Dragon Millenium Trout - recenzja

/ 4 komentarzy / 5 zdjęć


Dzisiaj opiszę wam wędkę spinningową Dragon Millenium Trout 240cm 5-25g.

Materiały użyte do Budowy wędki :
Dragon wyposażył kij w 8 przelotek z pierścieniami SIC do których na razie nie mam zastrzeżeń. Kij posiada uchwyt DRAGON ,który spełnia swoje zadanie i pewnie trzyma kołowrotek. Dragon wyposażył wędkę w rękojeść z korka portugalskiego. Blank wędki jest wykonany z grafitu IM6 o sztywności 36mln PSI. Wędka waży 160g ,do czego nie mam zastrzeżeń.
Wygląd wędki oraz jakość wykonania:
Tym razem Dragon wyposażył wędkę w pokrowiec z miękkiego materiału który chroni wędkę przed uszkodzeniami. Pokrowiec jest czerwony z czarnymi napisami opisującymi wędzisko. Dragon wyposażył wędkę w mało spotykany kształt rękojeści ,ale za to jest bardzo wygodny w trzymaniu ,ale jest jedna wada według mnie dolna część rękojeści która ma długość 30cm jest odrobinę za długa co czasami przeszkadza w wędkowaniu .Wędka jest koloru czerwonego czerwonego co daje bardzo fajny wygląd w połączeniu z rękojeściom. Omotki są lakierowane na czarno zakończone 2 złotymi paskami co dają fajny wygląd całej wędce.
Zastosowanie:
Producent opisuje wędkę jako mocny kij pstrągowy do średnich i większych woblerów oraz prezentuje wędzisko jako potencjalny faworyt spinningistów łowiących pstrągi w dużych rzekach ,a jak jest naprawdę ? Według mnie jest to bardzo uniwersalna wędka która posłuży wędkarzom do łowienia pstrągów ,szczupaków ,boleni oraz okoni. Wędka wyczuje naprawdę delikatne branie okonia oraz sprawdzi się też na szczupakach oraz boleniach. Mój Dragon Millenium Trout wyciągnął już kilkadziesiąt okoni oraz kilkadziesiąt szczupaków,natomiast nie udało mi się złowić jeszcze nigdy pstrąga (do których na razie mam pecha ,chociaż często jeżdżę na rzeki pstrągowe) oraz bolenia ( rzadko bywam na rzekach gdzie występuje ta ryba). Na razie na tą wędkę największa ryba jaką wyciągnąłem to szczupak 61cm 1,4kg ( jestem pewny ,że ta wędka da sobie rade z dużo większymi rybami ,a najmniejsza ryba jaką na nią wyciągnąłem to okoń 12,5cm którego branie dobrze poczułem na wędce. Wędkę tom polecam wędkarzom którzy zaczynają swoja przygodę ze spinningiem i poszukują w miarę uniwersalnej wędki do tej metody oraz bardziej doświadczonym wędkarzom. Ta wędka spełnia swoje wymagania ,co więcej jest bardzo uniwersalnym kijem.
Cena jaką musimy zapłacić za tom wędkę waha się w granicach 170-180zł co według mnie jest trochę za dużo w porównaniu w innymi firmami które chcą za wędki wykonane z identycznych materiałów ok. 140zł.
Podsumowanie :

Zalety:
Waga
Jakość użytych materiałów
Jakość wykonania
Kolor wędki
Nowoczesny wygląd rękojeści
Uniwersalne zastosowanie

Wady:

Długość dolnika rękojeści (w tej wędce ta długość wynosi 30 cm ,według mnie najlepszą długością była by 25cm)

Myślę że mój opis wam się spodoba :)
Obejrzyjcie zdjęcia złowionych prze zemnie nie ryb na tą wędkę.

 


5
Oceń
(13 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 1)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(3)
Cena:
(3)
Użytkowanie:
(5)

Średnia ocena:

3.7Dragon Millenium Trout - recenzja - opinie i komentarze

stuartstuart
0
Szkoda że masz pecha do pstrągów. Ja mam tak samo :) (2012-10-27 18:56)
kamil11269kamil11269
0
ja też w tym roku miałem pecha :) (2012-10-28 14:30)
kielan23kielan23
0
Wpis fajny.5 leci.Dawid w następnym roku musisz jeździć ze mną na pstrągi ;d. (2012-10-28 19:46)
AadekAadek
0
W ubiegłym sezonie miałem pecha, na około 30 wypadów 10 małych pstrągów tylko jeden podchodził pod 30. Widzę że w tym sezonie będzie to samo ;/ No szkoda, ale życzę powodzenia :) 5 (2013-04-29 19:28)

skomentuj ten artykuł