma tu takiego momentu w którym można by było podzielić gumę. Wymiar jego to 7,5cm. Ostatnim elementem jest płetwa o wymiarach 1cm x 3cm długości. Jeżeli chodzi o kolory to gumę tą można podzielić na 3 części. Dolna posiada żółto-pomarańczy kolor, środkowa ciemno-biały, a górna jakby czarny. Dodatkowo środkowa i górna część ma wzorek obrazujący łuski ryby. Świetnie to wszystko wygląda, gdyż barwy nachodza na siebie i wygląda to bardzo realistycznie. Na koniec można jeszcze wspomnieć o tym, że przynęta ta jest pusta w środku i możliwe jest napełnienie ją atraktorem zapachowym.Właściwości:

Testy nad przynętami DRAGON Storm, oraz YORK Hollow Shad wykonywane zostały przeze mnie na 2 łowiskach (Zb.Chechło, Stawy za Zb.Wymysłów). Na każdym z nich zdobywałem doświadczenie i informacje potrzebne do rozpoznania testowanych gum. Im dłużej przebywałem z przynętami, tym więcej się o nich dowiadywałem.

Jak przebiegały moje testy w praktyce i co się dowiadywałem o tych przynętach ukazują poniższe zarejestrowane relacje:


Zb.Chechło (I Łowisko)(DRAGON Storm)

Do przynęty DRAGON Storm użyłem główki jigowej o ciężarze 13g. Podczas prowadzenia gumy dostrzegłem, że korpus ma dodatkową wibracje, dzięki wielu-segemntowym kształcie tułowia. Przynęta zachowuje bliską neutralną pływalność i równowagę dla łatwego prezentowania się w wodzie.

(YORK Hollow Shad)

Do tej gumy dopasowałem również 13g główkę jigową. Pierwsze spostrzeżenie, które potem wykorzystałem w praktyce to pusty korpus przynęty. Postanowiłem go napełnić atraktorem zapachowym, który później stopniowo uwalniał się w wodzie przez otwór w tylnej części przynęty, prowokując drapieżniki do ataku. Jest to ciekawa zaleta tej gumy, gdyż jest mało spotykana wśród innych tego typu. Niestety York Hollow Shad ma też wady i to duże - pod koniec wędkowania przynęta rozleciała się. Otóż w miejscu, gdzie hak główki jigowej przekuł skórę przynęty powstało rozcięcie, które z każdym zarzutem powiększało się. Na samym końcu guma została podzielona na dwie części, gdyż wada doprowadziła do odpadnięcia płetwy. Przynęta ta oczywiście nie nadawała się do kolejnego użytku.

Stawy za Zb.Wymysłów (II Łowisko)(DRAGON Storm)

Ciało przynęty DRAGON Storm jest zbudowane tak, by jak najbardziej realistycznie imitowało rybę. Guma ta według mnie jest zwykłym kopytem bez żadnych dodatkowych zalet. Praca przynęty jest umiarkowana i nie ukazuje nic nad poziom przynęt z tej półki cenowej.

(YORK Hollow Shad)

W kolejnym dniu testowanych zmagań zauważyłem, że gumy te zostały stworzone z myślą o łowcach okazałych szczupaków oraz sandaczy. Być może umiejętnie poprowadzone skuszą do brania rekordowego okonia lub suma. YORK Hollow Shad jest miękkim kopytem, a badania dowiodły, że jeżeli przynęta jest takiego tworzywa to ryba po ataku dłużej przytrzymuje przynętę w pysku, dając potem spinningiście większą szanse na zacięcie i udany hol.

UWAGA !!!
Testy nad przynętami przebiegały przy pomocy m.in. wędki SHIMANO Beast Master CX 270M (sprzęt dla posiadaczy kona VIP - I rozdanie), kołowrotka spinningowego ROBINSON Jasper 256 (nagroda - II miejsce w konkursie sms "Wyślij i wygraj" na portalu wędkuje.pl), oraz żyłki spinningowej DRAGON MAXIMA Spinn&Cast (0,18cm).


Opakowanie:

Przynęty DRAGON Storm (10 szt.) zapieczętowane są przez producenta folią plastikową. Na górze i na dole opakowania widnieje napis nazwy przynęt. Co do gum York Hollow Shad (5 szt.), to opakowane są pudełkiem plastikowym. Na przynęty zostały wylane specjalne komory w które są umieszczane. Na górze opakowania (podobnie jak u przynęt konkurencyjnych) widnieje napis nazwy przynęt. Gdy przynęty mają być przewożone przez firmę kurierską (np.UPS Standard, DHL, 7) są wkładane wpierw przed wysyłką do tekturowych pudełek odpowiednich rozmiarów.


Cena:

Nie wiadmo jaki jest koszt przynęt DRAGON Storm, oraz YORK Hollow Shad.


Podsumowanie:

Gumy DRAGON Storm i YORK Hollow Shad posiadają wiele zalet i wad. By podsumować ogólnie testowane gumy (pod względem przedziału cenowego) zamieszczam poniżej tabelę.

(DRAGON Storm)(YORK Hollow Shad)Dziękuję za uwagę i pozdrawiam kolegów po kiju.

 


4.4
Oceń
(37 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 2)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(4.5)
Cena:
(4.5)
Użytkowanie:
(3.5)

Średnia ocena:

4.2Dragon i York - Przynęty wędkarskie Storm i Hollow Shad - opinie i komentarze

Lin1992Lin1992
0
Bardzo fajny test przynęt. ***** (2012-10-31 09:30)
MateuszR86MateuszR86
0
Po przeczytaniu postanowiłem spróbować z Yorkami :). (2012-10-31 10:58)
kamil11269kamil11269
0
wypróbuję;) (2012-10-31 17:52)
maverick314maverick314
0
Świetny artykuł ode mnie zasłużone 5 pozdrawiam (2012-10-31 20:43)
stuartstuart
0
Ta guma Yorka, fajnie lusterkuje być może bedzie dobra na bolenia :) (2012-11-02 18:58)
andrzej3023andrzej3023
0
Bardzo ładnie napisany artykuł daje 5 a gumy ładnie chodzą. (2012-11-24 17:41)
addishaddish
0
***** :) (2013-01-01 08:40)
PanciOxDPanciOxD
0
Dobrze napisany test :) 5 (2013-11-01 19:18)
u?ytkownik102837u?ytkownik102837
0
Fajnie napisany tekst i najlepsze jest to że został uzupełniony filmami związanymi z pacą co rzadko zdarza się na forum. Pozdrawiam Boczny trok :) (2014-07-16 19:27)

skomentuj ten artykuł