Dragon Millenium Senso Jig 1-7g

/ 11 komentarzy / 15 zdjęć


W dzisiejszych czasach rynek wędkarski jest bardzo obszerny i zróżnicowany, Dlatego gdy jesteśmy na etapie wyboru sprzętu wędkarskiego, często mamy mętlik w głowie. Na szczęście w internecie można znaleźć prawie wszystko i w związku z tym dzisiaj postaram się napisać rzetelny teks z użytkowania kija Dragon Senso Jig 2.75m c.w.1-7g.

Na początku podam trochę teorii katalogowej:

Długość kija - 2.75m

Ciężar wyrzutu (c.w.) - 1-7g

Akcja - X-fast

Długość Transportowa - 1.43 m

Waga - 151g

Długość dolnika - 27.5 cm

Liczba sekcji - 2

Liczba Przelotek - 10

Średnica zewnętrzna przelotki startowej - 25 mm

Średnica zewnętrzna przelotki końcowej - 4 mm

Gwarancja dwa lata od momentu zakupu

Cena w granicy 200zł

Model - Millenium Senso Jig

Numer Katalogowy - 23-28-275

Plusy:

- Sam wygląd oraz wykonanie kije jest bardzo eleganckie i adekwatne do ceny.

- Akcja kija pozwala na komfortowe łowienie wieloma metodami zaczynając od bocznego troka kończąc na standardowym opadzie. 

- Duży zapas mocy pozwalający wyholować przyłowy w postaci szczupaków bądź dwu kilowych leszczy złapanych za grzbiet. 

-Wędzisko posiada dobrej jakości korek który przez cały okres eksploatacji nie został jeszcze uszkodzony, czego nie mogę powiedzieć o innych moich kijach w podobnym przedziale cenowym.

- Po uszkodzeniu kija z mojej winy, serwis pomimo upłynięcia terminu gwarancji wymienił górny skład wędki bezpłatnie

- Blank z grafu IM6 oraz przelotki sic 

- Mała waga czyli 151g przy długości 2.75m co czyni ten kij idealnym sprzętem nie męczącym ręki

Minusy: 

- Długi czas oczekiwania na powrót wędziska z serwisu (1,5 miesiąca) 

- Zaniżona granica dolna ciężaru wyrzutu.

- Wędka kiepsko spisuje się przy woblerach i obrotówkach ponieważ jej szczytówka jest bardzo delikatna przez co pod wpływem pracy takowych przynęt bardzo się ugina i utrudnia rozróżnianie delikatnych brań.

Uszkodzenia spowodowane podczas trzyletniego użytkowania:

- uszkodzenie szczytówki kija spowodowane zaplątaniem żyłki podczas wyrzutu przynęty

-małe otarcia spowodowane oczywiście z mojej winy podczas normalnego użytkowania sprzętu. 

Kij użytkuje już dobre trzy sezony i ogólnie jestem z niego bardzo zadowolony. Wędzisko podczas moich wypadów nie było oszczędzane ponieważ często używałem go w ekstremalnych warunkach. Wędka jak na ten przedział cenowy jest na prawdę dobrze wykonany, jej korek jest miły i przyjemny w dotyku. Dzięki czemu moje jesienne wypady nad Kanał Żerański stały się przyjemnością a nie udręką. Blank jest bardzo elegancki ale zarazem wytrzymały na uszkodzenia .W internecie można spotkać zastrzeżenia co do jego przelotek ale ja nie narzekam. Jak dla mnie są one dobrej jakości chociaż w stu procentach nie mogę tego stwierdzić ponieważ nie łowie tym kijem na plecionki. W katalogu jest napisane że kij ma c.w (ciężar wyrzutu) 1-7g jednak jest on bardzo zaniżony, o czym wielokrotnie miałem okazje się przekonać rzucając prawie dwukrotnie większymi obciążeniami, które nie robiły na nim jakiegoś wielkiego wrażenia. Myślę że rzeczywisty ciężar wyrzutu tego kija to 12g. Z tą wędką spędziłem już nad wodą wiele godzin i zgodnie z moimi obserwacjami kij ma najlepszą prace przy obciążeniu 8 oraz 10g (podczas łowienia na BT oczywiście). Wędka według katalogu ma akcje x-fast i rzeczywiście producent w tej kwestii nie oszukuje, wędka jest sztywny i bardzo szybki dzięki czemu nadaje się do łowienia okoni na główki jigowe czy boczny trok. Ja akurat najczęściej używam wędki do Troka, jednak sporadycznie łowie nim na okoniowy opad i daje sobie spokojnie rade. Kij moim zdaniem ma bardzo dobre parametry rzutowe, można nim posłać zestaw z brzegu na dużą odległość. Ja do wędki używam najczęściej żyłek ale myślę że spokojnie możną ją zastąpić cienką plecionką. Wędka dobrze przekazuje brania które można bez problemu dostrzec na jej delikatniej szczytówce. Duży zapas mocy wędki pozwala na wyholowanie dużej ryby, np ja miałem okazje wyjąć na nią leszcza 1.8kg zahaczonego za grzbiet który dał mi popis swoich umiejętności. Wędka jest wyposażona w czerwoną dobrze widoczną wklejkę na końcu kija dzięki której każde branie zostanie natychmiast zauważone. Rzeczą wartą uwagi jest mocowanie kołowrotka do rękojeści które jest bardzo dobrze i pomysłowo wykonane. Wędka jest warta swojej ceny która zresztą nie jest aż tak duża, kij mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim wędkarzom, tym zaczynającym jak i osobą z większym doświadczeniem. W załączeniu do krótkiego artykułu w galerii jest kilka zdjęć które warto obejrzeć.

Pozdrawiam Boczny Trok

 


4.8
Oceń
(30 głosów)

 

Ocena sprzętu (ocen: 3)

Ocena użytkowników:

Jakość:
(4.3)
Cena:
(5)
Użytkowanie:
(4.3)

Średnia ocena:

4.6Dragon Millenium Senso Jig 1-7g - opinie i komentarze

SVTSVT
+1
Fajny delikatny kijek, tylko zdecydowanie lżejszy młynek do niego bym zastosował. (2015-02-23 10:56)
kabankaban
+1
Też lubię szybkie kije tylko nie wklejki bo te na "moich" rzekach jakoś mi "nie leżą". (2015-02-23 16:45)
użytkownik102837użytkownik102837
0
Wiem że młynek jest trochę przy duży ale do tego kija miałem go zamontowanego tylko chwilowo ponieważ były to początkowe testy wygranego sprzętu. (2015-02-23 18:03)
w6i6e6w6i6e6
0
Gdyby nie błędy ortograficzne był by całkiem niezły teskt. Millenium to całkiem fajna seria tylko trochę toporne blanki, mocne acz ciężkawe. Dobre kijki dla początkujących. (2015-02-24 14:36)
w6i6e6w6i6e6
0
Po za tym wszelkie wklejanki to nie są kije do woblerów i wirówek. Niestety, ale nie da się znaleźć uniwersalnego patyka na okonie. Choć może taki znalazłem tyle, że cena jakieś 150% wyższa niż Millenium. (2015-02-24 14:38)
sumikkksumikkk
+1
Posiadam taki kij tylko że w trochę krótszej wersji i w stu procentach zgadzam się z tym wpisem. Ogólnie kij ma duży zapas i na pewno zaniżone cw co bardzo rzuca się w oczy podczas użytkowania. (2015-02-24 18:55)
sumikkksumikkk
0
Ps. Wiesław nie wiem jaki kij posiadasz z tej serii ale powiem ci szczerze że według mnie to on topornego blanku nie ma. Może mówisz o innym modelu z tej seri? Zdaje sobie sprawę że nie jest on taki jak monoblanki które miałem okazje macać w sklepie ale jak na ten przedział cenowy to naprawdę jest dobry sprzęcior :) (2015-02-24 18:59)
użytkownik102837użytkownik102837
0
Rozumiem mam nadzieje że następne wpisy ci się bardziej spodobają a co tego uniwersalnego patyka pod okonie to co konkretnego masz na myśli? Ponieważ na ten sezon mam plany i odłożone fundusze właśnie na droższy kij z przeznaczeniem na pasiaki. (2015-02-24 19:12)
ulspinulspin
0
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
Moim zdaniem kijek wcale nie jest szybki i na pewno nie polecał bym początkującym ze względu na bardzo kruchą wklejkę. (2015-02-25 12:34)
w6i6e6w6i6e6
0
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
Millenium to kije stosunkowo ciężkie i toporne. Miałem okazję łowić kilkoma patykami z tej serii a z czasów gdy stałem za ladą w dużym sklepie wędkarskich machałem chyba większością paytków Dragona więc jakieś tam rozeznanie mam. W tej chwili na okonia używam Dragon Nano XT80C 2,45 3-14 i mimo, że nie jest to wklejka uważam, że jest to jeden z lepszych okoniowych patyków. Millenium jest dobre dla początkujących. Zresztą w tej chwili są też kije z serii Viper i Expres, które są szybsze i lżejsze. (2015-03-04 16:26)
ryukon1975ryukon1975
+1
Ocena sprzętu:
Jakość:Cena:Użytkowanie:
Seria Dragon Millenium jest ogólnie bardzo udana i czytałem mnóstwo pozytywnych opinii na jej temat, sam jestem posiadaczem jednego wędziska Millenium. Kije te mają swój "charakter " tak jak każde inne i należy dla nich znaleźć właściwe miejsce w swoim wędkowaniu. Jestem pewien że się odwdzięczą pięknymi rybami. (2016-02-05 11:03)

skomentuj ten artykuł